Pierwszy etap remontu A4 w woj. opolskim zakończony

Niezależna Gazeta Obywatelska

KarambolDobiegł końca pierwszy etap remontu opolskiego fragmentu autostrady A4. W piątek, 19 czerwca 2015 r., oddane zostało do ruchu około 5 km wyremontowanej drogi.


Zgodnie z założonym harmonogramem, w poniedziałek, 22 czerwca 2015 przed południem remontowany odcinek został wydłużony o 7 km, a więc obecnie (do 12 lipca 2015 r.) remontem objętych będzie 11 km autostrady (od 202 do 213 km) w kierunku Katowic.

Na wyremontowanych odcinkach przez najbliższe kilka tygodni będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 110 km/godz. z powodu luźnego grysu, który może być groźny szczególnie dla szyb samochodów. Jezdnia była i będzie zamiatana na bieżąco, lecz usunięcie wszystkich kamyków nie jest możliwe. Apelujemy o kierowców o stosowanie się do ograniczeń.

Jednocześnie informujemy, że w miejscu tragicznego karambolu i pożaru dnia 22 czerwca 2015 roku nawierzchnia została uszkodzona, lecz jej stan pozwala na bezpieczne prowadzenie ruchu na tym odcinku przy ograniczonej prędkości do 80 km/godz. O miejscu, gdzie występują drobne nierówności (kilkadziesiąt metrów) ostrzegają odpowiednie znaki. Aby nie wprowadzać dodatkowego utrudnienia na autostradzie, nierówności te zostaną usunięte w czasie 4. etapu remontu autostrady, czyli na początku sierpnia (wraz z zamknięciem węzła „Brzeg”).

TKarambol

Komentarze są zamknięte