Margaret gwiazdą Dni Księstwa Brzeskiego 2016

Autor Obywatelski

Zapraszamy na Dnbilbord_2_mały-900x414i Księstwa Brzeskiego 2016 r. Oprócz tradycyjnych występów lokalnych grup muzycznych i artystycznych gwiazdami wydarzenia będą znani polscy artyści-Margaret, grupa Sound’n’Grace oraz kabaret Jurki.
Tegoroczny długi weekend w Brzegu rozpocznie się w sobotę 30 kwietnia na dziedzińcu Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu, gdzie odbędą się wybory Księżnej lub Księcia na kadencję 2016/2017. O tym, komu ustępujący Książę Jakub Rus przekaże koronę dowiemy się po godz. 18.00.

Natomiast wszyscy chętni, którzy chcą wziąć udział w głosowaniu powinni zjawić się na dziedzińcu pomiędzy godz. 16.00 a 18.00. Głosować będzie mógł każdy chętny. Aktualnie trwa zgłoszenia kandydatów – szczegóły i wymagania znaleźć można na fanpagu imprezy na portalu facebook. Głosującym umilą czas grupy artystyczne i zespoły muzyczne, w tym m.in. Mania Rysia.
1 maja zapraszamy wszystkich do amfiteatru miejskiego, gdzie wystąpią wspominane gwiazdy muzyczne i kabaretowe. Początek to godz. 16.00. W poniedziałek 2. maja na Placu Polonii Amerykańskiej będzie zbudowane miasteczko rowerowe, z którego skorzystać będą mogli cykliści. Osobne atrakcje przygotowano również dla dzieci. 2. maja Dni Księstwa Brzeskiego tradycyjnie gościć będą w miejskich klubach z cyklem „Klubowe Granie”. Będą koncerty w Ambrozji, Herbaciarni, Starej Karczmie i Semaforze. 2 maja, to również Dzień Flagi. Z tej okazji tradycyjnie odbędzie się odprawa wojska za dziedzińcu zamku o godz. 12.00.

3 maja to z kolei Święto Konstytucji 3-go Maja. W ramach DKB odbędą się uroczystości w kościele pod wezwaniem św. Mikołaja, a następnie na Placu Polonii Amerykańskiej. Początek o godz. 12.45. O godz. 14.00 natomiast w Brzeskim Centrum Kultury odbędzie się okolicznościowy koncert, na który serdecznie wszystkich zapraszamy.

za www.brzeg.pl w.s

Komentarze są zamknięte