Beatyfikacja ks. Alfonsa Trackiego – 12 listopada 2016 r., Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym i koncert Sylwii Grzeszczak

Autor Obywatelski

Diecezjalne dziękczypobrane-1nienie za beatyfikację ks. Alfonsa Trackiego – 12 listopada 2016 r. 5 listopada 2016 r. w Shkodre w Albanii odbędą się uroczystości beatyfikacyjne 38 męczenników albańskich. Jednym z księży zamęczonych i zamordowanych w czasach komunizmu w Albanii, którzy będą beatyfikowani w listopadzie, jest ks. Alfons Tracki pochodzący z naszej diecezji z parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Bliszczycach (dekanat Branice). W Bliszczycach z okazji beatyfikacji rodaka odbędą się specjalne uroczystości dziękczynne w sobotę, 12 listopada 2016 r. pod przewodnictwem biskupów opolskich.
Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W niedzielę 13 listopada z inicjatywy Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie będziemy obchodzić 8. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem: Pokój dla Iraku. Wyrazem materialnego wsparcia chrześcijan w Iraku będzie zbiórka do puszek przed kościołami.

Koncert Sylwii Grzeszczak na rzecz renowacji katedry opolskiej. Koncert charytatywny Sylwii Grzeszczak na rzecz renowacji zabytkowej katedry odbędzie się 24 listopada o godz. 19.00 w auli Seminarium Duchownego w Opolu. Przed koncertem odbędzie się licytacja gadżetów piłkarskich, w tym koszulki z autografem Kuby Błaszczykowskiego oraz szczypiornistów reprezentacji Polski z ostatniej olimpiady w Rio de Janeiro. Cały dochód ze sprzedaży biletów-cegiełek przeznaczony zostanie na renowację katedry. Bilety-cegiełki w cenie 100 zł, 50 zł i 30 zł można nabyć na portierni Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego przy ul. Drzymały 1 w Opolu oraz w kancelarii parafii katedralnej.
Dzień Skupienia Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej. Doroczny dzień skupienia dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii Św. odbędzie się w Uroczystość Chrystusa Króla, 20 listopada 2016 r. o godz. 15.00 w katedrze opolskiej i połączony będzie z diecezjalnym zakończeniem Roku Miłosierdzia oraz dokonaniem Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Niedziela Chrystusa Króla jest równocześnie świętem patronalnym nadzwyczajnych szafarzy diecezji opolskiej.
Europejskie Spotkanie Młodych Taize w Rydze. Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Diecezji Opolskiej zaprasza chętnych do przygotowań i wyjazdu na Europejskie Spotkanie Młodych Taize w Rydze. W spotkaniu mogą uczestniczyć osoby od 16 do 35 roku życia. Zgłoszenia w punktach przygotowań w diecezji. Termin zgłaszania się do 30 listopada br.

 Dyspensa od „postu piątkowego”  w dniu 11 listopada. Biskup Opolski mając na uwadze dobro duchowe wiernych, na podstawie kanonu 87§ 1 KPK, udziela dyspensy od obowiązku zachowania piątkowej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych dla wszystkich wiernych przebywających na terenie Diecezji Opolskiej w dniu 11 listopada 2016 r.

Łączę wyrazy szacunku,
Hanna Honisz
Biuro Prasowe Diecezji Opolskiej

Komentarze są zamknięte