Będą podwyżki dla funkcjonariuszy

Autor Obywatelski2

Podwyżki dla fupolicja-resizenkcjonariuszy i pracowników służb podległych MSWiA w wysokości 250 zł zostaną wprowadzone 1 stycznia 2017 r. – zapowiedział w Zielonej Górze szef MSWiA Mariusz Błaszczak. Są one jednym z komponentów programu modernizacji służb, który ruszy z początkiem przyszłego roku.

W poniedziałek w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej PSP nr 2 Zielonej Górze szef MSWiA wziął udział w odprawie podległych mu służb dotyczącej programu modernizacyjnego. Jak powiedział, program modernizacji służb jest przygotowany. „Ustawa jest gotowa, a w projekcie budżetu, który przyjął rząd na rok 2017, są przeznaczone pieniądze na realizację tej ustawy” – dodał.

Pytany o zadania w zakresie infrastruktury i sprzętu ujęte w programie powiedział, że są one przygotowywane przez poszczególne służby. Program jest obliczony na cztery lata, a jego wartość w tym okresie wyniesie 6,5 mld zł. Zgodnie z projektem „ustawy modernizacyjnej” w 2017 r. służby podległe MSWiA otrzymają niemal 1,4 mld zł.

Modernizacja obejmie: Policję, Straż Graniczną, Państwową Straż Pożarną i Biuro Ochrony Rządu. Kwoty przydzielone im w ustawie zależą od potrzeb i zadań realizowanych przez każdą z formacji.

Z całej kwoty ok. 610 mln zł będzie przeznaczonych na podwyżki, które obejmą ok. 150 tys. funkcjonariuszy i ok. 30 tys. pracowników cywilnych.

Ustawa zakłada także realizację nowych inwestycji i zakupów. Szczególny nacisk położono na wyposażenie funkcjonariuszy w nowoczesny sprzęt.

Źródło: Codzienny Serwis Informacyjny, Kurier PAP

 1. b.policjant
  | ID: 99d00401 | #1

  Informacja świetna ale w praktyce będzie tak, że „dołowy” funkcjonariusz otrzyma 50 zł a biurowi funkcjonariusze w wojewódzkiej i głównej co najmniej po 500 zł.
  Zawsze tak było i będzie.

 2. Cichy
  | ID: c7066df6 | #2

  – podatek

Komentarze są zamknięte