Opole: nowy most przez Odrę coraz bliżej! Ale są protesty.

Autor Obywatelski

R10649513_342715469226930_4953448985004620111_negionalny Dyrektor Ochrony Środowiska wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach budowy trasy średnicowej o czym wczoraj, późnym popołudniem, poinformował na profilu facebookowym prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski. Wniosek w tej sprawie złożył Miejski Zarząd Dróg. Tak więc nowa przeprawa przez Odrę w Opolu najprawdopodobniej powstanie.

W tej chwili nie ma praktycznie przeszkód, by miasto Opole ogłosiło przetarg, w celu wyłonienia firmy, która wybuduje most przez Odrę w stolicy województwa. Kiedy to się stanie? O tym będzie mowa w trakcie specjalnej konferencji prasowej, która rozpoczyna się o godz. 9.30.

Okazuje się jednak, że przeszkody są. Kilka chwil temu rozmawiałem z rzecznikiem prezydenta Opola Katarzyną Oborską Marciniak.

– O przetargu na razie nie ma mowy, bowiem dopiero zakończyła się faza koncepcyjna. Teraz nastąpi faza projektowa. Decyzja Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska nie jest więc ostateczna, ponieważ można się od niej odwołać. Wiemy, że jest nieformalna grupa osób tzw. „obrońców Pasieki”, która chce zablokować budowę – powiedziała nam Katarzyna Oborska Marciniak w krótkiej rozmowie telefonicznej.

Wiktor Sobierajski

Komentarze są zamknięte