Spotkanie woJOWników Kukiza w Opolu [fotorelacja]

Niezależna Gazeta Obywatelska41

image23 czerwca br. w auli WSB Opole odbyło się spotkanie woJOWników Pawła Kukiza. Jak można się było spodziewać, wszystkich wchodzących na zebranie już przy drzwiach powitał duży plakat zachęcający do wzięcia udziału w referendum planowanym na 6 września tego roku. Na plakacie, charyzmatyczny lider ruchu JOW Paweł Kukiz, w ubraniu szeryfa, trzyma w ręku materiał wybuchowy TNT nawiązujący nazwą do proponowanych odpowiedzi w referendum TAK NIE TAK. Symbolika plakatu nie pozostawia wątpliwości, że chodzi o „wysadzenie w powietrze” starego, skostniałego systemu, który pozwala dzisiaj na zawłaszczanie przez wąskie kliki partyjne naszego państwa.

W ramach spotkania kilkadziesiąt osób zebranych w kameralnej auli Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu wysłuchało ciekawej prelekcji dr hab. Zdzisława Ilskiego z Politechniki Wrocławskiej na temat systemu jednomandatowych okręgów wyborczych, jego licznych zalet, ale także i niektórych wad. Doktor Ilski w bardzo przystępny i zrozumiały sposób wyjaśnił zgromadzonym, że jest to tak naprawdę, bardzo prosty i skuteczny system wyborczy stosowany od lat w większości europejskich demokracji parlamentarnych. O wiele prostszy od obecnie stosowanego w Polsce systemu list partyjnych. Wskazał na cztery podstawowe skutki, jakie powinno wywołać wprowadzenie systemu JOW w wyborach do Sejmu. Po pierwsze, zmiana w bardzo szybki sposób powinna doprowadzić do usprawnienia parlamentaryzmu w naszym kraju.

image

Po drugie, wytworzyć taką sytuację, w której politycy wreszcie będą odpowiedzialni przed wyborcami, przez co zmniejszy się także ich zależność od centrali partyjnych. Po trzecie (to było chyba najlepsze), powinna w sposób znaczny poprawić kondycję intelektualną Sejmu, a tym samym przyczynić się do poprawy jakości tworzonego w parlamencie prawa. I wreszcie, dzięki zmianie systemu powinna nastąpić prawdziwa naprawa i pogłębienie demokracji w Polsce. W konkluzji dr Ilski stwierdził, że system JOW powinien „wymieść” skutecznie z Sejmu wszystkich tych posłów, którzy dotychczas służyli jedynie za „maszynkę do głosowania” realizując wytyczne centrali partyjnych, a w ich miejsce wprowadzić prawdziwych, niezależnych w tak dużym stopniu od partii politycznych przedstawicieli wyborców.

image

Prelekcja spowodowała potem ożywioną dyskusję, w trakcie której niektóre wątki można było omówić trochę bardziej szczegółowo. W trakcie dyskusji dowiedzieliśmy się zatem: jakie są różnice pomiędzy systemami wyborczymi Stanów Zjednoczonych, Australii, Wielkiej Brytanii, Iimagerlandii i Szwecji. Dlaczego ruch JOW proponuje system zbliżony najbardziej do Brytyjskiego. Jak system wyborczy może skutecznie pomagać w ochronie interesów mniejszości. Czy wreszcie, jaki wpływ ma wprowadzenie JOW na zwiększenie udziału kobiet w polityce.

Na zakończenie spotkania, prowadzący Piotr Purul, jeden z koordynatorów akcji JOW w Województwie Opolskim, jeszcze raz zachęcał wszystkich obecnych do uczestnictwa we wrześniowym referendum, przypominając, że oprócz sprawy wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych, dotyczy ono jeszcze dwóch, bardzo ważnych, wręcz istotnych dla wszystkich Polaków kwestii jak: dalsze finansowanie partii politycznych z budżetu państwa, i wprowadzenie zasady ogólnej rozstrzygania wątpliwości co do wykładni przepisów prawa podatkowego na korzyść podatnika. Wskazał na to, że obecne głosowanie jest być może ostatnią szansą na zaistnienie w Polsce prawdziwego społeczeństwa obywatelskiego posiadającego realny wpływ na władzę sprawowaną w naszym kraju, dlatego trzeba je potraktować naprawdę bardzo poważnie. Fiasko referendum umocni jedynie złą, niewydolną, coraz bardziej oddalającą się od zwykłych ludzi partiokrację i zablokuje możliwość przeprowadzenia jakichkolwiek zmian na długie lata.

Andrzej Trybuła

fot. Radosław Pierzga

 1. gosia
  | ID: 25e24184 | #1

  W sumie trochę rozumiem fanów Platformy, że są wściekli. Ja na szczęście nie muszę się wstydzić za swoje wybory od lat i nikogo nie muszę chcieć wysadzać. Bardzo często słyszę od znajomych, którzy poparli Platformę że chcą: wsyłać „ich” w kosmos, wysadzić, puścić granat itd. Natomiast nie słyszę takich opinii od prawej strony. Cóż… a miało być tak pięknie.

  Najgorsze draństwo na świecie?
  Zagłosować na Platformę i wyemigrować
  albo
  być na emeryturze i zagłosować na Platformę – niech sobie popracują do śmierci :)

 2. Eleonora
  | ID: 0a68ad48 | #2

  Referendum i owszem.
  Ale z wojownikami Kukiza nalezy dać sobie święty spokój.
  O jakiej poprawie intelektualnej pan mówi?!
  O tych wszystkich byłych burmistrzach, starostach i innych misiach, co się nie załapały, rodem z AWS-PO?
  Toż obsiadli „biednego” niewiele rozumiejącego Kukiza jak muchi:)
  W dzisiejszym wywiadzie pana Raczyńskiego byłego burmistrza Lubinia, najblizszego wspólpracownika tego ” biedaka” odnajdziemy taką ładną myśl:

  „Prezydent Lubina stwierdził, że „Ruch Kukiza jest otwarty, a nie zamknięty – dlatego będą się przyklejać różne świry”.

  – Nie chcemy koalicji z Korwinem i Ruchem Narodowym – zadeklarował”

  … no to powiem po prezydencku
  – Spieprzać dziady!

 3. Anonim
  | ID: 5bad9e25 | #3

  Sam Kukiz tez namaszczony przez Petelickiego – „patriote” z sluzb.

 4. Irena
  | ID: 7c3874c3 | #4

  Pan Kukiz jest drugą osobą,po panu Sanockim,która chce dobra dla nas i Polski. Należy ich wspierać wszechstronnie.To są myślący mężczyżni i takich potrzebujemy. Idziemy wszyscy na referendum i usuniemy z rządu polskiego tych,co 20 lat zasiadają w sejmie ze swoimi króliczkami i naruszyli konstrukcje państwa polskiego. Dzisiaj rozumie, jaką ideę wolnościową niosą JOW-y a prezydent Komorowski rownież je zrozumiał i podpisał postanowienie o referendum na dzień 6 września 2015r,,co nie podoba się pani Beacie Szydło. z pisowskich układów. Koalicje należy zawiązać,ale trzeba wiedzieć z kim, Pan Kukiz nie ma osiemnastu lat.Zna ludzi i oni go znają.Wierzę,że wybierze ludzi swojego pokroju. To jest bardzo trudne zadanie zważywszy,że dotychczas nie było odważnych w gronie ekonomistow, naukowców do przeprowadzenia głębokich zmian ustrojowych A mają płacone z budzetu państwa za badania . Muzyk, pan Kukiz odważył się za wlasne pieniądze, za składkowe rodaków,poświęcając własny czas,energie posiłkując się siłą , nas Polaków.Dzisiaj pan Kukiz,ma urodziny,więc życzę wszystkiego,co się śzczęściem zwie.

 5. TRUE
  | ID: 75f3a11a | #5

  @Eleonora

  Popieram !

 6. Anonim
  | ID: 5bad9e25 | #6

  Ireno Niesiolowska – idz sie leczyc. Komorowski, ktory poparl przeprowadzenie referendum w sprawie JOW, to wg Ciebi czlowiek spoza ukladu, a Beata Szydlo z ukladu. Sanocki z okraglego stolu, zwolennik Lukasznki i Putina, to facet, ktorego wg Ciebie potrzebujemy. Potrzebna Ci jest solidna i gleboka terapia psychiatryczna.

 7. Irena
  | ID: 57ec13e3 | #7

  @pani Eleonora.Pani post obraża m.in. mnie.Cytat..z wojownikami Kukiza nalezy dać sobie święty spokój koniec cyt Czy Pani zna nas, zwykłych wyksztalconych Polki i Polaków,którzy poparli idee JOW ?? Prosze sie zapoznać,dokształcić w tym zakresie. Myslałam,ze pani kieruje sie rozumem. A moze ktos sie podszył pod mądrą Eleonore ,ktora od wielu lat mądrze komentuje artykuły.

 8. Eleonora
  | ID: 855f5769 | #8

  Pani Ireno, mam prawo do własnych sądów.
  Moja ocena wzięła się, między innymi, stąd

  „Po konflikcie z Piotrem Dudą, Kukiz rzuca wszystkie majdany i wiece związkowe, by związać się z dolnośląskimi baronami samorządowymi, wiecznymi działaczami „bezpartyjnymi”, którzy od 15 lat zaliczają kolejne komitety. Od tego miejsca zaczyna się kariera jeszcze nie istniejącego Ruchu Kukiza i samego marionetkowego przywódcy starej kliki. Rzutem na taśmie pod koniec sierpnia 2014 roku, na dwa miesiące przed wyborami samorządowymi, powstaje KW Bezpartyjni Samorządowcy. Bezpartyjność i „ruchowość społeczna” to są znaki firmowe tego towarzystwa, które od zawsze posiadało legitymacje kilku partii, a spora część od lat 90-tych żyje z kasy podatnika. Bezpartyjni Samorządowcy wywodzą się z byłego Komitetu Rafała Dutkiewicza, który opuścili po tym jak Dutkiewicz postanowił pójść na wybory razem z PO. Członkowie założyciele KW Bezpartyjni Samorządowcy to: Robert Raczyński, prezydent Lubina, Piotr Roman, prezydent Bolesławca i Patryk Wild, dolnośląski radny wojewódzki.

  Paweł Kukiz, jak na lokalnego działacza JOW przystało, rezygnuje z zameldowania na Opolszczyźnie, gdzie mieszka od 52 lat i zostaje Wrocławianinem. Trafia na 14 miejsce listy KW Bezpartyjni Samorządowcy i zostaje radnym. Proszę zapamiętać ten model JOW w pigułce, bo to jest właśnie projekt macherów stojących za Kukizem. Za kasę lokalnych klik urządzonych w miejskich spółkach wystawia się artystę spadochroniarza, którego gawiedź zna z TV, potem melduje w wybranym mieście i tak się „walczy z systemem” przejmując okręg po okręgu. Z całego KW Bezpartyjni Samorządowcy do dolnośląskiego sejmiku wojewódzkiego trafia 4 radnych: Patryk Wild, Aldona Wiktorska-Święcka, Paweł Kukiz, Tymoteusz Myrda. Dodatkowo ponownie prezydentami zostają Robert Raczyński w Lubinie i Piotr Roman w Bolesławcu.

  Czas przedstawić całe towarzystwo, które ponoć nie ma nic wspólnego z 25 latami przy korycie, te „nowe twarze”, tę młodość nie uwikłaną w partyjniactwo i przede wszystkim tych samodzielnych, co to ich wódz nie wybiera. Gdy nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo, że ktoś musiał za to zapłacić i na tym zarobić. Zacznijmy zatem od wybranych sponsorów KW Bezpartyjni Samorządowcy, którzy na początek zrobili z Kukiza radnego i proponuje zwrócić uwagę na bardzo charakterystyczne prawidłowości publiczno-rodzinno-biznesowe:

  1. Tadeusz Kielan, Lubin – 25 000,00 zł – (Wójt Gminy Lubin, wcześniej Wiceprezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Lubinie)

  2. Jarosław Wantuła, Lubin – 25 000,00 zł, (obecny Prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Lubinie)

  3. Ryszard Zubko, Szprotawa – 25 000,00 zł (członek zarządu Powiatu Lubińskiego)

  4. Edward Siwak, Lubin – 25 000,00 zł (Prezes zarządu MPO sp. z o.o.)

  5. Artur Dubiński, Lubin – 25 000,00 zł (były prezes Lubińskiej Spółki Inwestycyjnej. Wiceprezes Lubina 2006)

  …dalej proszę sobie doczytać:

  http://kontrowersje.net/zacznijcie_si_mia_z_antysystemowego_kukiza_bo_za_chwil_b_dziecie_p_aka

  Nie zastanawiała się Pani dlaczego Kukiz, jak na opolskiego patriotę przystało, zadekował się w nikomu nie znanym Lubinie!?
  A w ogóle co to za towarzystwo?!
  Pan, który w jeden dzień mówi o sobie, że jest narodowcem ( uczestniczyłam w spotkaniu z Kukizem zorganizowanym przez młodzież z ONR)
  By zaraz mówić o młodych z RN-ONR ostatnimi słowami….
  Przykład, wywiad którego udzielił w Myśl24.pl

  „-Pan wypisał się z Komitetu Poparcia Marszu Niepodległości właśnie ze względu na Kobylańskiego.
  -nie spodobało mi się, że organizatorzy Marszu nie poinformowali mnie kogo dopisują do Komitetu. Jeśli dopisali Kobylańskiego, to niedługo mogą tam też wpisać na przykład doktora Mengele. Grzeczność wymagała, żeby mnie o tym poinformować, mógłbym wtedy na spokojnie spróbować wytłumaczyć Winnickiemu czy Holocherowi, że to bardzo zły ruch. Robiłem to zresztą, gdy dowiedziałem się, że Kobylański już w Komitecie jest. Niestety, bezskutecznie.

  -Porównując Kobylańskiego do Mengele trochę pan chyba jednak celowo przesadza. Nie bronię Kobylańskiego, bo to nie jest w żadnym wypadku bohater mojej bajki, ale Mengele to jednak był zwyrodniały zbrodniarz, symbol okrucieństwa. Biorąc pod uwagę nawet ów mrok otaczający przeszłość Kobylańskiego porównywanie go z Mengele nie jest chyba trafione…
  -Oczywiście, że umyślnie przerysowałem , ale… Kobylański, zdaje się, miał jakieś interesy w Paragwaju. Mengele zaś ukrywał się tam po wojnie. Po tym, co usłyszałem z ust Kobylańskiego w Radiu Maryja zacząłem zastanawiać się, czy panowie osobiście się nie znali. Poważnie.”
  ( w mojej ocenie, kretyn i tyle!)

  Jako syn kresowianina pięknie zaśpiewał ” Slawa Ukrainie” na banderowskim majdanie.
  Nie wiedział komu śpiewa!?
  Pani żartuje?

  Pani Ireno, ja wiem że tak jak większość z nas, stęskniona jest Pani Prawdziwej Polski
  Ale, niech mi Pani wierzy
  – z tego pieca chleba nie będzie!

  Pozdrawiam bardzo uprzejmie.

 9. Eleonora
  | ID: 855f5769 | #9

  Proszę poczytać co Kukiz wygaduje
  I przemyśleć jeszcze raz zdanie
  „Pan Kukiz jest drugą osobą,po panu Sanockim,która chce dobra dla nas i Polski. Należy ich wspierać wszechstronnie.To są myślący mężczyżni i takich potrzebujemy”

  http://www.pch24.pl/pawel-kukiz-na-lewackim-kursie–popieram-zwiazki-partnerskie,35562,i.html

  http://www.pch24.pl/kasa-jest-najwazniejsza–pawel-kukiz-za-legalizacja-prostytucji,35246,i.html

 10. Irena
  | ID: 0092dea3 | #10

  @Anonim.witaj.no,dziękuje za Twoje rady.Może są słuszne. Ale póki co, muszę je poddać szerokiej analizie.pozdrawiam

 11. Irena
  | ID: 0092dea3 | #11

  @pani Eleonora. witam. Czytam posty i zastanawiam się,czy jesteśmy w stanie wyłonić nowy rząd,aby nam służył.Faktem jest,że pan Kukiz wystartował na prezydenta,bez dotacji państwowej jaką partie otrzymały po ok.14 mln zł, Wspomogli go Polacy po 10zl,po 20 zł,50 zł, ile kto mógl. Ale,wspomogli go też tacy,jak pani wyzej wymieniła.Mieli forse,za prace więc nie widze w tym nic zlego.Chyba zapracowali. Ale,czy uczciwie,tego się nie dowiemy. Faktem jest, ze budżetowe stanowiska są wysoko opłacane i premiowane. To jest system,z którym chcemy walczyć.Ale czy to się uda?? Wierze, że Tak. Wlączyło się wielu Polaków,w tym ja.Widze pozytywy szkoleń nt,JOW, widze tez drugie i trzecie pytanie,na które w referendum mamy odpowiedzieć i, w imie sprawiedliwości ,finansowania partii politycznych nie popieram,bo lekki pieniądz zdemoralizował pana Kaczyńskiego i innych wodzów partyjnych,którzy nas doprowadzili do stanu Masy upadłościowej. Przemeldować się zawsze można,więc zarzut w tej materii jest chybiony.pan Kukiz jest wolnym człowiekiem i decyduje za siebie.Ja,ze swej strony, widzę w nim MOC nie ziemską, Co do popierania zwiazkow partnerskich.legalizacji prostytucji, to uważam,ze katolik ma miec wlasne zdanie.Jedno i drugie niesie w sobie śmierć młodych dziewcząt,niezależnie czy to są Polki czy Ukrainki.Na Majdanie nie powinien być,tu się zgadzam. To był kardynalny bląd, i wytłumaczyl się z niego. Tak,jestem stęskniona Prawdziwej Polski, ma Pani Racje. Z tego pieca Chleb Będzie.pozdrawiam,dziękuje za polemike.

 12. Anonim
  | ID: 5bad9e25 | #12

  Ireno Niesiolowska – te JOB-y to czyste doktrynerstwo. Jak widac tobie sluzy do pomiatania Kaczynskim. Wciaz ten sam motyw. Tak ci ta propaganda gazeto-wyborcz sprala mozg!

 13. Eleonora
  | ID: a8317e5d | #13

  @Irena

  Pani Ireno ależ ważne jest kto wykłada forsę na tzw działalność polityczną.
  Chyba nie sądzi Pani, że te marne 10-20 zł podarowane Kukizowi ” przez Polaków” pozwoliły mu osiągnąć sukces???!
  Pani chyba żartuje bo innego wyjaśnienia nie odnajduję.
  Na przykładzie pomocy różnorakich fundacji, kto i ile w nie wklada, możemy być pewni owoców tychże działań.
  Ten sam mechanizm zadziałał z Kukizem w tle :)

  Proszę oto jeden z licznych przykładów:

  http://www.prezydent.pl/aktualnosci/ordery-i-odznaczenia/art,1159,odznaczenia-dla-przedstawicieli-fundacji-z-usa.html

  To nie Pani ( ani ja) nie mamy powodów do dumy, że ” wygraliśmy”!
  W Polsce wygrywają Fundacje i ich donatorzy.
  Raz będzie to fundacja z forsą płynącą z Ambasady Niemiec lub Holandii
  Następnym razem fundacja amerykańska….
  Nigdy Naród.
  Bez złudzeń.

 14. Irena
  | ID: 0092dea3 | #14

  Ciekawe nazwiska. Obce. Za ordery otrzymają też dodatek do emerytury z tego tytułu ??? Dzięki,@pani Eleonora.Jesteś niezawodna….

 15. Eleonora
  | ID: a8317e5d | #15

  Dla Pani Ireny i innych naiwnych:)
  Polecam ten artykuł pod znamiennym tytułem

  Partyjny baron, złodzieje i esbek na czele antysystemowej rewolucji Kukiza

  http://wirtualnapolonia.com/2015/06/26/partyjny-baron-zlodzieje-i-esbek-na-czele-antysystemowej-rewolucji-kukiza/

 16. Anonim
  | ID: 5bad9e25 | #16

  No, trzeba przyznac, ze Eleonora wyszukala trafny komentarz blogera opisujacy rzczywistosc JOW-ow. Wielokrotnie pojawialy sie w komentarzach w NGO polemiki, by pokazac, ze sa opolscy doktrynerzy i pieczeniarze, zwolennicy JOW, z J. Sanockim na czele, znakomicie zorientowani, jak w metnej wodzie ryby lowic.Lokalna, Lubinska rzeczywistosc, na ktorej wsparte sa ich nadzieje, pokazuje ten szfindel jak na dloni.

 17. Eleonora
  | ID: a8317e5d | #17

  @Anonim

  To że rzeczywistość JOW jest paskudna, nie oznacza wcale, że partyjniacka rzeczywistość jest cacy:)
  Po obu stronach widać pieczeniarzy, partyjniaków lub/i zwykłych cwaniaków, którzy pod róznymi, czasami bogobojnymi hasełkami usiłują wdrapać się na naszych plecach po wysokie apanaże. Na które nie zasługują.

  Proszę sięgnąć po ten artykuł

  http://ngopole.pl/2015/06/21/znamy-czlonkow-rady-programowej-tvp-opole-w-skladzie-dominuja-politycy/

  Gdyby PIS z posłem Kłosowskim byli choć troszkę poważni nie wystawialiby do Rady Programowej TVP Opole gościa, który kilku zdań nie potrafi z siebie wykrzesać….
  A będzie miał wpływ na powiedzmy, kulturę:)
  No o czym ta telewizja i z takim członkiem będzie robiła programy?!??
  – jak zrobić sobie ładną dziarę?

  Powagi życzę!

 18. Irena
  | ID: 981abffb | #18

  Doszlam do wniosku,ze zarówno pani Eleonora jak i pan Anonim, to majętni mieszkańcy i na próżno szukać u nich poparcia w JOW-ach. Chociaż Ruch Kukiza nic nie zabiera bogatym,będą opluwali uczciwych Polaków. Wielka szkoda,że nie szanujecie Polaków,chociaż Tutaj mieszkacie.Przykro mi,ze nie rozumiecie potrzeby mojej ojczyzny,która chyli sie ku upadkowi.Wierze,ze pan Kukiz zwyciezy i wygra Polske dla okradanych,upokarzanych Polaków. Będą rządzili Polską fachowcy uczciwi,chociaż macie państwo wątpliwości,że tacy istnieją.Bardzo się mylicie, serdecznie pozdrawiam.

 19. Anonim
  | ID: 5bad9e25 | #19

  Co do partyjnictwa i kreowania indolentow – zgoda; wydaje sie jednak, ze partie polityczne moga miec wieksze zdolnosci do eliminowania tego typu osobnikow, a tego nie robia, poniewaz aktywnosc spoleczna jest mizerna.

 20. Eleonora
  | ID: b68b311c | #20

  @Irena

  Widzę, że nie powinnam rozpoczynać dyskusji:(
  Pani Ireno myli Pani kilka rzeczywistości.
  Bo co ma bogactwo do poparcia w JOWach?!
  Życzę panu Kukizowi zwycięstwa, choć nie życzę sobie zwycięstwa jego najbliższych współpracowników.Bo coś mi mówi, że do swojego bogactwa doszli własnie tym o czym pani pisze.
  W normalnym świecie do majątków dochodziło się latami, czasami i wiekami.
  Ciężką pracą kilku pokoleń.
  A w Polsce wystarczą partyjniackie znajomości, obsadzenie kilku rad nadzorczych czy przejęcie jakiegoś postprlowskiego zakładu pracy.
  Będą rządzili fachowcy?
  A od czego? Pan z SB, teraz znawca pieczenia paluszków?

  Jakaś granica naiwności musi chyba być??

 21. Irena
  | ID: 981abffb | #21

  @ Pani Eleonora. Bardzo zazębiają się podnoszone kwestie.Jeżeli nastąpią zmiany w prawie, nowa ordynacja wyborcza z JOW-ami, to inni politycy wejda do Sejmu – tzn, ci , których znamy . a nie spadochroniarze z Warszawy,których od 20 lat namaści Tusk,Kaczyński,Pawlak,Palikot. Na 380 powiatów,aż 160 nie ma,, NIE MA posła ze swojego terenu..A widziała pani posla,aby siedzial w biurze poselskim. na ktore otrzymuje ok.13 tysiecy / miesięcznie / dotacji ???. Bo ja,ani razu nie zastałam posła, tylko nieogarniętych urzędników.Nowy sejm stawki kominowe musi zlikwidować /min.w miejskich spółkach/.Tak.ma pani racje,ze w normalnym świecie, do majątków dochodzi się latami ciężką pracą, i tutaj pan Kukiz i 20% wyborców – chce normalności.JOW-y pomogą partyjniackie układy zlikwidować. Fachowcow mamy sporo.Liczne uczelnie postarały się o kadre.Wiec mamy mlodych,pracowitych, z głową pelną pomysłów i dyplomami.A pani wątpi w polską młodzież?? Uważa mnie pani za naiwną. ??.. Nie, droga pani.Mam za sobą studia ,lata pracy wymagającej wyrzeczeń i potrafię rozrożnić co jest dobre,a co złe dla mnie i dla mojej Ojczyzny. Pani nie ma Ojczyzny.Życze,aby Ją odzyskała przez wielkie poświęcenie pana Kukiza, w którym jest MOC nie z tej ziemi.Dobrego Dnia.

 22. Eleonora
  | ID: b68b311c | #22

  No cóż….
  Pani Ireno tym wpisem udowodniła Pani że jest bardzo naiwną osobą…
  Jest mi z tego powodu bardzo przykro, również pozdrawiam i życzę miłego dnia.

 23. Irena
  | ID: 981abffb | #23

  @pani Eleonora. Cóż, należy pani do grupy.której ja nie akceptuje i omijam szerokim łukiem. I niech tak zostanie. miłego dnia Żegnam.

 24. Eleonora
  | ID: 9b8b4870 | #24

  Anonim :
  Co do partyjnictwa i kreowania indolentow – zgoda; wydaje sie jednak, ze partie polityczne moga miec wieksze zdolnosci do eliminowania tego typu osobnikow, a tego nie robia, poniewaz aktywnosc spoleczna jest mizerna.

  Proszę odpowiedzieć
  – ile razy opolskie środowisko tzw niezłomnych S, pisało prośby do prezesa Kaczyńskiego o przyjrzenie się sylwetce Kłosowskiego.
  Bo co ten człowiek zbudował na opolszczyźnie!?
  I jak? Gdzie jest odzew?
  Owszem pan prezes wysłał jednego spadachroniarza, kolegę ze studiów, który nie jestem pewna czy wie gdzie leży miasto, które reprezentuje:)
  Odbyło się choć jedno małe spotkanko, podczas którego wyjasnilibyście kilka spraw?
  To nie o aktywność społeczną chodzi, a o dobór partyjniaków.
  Na razie mamy tzw negatywny.
  I teraz macie panowie niepodległościowcy
  Kłosowskiego, Szymańskiego i panią Porowską z Lions Clubu Lady na dokładkę:)))))

  Zdrowia życzę!

 25. Anonim
  | ID: 5bad9e25 | #25

  Owszem, byl bardzo konkretny list tego srodowiska do prezesa i przynajmniej w obszarze polityki historycznej ow pan sie ocknal. Niestety, problem kadr ma swoje zrodla nie tylko w negatywnym doborze; moim zdaniem glownym problemem nie tylko tej jednej partii jest znikomlosc zasobow kadrowych ponizej szczebla centralnego. Mowiac oglednie, „intelektualisci” nie garna sie do polityki, a aktywnosc spoleczna, to rowniez problem – problem braku prawdziwej klasy sredniej, ktora zostala wyeliminowana , zas w obecnych czasach zastapiona banda nowobogackich troglodytow. Na „starym kontynencie” pelni ona niezwykle wazna spolecznie role, ktora polega na zjawisku w powojennej Polsce zupelnie nieznanym, bo zniszczonym przez sowietow – na bezinteresownym angazowaniu sie w lokalne problemy spoleczne w formie rozmaitych stowarzyszn, czy asocjacji, ktorych nawet w niewielkim miasteczku moze istniec kilkaset. Tego rodzaju aktywnosc nie pozwala wladzy na lekcewazenie opini zorganizowanych srodowisk. To jest rzeczywisty fundament demokracji, ktorej, podobnie jak uczciwej fortuny, nie da sie pozyskac inaczej niz w wyniku dorobku wielu pokolen Stad spadochroniarze (zapewniam, ze nie darze tego gatunku sympatia), ktorzy wypelniaja w naturalny sposob luke w spolecznej tkance. To model kiepski, karykaturalny i daleki od normalnosci. Nie mam zamiaru nikogo usprawiedliwiac, tym bardziej, ze miast wypelniac owa luke panowie raczej dziela lupy, nie wspominajac o rozmaitych kreaturach w rodzaju razem dla…ktorych tworzy sie w ramach koalicji kolejne fikcyjne stanowiska na koszt podatnika. Rodzi sie oczywiste pytanie, z kim i w Jaki sposob mozna probowac odbudowywac postkoloniana Polske? Prosze tyko bez komunalow w rodzaju – zgoda buduje…

 26. Anonim
  | ID: 55a9a18d | #26

  @Eleonora
  O! Przebudziła się swołocz! Widać pierwszy szok po wygranej Dudy już minął.

 27. Eleonora
  | ID: 8f410eef | #27

  @Anonim

  Proszę pana, wystawia pan nieciekawą cenzurkę swojemu środowisku.
  Solidarnościowców.
  Myślę, że ktoś, kto walczył
  o wolna Polskę” choć jej zarysy miał w głowie?!
  Wiedział o co walczy?!
  Nie ma ludzi zdolnych do poprowadzenia zgnuśniałego narodu do zwycięstwa?!

  PS Często wchodzę na bloga tego pana.
  Polecam jego ostatni arcyciekawy artykuł

  http://ignacynowopolskiblog.salon24.pl/656536,koniec-iii-rp-koncem-polski

 28. Anonim
  | ID: 5bad9e25 | #28

  A no, nie wystawiam, bo okazja odzyskania pelnej niepodleglosci byla, tylko elyty (to nie moja terminologia) byly albo sprzedane, albo glupie, albo zmanipulowane, przestraszone;te prawdziwe malo liczne, wytrzebione, niezdolne do samodzielnego myslenia, rzadko kiedy dobrze zorientowane w szrokim pojeciu tego slowa, w sytuacji politycznej, prawidlowosciach i planach dotyczacych naszej czesci Europy, ktora sowieci musieli pozostawic bez kurateli, by w wiarygodny sposob przekonac Zachod co do pokojowych zamiarow i odzyskac zdolnosci militarne, ktore utacili zdystansowani przez wyscig technlogiczny (mowiac skrotem – gwiezdne wojny i konsekwentna polityke Reagana); ich sily pancerne zdolne do zajecia Europy okazaly sie zwyklym zelastwem i nieprzydatnym zlomem, ktory mozna sprzedawac na lokalnych gieldach handlowych i z zyskiem sprzedawac do krajow trzeciego swiata, by dla sowietow toczyly wojny przeciw znienawidzonemu Zachodowi. Ten dystans zostal w ciagu trzech dziesiecioleci nadgoniony, a Zachod zaskoczony.

 29. Anonim
  | ID: 5bad9e25 | #29

  Cenzurka nie moze byc dobra, gdy elyty (to nie moje okreslenie) okazaly sie marne. Mowiac ogromnym skrotem, bo czasu na pisanie brak i przed chwila spory tekst ulegl destrukcji, gdy ruskie czolgi okazaly sie bezuzytecznym zlomem za czasow Reagana, sowieci musieli w wiarygodny sposob udowodnic, ze warto inwestowac w ich nowa polityke. Wtedo byla szansa na odzyskanie pelnej niepodleglosci, ale malo kto glosil takie przekonanie, a jeszcze mniej bylo elyt, ktore chcialyby identyfikowac sie z taka ocena geopolityczna. Kierownictwo sowieckie (tak, tak sowieckie, ktore tak czy owak jest rosyjskie) zdazylo nadgonic dzieki zachodniemu kapitalowi ogomne roznice, a Zchod zostal zaskoczony powrotem Rosjii do ekspansji. Artykul niezly, ale glowne zalozenie mylne – polski nie stac na brak blyskawicznego zaangazowania sie w polityke obronny przed Rosja, dla ktorej Polska byla i bedzie glowna przeszkoda i droga „przmarszu” na Zachod. To rowniez powod dzisiejszej krotkowzrocznej polityki niektorych srodowisk zorientowanych na pozbawiona szans i odrealniona kocepcje wspolpracy z odradzajacym sie imperium sowiecko-rosyjskim pod rzadami Putina.

 30. Eleonora
  | ID: 7b9b01c3 | #30

  Nie zgadzam się z pańską diagnozą.
  Ostatnie wojny w Iraku Afganistanie czy niedalekiej Jugosławii bezsprzecznie pokazały, że swiat jednobiegunowy ( USA jako jedyne światowe mocarstwo) bywa bardzo niebezpieczny
  USA jak dotąd udało się wymusić na licznych państwach służbę w imię ich interesów.
  Bliski Wschód, Irak Libia czy Egipt spłynął krwią za petrodolary. Drukowane przez Wall Street.
  Jest różnica pomiędzy wyzyskiem ze strony ZSRR, a wyzyskiem przez USA?
  Jaka?
  Te pańskie wolnościowe elity wywalczyły jedno
  – oddały nas, bez jednego wystrzału w łapy świetlanego zachodu
  Mówi o tym bez ogródek pan Andrzej Gwiazda.
  To było wrogie przejęcie, a nie walka o wolność i suwerenność.
  No takie rzeczy powinien pan już dostrzegać!

  https://www.youtube.com/watch?v=2aoRvfQ8FzU

  Polski to nie stać na wojnę z sąsiadem, Rosją.
  Do czego potrzebna jest Rosji zrujnowana Polska?!
  Bez przemysłu, z bogactwami naturalnymi przejętymi przez obcych, bez młodych zdolnych do pracy ludzi??
  Rozkładający się nieboszczyk z wizją szybkiego bankructwa i wyrokiem rychłych wypłat odszkodowań na sumę 65mld$

 31. Anonim
  | ID: 5bad9e25 | #31

  Nie mialem cienia watpliwosci, ze Eleonora jest po stronie okupacji sowieckiej; zapomina tylko, ze transformacje systemowa zafundowali nam ekskomunicsci w porozulieniu z ich wspolpracownikami. Chyba tez nie ma cienia watpliwosci, ze okragly stol byl porozumieniem prowadzacych z prowadzonymi. To oni sprzedali nasza gospodarke zachodnim koncernom dzielac sie zyskami z tej sprzedazy.

 32. Eleonora
  | ID: ab04ff1e | #32

  @Anonim

  „Nie mialem cienia watpliwosci, ze Eleonora jest po stronie okupacji sowieckiej; ”

  Pański umysł błądzi gdzieś w odmiennej rzeczywistości.
  Bardzo mi pana żal….

  Pozdrawiam i zdrowia życzę!

 33. Anonim
  | ID: 5bad9e25 | #33

  Eleonora sama pisze, zee marzy jej sie swiat dwubiegunowy, czyli, ze pozadana jest militarna obecnosc Rosji (czy jak kto woli neo-ZSRR) i zadaje retotyczne pytanie – Do czego potrzebna jest Rosji zrujnowana Polska?! Wartosc retoryczna tego pytania jest jednoznaczna – ze strony Rosji nic nam nie grozi, a ewentualna jej ekspansja i wynikajaca stad okupacja Polski nie zrujnuje infrastruktury naszego kraju, bo nie oplacaloby sie to Rosjanom. I

 34. Anonim
  | ID: 5bad9e25 | #34

  Dodam tylez dla swady, co wyprostowania manipulacji i klamstw, ze Eleonora nie bladzi w innej rzeczywistosci niz postpeerelowska agentura, ktora widzi Polske jako wiecznego satelite rosyjskiego mocarstwa, u boku ktorego Polska mialaby sie rozwijac lepiej i bezpieczniej niz w strukturach NATO lub we wspolpracy z Europa.

 35. Eleonora
  | ID: e21cd6dd | #35

  @Anonim

  Oczywiście, że świat 2 biegunowy bywa bezpieczniejszy.
  Gdyby pan był inteligentniejszy od kreta, wiedziałby o tym.
  Bo o takich sprawach uczą się uczniowie na lekcjach WOS!
  Ale, jak się siedziało na styropianku zamiast na lekcjach w szkole, to się tego nie ogarnia:)
  Proszę wskazać na nie przejętą przez obcych infrastrukturę PL?
  Nawet zakłady produkujące papier do pupy są nie nasze…..

  Życzę zdrowia w odmiennej rzeczywistości!

 36. Anonim
  | ID: 5bad9e25 | #36

  Tak sie sklada, ze najwieksze imperia finansowe na przejetym od panstwa majatku stworzyli kumple Eleonory z ruskiej wojskowki, ze wspomne tu o rozmaitych Solorzach, Kulczykach, Guzowatych…to jest inteligencja typowego „kreta” ruskiej agentury. Co do dwubiegunowosci i rownowagi – ta sama propaganda jak za PRL-u, za czasow ktorego zylo sie ludziom jak w ruskim raju. To, mam nadzieje, nigdy juz nie wroci, wbrew marzeniom Eleonory.

 37. Eleonora
  | ID: 94019a5d | #37

  Anonim :
  Dodam tylez dla swady, co wyprostowania manipulacji i klamstw, ze Eleonora nie bladzi w innej rzeczywistosci niz postpeerelowska agentura, ktora widzi Polske jako wiecznego satelite rosyjskiego mocarstwa, u boku ktorego Polska mialaby sie rozwijac lepiej i bezpieczniej niz w strukturach NATO lub we wspolpracy z Europa.

  Bełkot towarzyszu Wiesławie…. bełkot:)))

 38. Eleonora
  | ID: acd07c1a | #38

  Anonim :
  Tak sie sklada, ze najwieksze imperia finansowe na przejetym od panstwa majatku stworzyli kumple Eleonory z ruskiej wojskowki, ze wspomne tu o rozmaitych Solorzach, Kulczykach, Guzowatych…to jest inteligencja typowego „kreta” ruskiej agentury. Co do dwubiegunowosci i rownowagi – ta sama propaganda jak za PRL-u, za czasow ktorego zylo sie ludziom jak w ruskim raju. To, mam nadzieje, nigdy juz nie wroci, wbrew marzeniom Eleonory.

  …za waszym przyzwoleniem przejęli…za waszym, styropianowe bojowniki!
  Tylko niebywały ćwok, skończony dureń i idiota cieszy się z ponownego wejścia obcych wojsk na terytorium PL.
  A wojska amerykańskie są…. amerykańskie a nie polskie.
  Prawda, Anonimie?!
  Antyrosyjska szpico:))

 39. Anonim
  | ID: 5bad9e25 | #39

  Nie tylko cwok, ale ruska armata, odezwala sie jak na ruska kulture prrzystalo! Za czasow PRL dzialaczka PZPR i zona wojskowego z Ludowego Wojska Polskiego – stanowiacego czesc i sojsznicze skrzydlo zbrodniczych sowieckich wojsk okupacyjnych, ktorych do Polski w przciwienstwie do wojsk amerykanskich nikt i nigdy, poza zdrajcami odobnymi podobnymi Eleonorze i jej srodowisku prosowieckiej wojskowki, nie zapraszal. Nie dziwie sie, ze Anonim 2 uzywa bardziej dosadnych epitetow pod adresem Eleonory.

 40. Eleonora
  | ID: 553ca990 | #40

  @Anonim

  Panie Anonimie, może zechce pan ( jak na inteligęta przystało) napisać o mnie książkę biograficzną?!
  Wówczas podam panu co robiłam i z kim….
  Bo takie plugastwa jakie pan wypisujesz, nadają się tylko do prokuratury.
  Choć mnie się nie chce czytać tego do końca, a co dopiero taplać się w pańskim gównie!
  Pan napisze coś o swoim życiu, o dzieciach, żonach i co pan porabiał, hę?!
  ( czy może pomóc?)

 41. Anonim
  | ID: 5bad9e25 | #41

  Zdecydowanie polecam napisanie autobiografii i dzialania prokuratorskie. To sie spodoba!

Komentarze są zamknięte