Urząd Miasta Kędzierzyna – Koźla ciągle pod kontrolą PIP

Autor Obywatelski
Kędzierzyn-Koźle

Kędzierzyn-Koźle

Jak nieoficjalnie dowiedziało się ngopole.pl przedłużona została o kolejny miesiąc kontrola Państwowej Inspekcji Pracy w urzędzie miasta Kędzierzyna-Koźla. To dość zastanawiające, bowiem tak długiej kontroli PIP nie pamiętają najstarsze myszy zamieszkujące kazamaty kozielskiego magistratu.

A zaczęło się od: „Uprzejmie informujemy pracowników, iż w związku z utrudnianiem działalności związkowej i prowadzonym sporem w sprawie korzystania przez nasz Zarząd ZZSM prawa do obrony praw pracowniczych oraz licznych uprawnień naszej organizacji, Zarząd Związku wniósł do organu kontroli „PIP” o przeprowadzenie kontroli w tym zakresie. Wskazujemy częściowy zakres uprawnień związku, co do obrony praw pracowniczych.”(..)

Portal ngopole.pl, jako jedyne medium,  napisało o sprawie 23 marca 2016 roku. Nie sądziliśmy wtedy, że sprawy mogą być nader poważne. Agnieszka Stefaniak rzecznik prasowy Państwowej Inspekcji Pracy z Opola, gdy zapytaliśmy ją o kontrolę także była bardzo oszczędna w słowach, stwierdzając, że poinformuje nas o wynikach kontroli, po jej zakończeniu.

No cóż, czekamy.

Wiktor Sobierajski

Komentarze są zamknięte