Patryk Jaki ochłonął. Nie będzie wniosku dyscyplinarnego wobec sędzi prowadzącej jego proces

Autor Obywatelski5

Wiceminister sprpobrane-1awiedliwości Patryk Jaki poinformował o swojej decyzji wieczorem poprzez publikację wpisów na Twitterze. Sprawa dotyczy planów złożenia wniosku dyscyplinarnego wobec sędzi prowadzącej cywilny proces o ochronę dóbr osobistych, wytoczony wiceministrowi przez posła PO Roberta Kropiwnickiego.

Siłą jest umiejętność przyznania do błędu. Polska czeka na reformę sądów i może tu przeszkadzać moje jedno zdanie za dużo” – napisał. „Jestem nieuczciwie traktowany przez sąd–poseł PO chce konfiskaty mojego całego majątku (w sprawie, w której jak wiele wskazuje mam rację). Dlatego walczę – ale ja mogę przegrać. Natomiast Polska już nie może. Za dużo czasu i środków straciliśmy przez fatalne sądownictwo” – zaznaczył jednocześnie w kolejnych wpisach .
Jaki informował w piątek, że złożył wniosek o postępowanie dyscyplinarne wobec sędzi, która prowadzi cywilny proces o ochronę dóbr osobistych, wytoczony mu przez posła PO Roberta Kropiwnickiego. Chodzi o słowa Jakiego, które padły pod koniec stycznia z mównicy sejmowej – że Kropiwnicki prowadzi w swoim mieszkaniu agencję towarzyską.
Podczas piątkowej rozprawy Jaki powołał się na publikację piątkowego „Super Expressu”, w której przytoczono zeznania jednej z kobiet przesłuchanych przez legnickich śledczych. Przyznała ona, że w mieszkaniu Kropiwnickiego świadczyła usługi seksualne, ale na własny rachunek, nikt nie czerpał z tego korzyści. Jaki zwrócił uwagę sądowi, że wymaga to zbadania i złożył gazetę z publikacją jako wniosek dowodowy w sprawie.

oprac. W.S

 1. Leon
  | ID: f6ef1c10 | #1

  Panie ministrze Jaki, to Pan ma rację, jesteśmy z Panem. Jest Pan jednym z jasnych posłów Zjednoczonej Prawicy, odważny, prawdomówny, uczciwy. Proszę się nie poddawać mafii sędziowskiej, głowa do góry i dalej swoje robić- a jest co naprawiać!!!

 2. Jarpako
  | ID: 31a38af5 | #2

  Według mnie sędzina to oszołomka. P. Jaki powinien złożyć wniosek o jej ukaranie, a przedtem wnioskować o jej przebadanie. Niestety nie będzie to łatwe ale dlaczego w „kawie na ławę” dyżurni szczekacze z PO i nowoczasnej przgadali ministra. Nie po to głosowałem na PIS, żeby teraz się poddawali. Wystarczyło szłapkę zapytać czy sąd skazał go za „gęsiarkę”.

 3. JaKI
  | ID: cd8b7e09 | #3

  Odrobinka wazelinki nie zaszkodzi :-) A tak na prawdę to mniej buty panie Jaki, mniej cwaniakowania, więcej ogłady i kultury. Półsłówka, niedopowiedzenia, insynuacje – ostatnio bardzo się to z panem kojarzy

 4. Taki
  | ID: 2a6a0d6b | #4

  Jaki to przysłowiowy gwóźdź do trumny tego rządu. Poprzez powyższą deklarację, ów gwóźdź został na razie odłożony na półkę.

 5. Kibic
  | ID: 2bd30b20 | #5

  Dobry Pan. Mógł zabić

Komentarze są zamknięte