Zmiany w regulaminie powodem urlopowania się sędziów. Nominacje zamiast rywalizacji

Autor Obywatelski1

Łamanie regulampobrane-2inów czy budzące wątpliwości podejście do obsadzania meczów i szkoleń – to powody, dla których blisko 70 sędziów Kolegium Sędziów Opolskiego Związku Piłki Nożnej zamierza urlopować, zamiast prowadzić zawody w dniach 29 – 30 października. Łukasz Sowada, reprezentujący opolskich arbitrów, tłumaczy, że tuż po objęciu sterów kolegium, obecny zarząd dokonał zmian w regulaminie, które prowadzą do absurdalnych sytuacji.
– Sędziowie, tak jak drużyny, rywalizują ze sobą o awans do wyższych lig. Proszę sobie wyobrazić, że na koniec sezonu miejsca pierwsze, które zajmowali sędziowie w poszczególnych klasach rozgrywkowych, wcale nie premiowały ich do awansu do wyższej ligi. Stworzono regulamin, który dopuszczał nominację sędziów znajdujących się na ostatnich miejscach w tych klasyfikacjach. Jakbyśmy to przenieśli na poziom piłkarski to ciężko byłoby wytłumaczyć zajmującej pierwsze miejsce drużynie, że niestety nie awansuje w tym roku, awansuje zespół ze środka tabeli lub ostatni – tłumaczy.

Sędziowie złożyli do zarządu kolegium pismo w sprawie, ich zdaniem, rażących naruszeń regulaminu, na które, jak wyjaśnia Sowada, otrzymali lakoniczną i wymijającą odpowiedź.
Karolina Radzik – Johan, przewodnicząca kolegium, informuje, że urlopy arbitrów nie przeszkodzą w rozgrywaniu meczów na szczeblu okręgu.

– Oczywiście każdemu przysługuje urlop, każdy sędzia może się urlopować, naszej organizacji to w niczym nie przeszkodzi. Mamy zachowaną płynność, wszystkie mecze, które były wcześniej zaplanowane zgodnie z terminarzem, odbędą się, ponieważ mamy odpowiednią liczbę sędziów, aby zapewnić, by każdy mecz był obstawiony – mówi przewodnicząca.

Radzik – Johan dodaje, że kolegium nie boi się o zaplecze sędziowskie, bo dołączają do niego nowe, młode osoby, które chcą spróbować swoich sił na boisku z gwizdkiem i chorągiewkami w dłoni.

za www. radioopole.pl

Z naszych ustaleń wynika, że sprawa ma także podłoże polityczne, a dotyczy niespełnionych przez obecnego szefa OZPN Tomasza Garbowskiego „obietnic wyborczych”, względem podmiotów sportowych działających w ramach OZPN Opole. Warto przypomnieć, że Tomasz Garbowski, to były poseł Ziemi Opolskiej z ramienia SLD.  Jak poinformował nas Dariusz Kochanek jeden z urlopowanych sędziów, obecnie na Opolszczyźnie prowadzi zawody piłkarskie ok. 230 sędziów. Urlopowało się 70.

W.S

W związku z informacjami medialnymi dotyczącymi działania opolskich sędziów piłkarskich informujemy
że w dniu wczorajszym do Sekretariatu Biura Opolskiego Związku Piłki Nożnej wpłynęły wnioski o
urlopowanie grupy sędziów. Zostały one przekazane Zarządowi Kolegium Sędziów OZPN, który 
zajmuje się sprawą.

Jednocześnie informujemy, że wszystkie spotkania zaplanowane w terminie 29-30 października br. 
odbędą się zgodnie z planem.

Biuro OZPN
  1. kibic
    | ID: 08f7ee28 | #1

    Nie realizuje „Obietnic wyborczych”?. Nie ma co się łudzić, zawsze tak było w „karierze” Garbowskiego.

Komentarze są zamknięte