Ruch JOW mobilizuje przed referendum

Niezależna Gazeta Obywatelska5

JOW tłoDzisiaj w warszawskim klubie Hybrydy odbyła się konferencja Ruchu na rzecz Jednomandatowych Okręgów Wyborczych. Zaprezentowano hasło wyborcze kampanii referendalnej – „Wszyscy chcemy zmiany” – projekt graficzny kampanii oraz podsumowano dokonania Ruchu na przestrzeni 22 lat jego działalności. Podkreślono, że referendum jest ważniejsze od wyborów parlamentarnych, bo może zadecydować o zmianie nie na jedną kadencję, ale na najbliższe dziesięciolecia. – Jesteśmy w kluczowym momencie, jeśli chodzi o historię Polski. Walczymy o nową umowę społeczną, o nowy kontrakt pomiędzy państwem a społeczeństwem, obywatelem – powiedział Artur Heliak z Ruchu na rzecz Jednomandatowych Okręgów Wyborczych. – Wszystkie kampanijne materiały – billboardy, ulotki – zostaną wyprodukowane dzięki dobrowolnym darczyńcom. Nie wzięliśmy ani grosza z pieniędzy publicznych, wszystko to są darowizny ludzi, nie tylko z Polski – dodał.- Wspieramy wszystkie środowiska, które grupują się wokół idei JOW. Jeśli te środowiska będą startować do wyborów, również będziemy ich wspierać – powiedział Patryk Hałaczkiewicz. Organizatorzy podkreśli swoje wsparcie dla Kukiza: – Wsparliśmy go w wyborach prezydenckich i nadal udzielamy wsparcia w kampanii referendalnej, nie stajemy jednak jako całość w żadnych wyborach. Poszczególni członkowie Ruchu mogą to oczywiście robić indywidualnie – dodał Patryk Hałaczkiewicz.

Poniżej treść Uchwały Konferencji Ruchu Obywatelskiego na rzecz Jednomandatowych Okręgów Wyborczych z dnia 18.07.2015 r.
Link: http://jow.pl/uchwala-konferencji-ruchu-obywatelskiego-na-rzecz-jow/

Oświadczenie z dnia 12.07 br. – http://jow.pl/oswiadczenie-uczestnikow-ruchu-obywatelskiego-na-rzecz-jow/

Z poważaniem
Artur Heliak
Ruch na rzecz JOW

 1. Irena
  | ID: a4badaf1 | #1

  NGO.Dzięki za video Dzięki za Wiadomości,ciekawe, ładnie przekazane przez pana Miłkowski.Dużo się dzieje w Nysie.

 2. Irena
  | ID: 75e196a8 | #2

  Bardzo dobrze, ze nagłasnia sie temat JOW. Wierzę,że ich wprowadzenie przyczyni się do pozytywnych zmian ustrojowych w naszej Ojczyżnie. Bierzemy udzial w Referendum w dniu 6 września br, i głosujemy na TAK dla JOW.

 3. prawdą w oczy
  | ID: 594fc3e6 | #3

  Irena ile Ci za to płacą, oddaj te srebrniki

 4. Irena
  | ID: 4c47e9a6 | #4

  @prawda w oczy. W Referendum chodzi o wprowadzenie JOW, nastepnie ustanowienie nowego prawa przyjaznego społeczeństwu. Weż udział w referendum,zaglosuj TAK na JOW. nastepnie kandyduj na posła i z Toba zmienimy Polske. Ja,popieram mądrych ludzi,ktorzy znają sie na idei JOW. Twoje pytanie to dziecinada.

 5. prawdą w oczy
  | ID: 87211a6a | #5

  JOWy nic nie zmienią

Komentarze są zamknięte