MOSiR Kędzierzyn-Koźle i jej dyrektor Zenona Kuś „pali głupa”?

Autor Obywatelski

„W celu uporząp4030003dkowania całości korespondencji, w której zwraca się Pan do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kędzierzynie-Koźlu o informacje dot. działań…….” (sygnatura MOSIR 020.06.03.01.2016.D)Pismo takiej treści wpłynęło do naszej redakcji. Wynika z niego, że w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kędzierzynie-Koźlu panuje totalny bałagan, ponieważ jak ktoś „porządkuje całość korespondencji”, to oznacza, że „w papierach” ma niezły rozgardiasz, albo po prostu gra na zwłokę, próbując uniknąć odpowiedzi na zadane pytania. O tym od dawna informujemy naszych czytelników, jak również czytelnicy informują naszą redakcję. Pytania przypomnę były bardzo proste i czytelne i dotyczyły zarządzania obiektami sportowymi przez MOSiR, w latach 2014-2016. Najpierw oparłem się o ustawę Prawo Prasowe a później na Ustawie o dostępie do informacji publicznej.
Z związku z zaistniałą sytuacją redakcja ngopole.pl składa skargę na działalność dyrektora MOSiR Kędzierzyn-Koźle Zenonę Kuś, do komisji rewizyjnej Rady Miasta Kędzierzyna-Koźla, w związku z notorycznym łamaniem prawa w zakresie bezczynności w udostępnianiu informacji publicznej. Przypominamy także, że rzeczona pani dyrektor została już ukarana grzywną 300 zł przez Wojewódzki Sąd Administracyjny w Opolu. (II SO/Op 21/16 – Postanowienie WSA w Opolu z 2016-07-25).

W skardze zwrócimy także uwagę na procedury, panujące w MOSiR Kędzierzyn-Koźle, gdzie zastępca dyrektora MOSiR Kędzierzyn-Koźle Rafał Składny, został pozbawiony przez Zenonę Kuś możliwości udzielania informacji publicznych mimo, że to właśnie on w zakresie swoich obowiązków służbowych, odpowiada za stan obiektów sportowych w Kędzierzynie-Koźlu.

Oto dwa komentarze (publikujemy je wraz z IP autorów), które ukazały się po naszym tekście związanym ze stadionem w Cisowej:

„Panie redaktorze, niech Pan nie traci zapału, jest jeszcze WIELE do opisania.” –  DyrektorzyMOSIR –  9 listopada 2016, 14:38 | ID: 0d9adef6 | #1

„Faktycznie brud smród i ubóstwo na tym stadionie, przecież niewiele nam trzeba. panie redaktorze jest jeszcze boisko w Blachowni prosze tam pojechać. To jest nasza wizytówka miasta? tam rozgrywane są mecze ligowe od kilku ładnych lat. bramki pamiętają czasy komuny są bowiem z kabłąkami jeszcze. Proszę tam też pojechać i pomóc temu miastu.” – nina – 9 listopada 2016, 16:36 | ID: 7dd7a170 | #2

PRZEFANTASTYCZNA PANI DYREKTOR ZENONO KUŚ! PROSZĘ, ODPOWIEDZ NA PYTANIA ZAWARTE W PIŚMIE REDAKCJI WWW.NGOPOLE.PL, Z DNIA Z DNIA 5.11.2016 R, ZADANE W TRYBIE USTAWY Z DNIA 6 WRZEŚNIA 2001 R O DASTĘPIE DO INFORMACJI PUBLICZNEJ, LUB POZWÓL PRACOWAĆ LUDZIOM ZATRUDNIONYM W MOSiR KĘDZIERZYN KOŹLE, CZYLI ODPOWIEDZIEĆ NA NIE SWOJEMU ZASTĘPCY. BŁAGAM NIE BĄDŹ W DALSZYM CIĄGU BEZCZYNNA!!!!! JUŻ RAZ REPREZENTOWANA PRZEZ PANIĄ INSTYTUCJA ZAPŁACIŁA GRZYWNĘ 300 ZŁ ZA PANI BEZCZYNNOŚĆ.

Wiktor Sobierajski

Komentarze są zamknięte