Galeria Elewator – miejsce ludzi z pasją!

Autor Obywatelski1

galeria-elewator-01Nowe miejsce spotkań, wystaw, warsztatów i innych wydarzeń artystycznych i hobbystycznych już za chwilę pojawi się na mapie Opola. Oficjalne otwarcie Galerii Elewator, połączone z wernisażem, odbędzie się w czwartek, 1 grudnia o godz. 17.00 w budynku domEXPO.

Plakat_a4.psd

Plakat wydarzenia

Będzie to okazja do spotkania się z twórcami projektu i artystami, zapoznania się z ofertą zajęć i warsztatów oraz odwiedzenia wystawy pn. „Twórczość artystyczna Opolszczyzny”.

– Nasza stała wystawa to zbiór prac blisko 50 artystów z Opola i okolic. Łącznie około 150 obrazów, fotografii i rzeźb. Jedną z głównych idei Galerii Elewator jest bowiem promocja środowiska twórczego naszego regionu – tłumaczy Danuta Mileszko, kuratorka wystawy. – Oczywiście istnieje też możliwość zakupu zaprezentowanych prac, a także znajdującego się u nas rękodzieła.

W kolejnych miesiącach na 150 metrach kwadratowych powierzchni pojawią się tematyczne wystawy czasowe. Warsztaty z zakresu sztuki i rękodzieła odbywać się będą już od 1 grudnia
w wyznaczonych terminach oraz w razie potrzeby – w dniach wskazanych przez samych zainteresowanych.

– Przykładowo jeśli zbierze się grupa znajomych, którzy chcieliby malować obrazy lub wziąć udział w innych warsztatach artystycznych, planujemy organizować dla nich zamknięte wydarzenia w dogodnych terminach – zapowiada Małgorzata Sikora,manager wystawy inauguracyjnej.

Powierzchnia Galerii Elewator składa się z dwóch pomieszczeń – pierwszej typowo wystawowej oraz drugiej – dostosowanej także do przeprowadzania spotkań i zajęć warsztatowych, które skierowane będą do wszystkich mieszkańców – zarówno dzieci jak i seniorów. W ofercie znajdą się też m.in. warsztaty ceramiczne, warsztaty haftu sutasz czy rzeźby, a także szero pojętych sztuk plastycznych.

– Cieszymy się, że udało nam się wraz z lokalnymi artystami zorganizować to przedsięwzięcie. Mamy też nadzieję, że ta koncepcja będzie ewoluowała i przyciągała kolejnych zdolnych twórców oraz ludzi pełnych pasji – mówi Adam Kubicki, prezes zarządu domEXPO.

Galeria ELEWATOR:
ul. Kępska 8
budynek domEXPO (parter)

Oficjalne otwarcie: 1 grudnia 2016 (czwartek), godz. 17.00

 

jkg

 

  1. A.Holinej- Prezes STiA Pasja z Krapkowic
    | ID: 89d8da6b | #1

    Bardzo dobra inicjatywa. Postaram się być na otwarciu. Życzę powodzenia.

Komentarze są zamknięte