Badmintoniści UO Opole Akademickimi Mistrzami Polski

Autor Obywatelski

„Hat trick” getattach,mid,14157,mpid,3,min,1,uid,d8e13a04cd2d986fnaszej drużyny badmintonistów stał się faktem, tak można by w skrócie podsumować ich tegoroczny sukces na Akademickich Mistrzostwach Polski w Badmintona rozegranych w dniach 22-24 kwietnia w Krakowie na obiektach Akademii Górniczo Hutniczej.
Trudno byłoby doszukać się dyscypliny, w której tak mocny prym wiedzie jakakolwiek inna drużyna wywodząca się opolskich uczelni. W finałowych rozgrywkach drużyna UO pokonała 7-0 KUL z Lublina oraz stosunkiem 5-2 UM z Łodzi i UAM z Poznana. W ćwierćfinale odprawiła 4-0 gospodarza mistrzostw AGH Kraków, a następnie jak się później okazało, brązowego medalistę mistrzostw AWF Wrocław również wynikiem 4-0.
Finał to spotkanie pomiędzy najlepszą drużyną z części północnej Polski – Politechniką Białostocką i Uniwersytetem Opolskim dominującym w części południowej. Przebieg całego około 3,5 godzinnego spotkania to przysłowiowa walka punkt za punkt, w kolejności 1-0 dla PB, 1-1, 2-1, 2-2, 2-3, 3-3 i ostatecznie 3-4 i …. UO zostaje mistrzem.
Serdecznie gratulujemy całej drużynie i życzymy im kontynuacji zwycięskiej passy na najważniejszej tegorocznej imprezie – Europejskich Igrzyskach Studenckich w Zagrzebiu (12-25.07.2016 r. Zagreb-Rijeka).

Na zdjęciu od lewej: trener – Henryk Hołodnik, Angelika Pradela, Dominik Stebnicki, Paweł Pietryja, Marta Wójcik, Mateusz Dubowski, Mateusz Szydłowski, Kinga Haracz, Miłosz Bochat, Aneta Wojtkowska, Dariusz Sobków.

Marcin Miga, rzecznik UO Opole

Komentarze są zamknięte