Szału frekwencyjnego nie ma. Może z 10 procent poszło na referendum

Niezależna Gazeta Obywatelska15

imagePierwsze komentarze można było zobaczyć w TVN. Tam w programie „Kawa na ławę” u Bogdana Rymaniwskiego ścierali się Joachim Brudzinski, Jacek Protasiewicz, Włodzimierz Czarzasty, Paweł Kukiz. Ten ostatni przyznałł, że jeśli frekwencja się  potwierdzi, to że 8 procent to jest około 3 mln obywateli.To nie jest zły wynik. Przy takim hejcie, przy takim sojuszu reżimu partyjnego, jaki miał miejsce w tej sprawie. Zniechęcano do pójścia do referendum, używano referendum do gry politycznej między PO i PiS-em. W tych warunkach to i tak bardzo wysoki wynik. Mówię to na poważnie – mówił artysta i polityk, który przekonał udających na referendum by głosowali za JOW.

PKW jutro koło 18 chce podać ostateczne wyniki referendum. Sondaży exit pool nikt nie zamówił stąd na podstawie obwodowych komisji można oszacować frekwencję na niecałe 10 proc. Większość udających się na referendum jest za wprowadzeniem JOW.

t

 1. Anonim
  | ID: efcf4667 | #1

  Oddac ich pod trybunal – Bronka (bul i cierpienie) i tych senatorow, ktorzy glosowali za referendum i zasadzic solidarny zwrot kosztow (100 mln). Moze Kukiz dorzuci tez cos z wlasnej kieszeni za wzniecenie tej ogolnonarodowej paranoi z uzdrawianiem Polski przy pomocy JOW ?!

 2. Eleonora
  | ID: 376d6974 | #2

  „Zniechęcano do pójścia do referendum, używano referendum do gry politycznej między PO i PiS-em. W tych warunkach to i tak bardzo wysoki wynik. Mówię to na poważnie”

  I tutaj Kukiz ma rację~
  Referendum to była wojna PO-PISowska.
  Oni wszyscy w dooopie mają Polskę.
  PIS już zapowiedział kolejne referendum( darmowe?)
  A Ustawowo to pajace parlamentarzyści nie potraficie tego przegłosować?!
  To po co was nieudacznicy i złodzieje wybieramy na swoich przedstawicieli!?
  To zlikwidujcie Izby troglodyci.

 3. Marian z Opola
  | ID: 5467e276 | #3

  Brawo Paweł Kukiz i Janusz Sanocki! Trzy miliony to potęga. Trzeba mądrze zagospodarować ten wielki kapitał polityczny. Wszyscy razem damy radę!

 4. Anonim
  | ID: efcf4667 | #4

  Tak nienawidzi ta agentka ruskiej wojskowki PIS, ze pakuje bez pardonu w gardlo tej partii wymyslony przeez Komorowskiego w obronie wlasnego stolka spektakl na koszt obywateli. Powinien razem z senatorami PO siedziec za to w pierdlu i placic do konca zycia zmarnowane pieniadze. Robolowi za sper…lona robote zabieraja premie i wypier..laja z roboty ! A ten tutaj nakradl wraz z senatem spoleczna kase.

 5. Eleonora
  | ID: 5553cc7e | #5

  @Anonim

  Tak ćwok rozumie politykę, że nawet nie domysla się, że pytania które zadawano ( czy jeszcze miano dodać) można załatwić trybem
  — ustawodawczym!

  „PiS: dopisanie pytań do referendum 6 września jest możliwe
  Polacy mają prawo decydować o swoim państwie – mówi kandydatka PiS na premiera Beata Szydło w najnowszym spocie wyborczym. PiS przekonuje, że do referendum 6 września można dopisać pytania ws. Lasów Państwowych, wieku emerytalnego, obowiązku szkolnego sześciolatków”

  Nie pamięta styropianowy ćwok, że Traktat Lizboński mówił o możliwości obrotu ziemią w całej UE?!
  Do której ochoczo wepchnęli nas styropianowi półidioci i lewackie gooowna….

 6. Stanisław
  | ID: 5467e276 | #6

  Anonim :
  Tak nienawidzi ta agentka ruskiej wojskowki PIS, ze pakuje bez pardonu w gardlo tej partii wymyslony przeez Komorowskiego w obronie wlasnego stolka spektakl na koszt obywateli. Powinien razem z senatorami PO siedziec za to w pierdlu i placic do konca zycia zmarnowane pieniadze. Robolowi za sper…lona robote zabieraja premie i wypier..laja z roboty ! A ten tutaj nakradl wraz z senatem spoleczna kase.

  Powinien odpowiadać do spółki z nowym prezydentem, który nie odwołał tego durnego referendum chociaż miał takie prawo. Obaj prezydenci zafundowali nam ten żałosny spektakl. Jeden zarządzając referendum a drugi utrzymując w mocy zarządzenie poprzednika.

 7. Anonim
  | ID: efcf4667 | #7

  No wiec ruska agentka sama potwierdza, ze dopisanie sensownych pytan, ktorych rozstrzygniecie moglo by bronic interesow panstwa i obywateli, zostalo zablokowane prze zlodziei z PO. Mozna dopisywac rozmaite interpretacje przypisujac Beacie Szydlo i prezydentowi Dudzie rozmaite falszywe intencje, ale nic z tych rzeczzy nie obroni PO przed plugawym frymarczeniem spoleczznych pieniedzy i Pawla Kukiza (wraz z cala kompania laknacych wldzy kretaczy i zwolennikow rosyjskiej polityki z Sanockim naczele) przed odpowiedzialnoscia za rozkrecenie kosztujacej spoleczenstwo 100 mln PLN politycznej gry ze zgubna utopia w tle gry o poselskie stolki.

 8. Anonim
  | ID: efcf4667 | #8

  Nawiasem mowiac, wiedza ruskiej agentki o Europie opiera sie na rosyjskim leku przed jej przewaga nad Rosja i antyeuropejskiej i antyamerykanskiej propagandzie, ktora pozwolilaby rozbic i podzielic konkurentow Rosji. W przekonaniu ruskich agentow zatem bylo by najlepiej, gdyby dawna strefa rosyjskich wplywow byla nienaruszona i podlegala zasadom rosyjskiej „moralnosci”. Otoz Europa, do ktorej Polska nalezy (nie do Rosji i Wschodu) jest tak lewicowa, jak i prawicowa. Szkoda, ze lewicowe wplywy uzyskuja porzewage. Szkoda, ze srodowiska prawicy w Europie sa slabsz i stad nie potrafia skutecznie przeciwstawic sie np. Rosji ku radusci agentow ruskiej wojskowki. Nie ma to jednak nic do rzeczy w zwiazku z prawem obrotu ziemia – tu akurat interesy nabywcow sa jak najbardziej prawicowe. Eleonore belkoce wiec w rosyjskim stylu mlieszajac pojecia i terminy, by przytulic polskie spoleczenstwo do matiuszki Rosji. Daremny trud. Pomieszac w mozgach Polakom mozna, ale milosci do Rosji i tak to w nich nie obudzi!

 9. Anonim
  | ID: efcf4667 | #9

  Ze Stanislawem w zasadzie mozna by sie zgodzic. Na prezydenta Dude spada odpowiedzialnosc moralna za brak sprzeciwu wobec tej hucpy. Szkoda, ze pozbawiony mozliwosci prawnych prezydent nie sprobowal powalczyc z tym rzeczywiscie zalosnym spektaklem; nie wiadomo, czy w obawie przed zarzutzm lamania konstytucji, czy w obawie przed utrata dosc kiepskiego elektoratu – holoty politycznej skupionej wokul Pawla Kukiza. A moze jedno i drugie? Wszak obecny konflikt toczy sie rowniez o zakres mozliwosci oddzialywania urzedu prezydenta i zmiane konstytucji (czyz nie?).

 10. Eleonora
  | ID: 5553cc7e | #10

  @Anonim

  No wiec ruska agentka sama potwierdza, ze dopisanie sensownych pytan, ktorych rozstrzygniecie moglo by bronic interesow panstwa i obywateli”

  Nawet czytać ze zrozumieniem nie potrafisz, Matołku:)

  Ja piszę, że nalezy wprowadzać sensowne ustawy…
  A tych od 25 lat, kiedy twoi styropianowi kumple dorwali się do władzy
  – nikt nie potrafi!!

 11. Eleonora
  | ID: 5553cc7e | #11

  @Anonim

  Gdybyś nie był taki głupi i potrafił czytać ze zrozumieniem poleciłabym ci kilka książek.
  Zachodnich autorów
  np Absolutna dominacja czy Wojna o pieniądz itp…
  Ale ty tego nie uczynisz, wolisz bredzić o związku sovieckim ( przypominam, że takiego kraju już nie ma, wiesz?!)

  …robaczku…

 12. Anonim
  | ID: efcf4667 | #12

  Jakby nie patrzyl, manipulacja agentury – ja nie pisze o zwiazku sowieckim, ktory byl kolejnym wcieleniem rosyjskiego imperium – latwo zauwazyc, ze pisze p Rosjii i plynacym calyczas zagrozeniu ze strony tego niecywilizowaanego tworu.

 13. Eleonora
  | ID: f2fad639 | #13

  Anonim :
  Jakby nie patrzyl, manipulacja agentury – ja nie pisze o zwiazku sowieckim, ktory byl kolejnym wcieleniem rosyjskiego imperium – latwo zauwazyc, ze pisze p Rosjii i plynacym calyczas zagrozeniu ze strony tego niecywilizowaanego tworu.

  A wiesz Anonimie demonie intelektu, jak wygląda ten ruski niecywilizowany twór?!

  Ano tak:

  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/a5/Kukeri_razlog.JPG

 14. Anonim
  | ID: efcf4667 | #14

  Ja rozumiem, ze Rosja jest dla Eleonory wzorcem cywilizacji; zwlaszcza powszechnie eksponowane tam symbole wladzy sowieckiej odzwierciedlajace tesknote za potega i imperialnym panowaniem zwiazku sowieckiego. Poprzednie tradycje zreszta tez nie lepsze!

 15. | ID: b41b9268 | #15

  Ciekawa jest sytuacja,gdy 8% obywateli kraju idzie głosować w referendum.A przeciez to jest prawo kazdego Polaka,do stanowienia o losie swojego państwa.Trudno,jakoś tego nie rozumiemy i nie doceniamy wolności.Ja głosowałam.
  NGO.Dzieki za videa.Interesuja mnie bardzo Wiadomosci lokalne,ładnie przekazane przez eleganckiego pana Milkowskiego,Duzo sie dzieje zarowno w sporcie,kulturze i w gospodarce. Piękna wystawa w muzeum, w przygotowaniu kolejna Dziura w chodniku, jest niebezpieczna.Dobrze ze nagłosniona.Szczególnie lubie ogladać młode twarze uczniów,studentów.Czesto sie wraca do lat szkolnych.To najpiekniejsze sa wspomnienia.

Komentarze są zamknięte