Kto jest inwestorem remontu na stadionie przy ulicy Brzechwy w Cisowej?

Autor Obywatelski2

Przy okazji img_1157wizyty na turnieju piłki nożnej dziewcząt w nowowybudowanej hali sportowej przy Publicznej Szkole Podstawowej nr
18 w Kędzierzynie-Koźlu (osiedle Cisowa), zajrzałem na obiekt Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Brzechwy 76. Co mnie tam spotkało?

No cóż, płyta boiska jest w stanie „zadowalającym”. Przydałoby się wydarniować „place pod bramkami”, ale nie bądźmy za nadto wymagający. Stadion w Cisowej Areną auf Schalke nigdy nie będzie.

Zbutwiałe deski stras wlasnych jak i przyjezdnych kibiców piłki nożneją

Zbutwiałe deski straszą własnych jak i przyjezdnych kibiców piłki nożnej.

 

 

Ogarnęliśmy wzrokiem trybuny stadionu. Chociaż trudno nazwać to trybunami. Pozostałości betonowych konstrukcji na których leżały zdutwiałe deski imitujące ławki. Dalej ślady pracy ludzkiej, wywrócona do góry kołami taczka, ustawionych kilka krawężników, trochę narzuconej ziemi

Na stadionie przy ulicy Brzechwy w Cisowej trwają prace ziemne. Czy jest projekt budowlany nowych trybun?

Na stadionie przy ulicy Brzechwy w Cisowej trwają prace ziemne. Czy jest projekt budowlany nowych trybun?

i żadnego pracownika na obiekcie. A pogoda idealnie nadawała się do pracy na stadionie. Jak się później okazało nie to było najgorsze.

Zadzwoniłem do zastępcy dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Rafała Składnego, który od niedawna odpowiada za stan miejskich obiektów sportowych. Najpierw pogratulowałem mu płyty boiska na obiekcie w Cisowej a później zapytałem o rozgardiasz na trybunach. Czy to MOSiR je remontuje, czy może działacze KS-u Cisowa w czynie społecznym i wolnym czasie postanowili upiększyć swój stadion? To co usłyszałem w odpowiedzi kompletnie zbiło mnie z nóg. – Ja nie mam kompetencji by udzielać informacji. W MOSiR Kędzierzyn-Koźle są do tego upoważnione osoby takie jak Anna Prus i pani dyrektor Zenona Kuś – usłyszałem w odpowiedzi PANA ZASTĘPCY DYREKTORA MOSiR Kędzierzyn-Koźle Rafała Składnego. – Panie dyrektorze przecież jest Pan dyrektorem  – starłem ciągnąć tę rozmowę.  – Chcę tylko zapytać o to, kto jest inicjatorem prac na stadionie w Cisowej – Nie mogę Panu nic na ten temat powiedzieć i proszę mnie zrozumieć, że taki nakaz przyszedł z „samej góry” – odpowiedział coraz bardziej przerażony głos w słuchawce. Domyślam się, że taki zakaz udzielania informacji wydała pani dyrektor Kuś. A może jest to samowola budowlana? Chociaż żadnej tablicy informacyjnej prowadzonej inwestycji także nigdzie nie zauważyłem.

Wiktor Sobierajski

 

  1. Dyrektorzy mosir
    | ID: 0d9adef6 | #1

    Panie redaktorze, niech Pan nie traci zapału, jest jeszcze WIELE do opisania.

  2. Nina
    | ID: 7dd7a170 | #2

    Faktycznie brud smród i ubóstwo na tym stadionie, przecież niewiele nam trzeba. panie redaktorze jest jeszcze boisko w Blachowni prosze tam pojechać. To jest nasza wizytówka miasta? tam rozgrywane są mecze ligowe od kilku ładnych lat. bramki pamiętają czasy komuny są bowiem z kabłąkami jeszcze. Proszę tam też pojechać i pomóc temu miastu.

Komentarze są zamknięte