Beata Szydło i Zbigniew Ziobro: Państwo zawsze musi stać po stronie obywateli

Autor Obywatelski

Beata SzydłotUrktkqTURBXy8yYmU3NmY4YzkzNTY3ZTZhMTdkMmIwZGJjZWJlNzhhYS5qcGVnk5UDAMyWzQ4RzQfpkwXNAxTNAbyVB9kyL3B1bHNjbXMvTURBXy8xNDBiMWNmZTdmMGFjNTJlZGMwMTBkNzA5NzhlODRiZS5wbmcAwgA i Zbigniew Ziobro na wspólnej konferencji prasowej przedstawili założenia zmian w prawie o komornikach. Najważniejsze zmiany zakładają zwiększenie nadzoru i kontroli ministra sprawiedliwości. (za zdjęciu Zbigniew Ziobro)

Beata Szydło i Zbigniew Ziobro na wspólnej konferencji prasowej przedstawili założenia zmian w prawie o komornikach. Najważniejsze zmiany zakładają zwiększenie nadzoru i kontroli ministra sprawiedliwości
oraz wprowadzenie kontroli prezesów sądów rejonowych nad działaniami komorników, rozszerzenie uprawnień policji, która będzie mogła przerwać czynności komornicze oraz wprowadzenie rejestracji nagrań z czynności dokonywanych przez komorników. Ograniczono także katalog spraw, w których działania podejmowali asesorzy komorniczy.
 – Państwo zawsze musi stać po stronie obywateli. Ma w obowiązku zapewniać im bezpieczeństwo, chronić ich – mówiła Beata Szydło, uzasadniając wprowadzenie zmian. – Nawet w najtrudniejszych sytuacjach państwo powinno wyciągać ku obywatelom rękę, a nie stawać przeciwko nim (…). To jest nasze zobowiązanie wyborcze. Jak najszybciej chcemy wprowadzić te przepisy w życie – dodała premier.

pap

Komentarze są zamknięte