Cześć zwycięzcom bitwy Chocimskiej!

Autor Obywatelski2

Fundacja ORLĄgetattachmid17605mpid7min1uid66582e93bcf129b7T OPOLSKICH Mieczysława Kuleszyńskiego skupiająca najbliższą rodzinę poległego kadeta Karola Chodkiewicza oraz Hetmana Wielkiego Litewskiego Jana Karola Chodkiewicza wspólnie z Liceum Akademickim Korpusu Kadetów, w asyście 16 Batalionu Powietrznodesantowego z Krakowa, oddała należną cześć zwycięzcom bitwy Chocimskiej /1621r./. W programie obchodów był Apel Poległych na Cmentarzu Rakowickim przy grobowcu Rodu Chodkiewiczów, msza w Bazylice Kościoła Mariackiego, w intencji zwycięzców spod Chocimia, Apel Pamięci na rynku głównym oraz przysięga złożona na wierność ojczyźnie przez uczestników uroczystości.

Mieczysław Kuleszyński

  1. Gosia
    | ID: e536b1eb | #1

    Udana uroczystość, tylko dlaczego organizowana przez fundację? Przecież zwycięstwo pod Chocimiem nigdy nie zostało skreślone z wykazu świąt państwowych.To rząd powinien organizować, a nie prywatna osoba.No cóż…taki kraj.Szacunek dla organizatorów.

  2. SoWa
    | ID: 2ae185a4 | #2

    Czy w trakcie uroczystości był czytany Apel Smoleński? W relacji jest mowa o Apelu Poległych, jak należy to rozumieć? Apel poległych w 1621 r. czy Apel Smoleński?

Komentarze są zamknięte