Małgorzata Todd: Zbrodnia i bezkarność

Niezależna Gazeta Obywatelska11

Małgorzata ToddPewna „Słowianka” doradzała mi, żebym zajęła się czymś pożyteczniejszym niż pisanie felietonów. No cóż, umiem jeszcze pisać kryminały, ale w raju nie ma przecież zbrodni!

Władcy PRL-u udawali mądrych, bo wówczas mądrość miała lepsze notowania od głupoty. Poprawność polityczna zniosła tę dyskryminację i władcy III RP nawet nie muszą niczego udawać. Przeczą sobie, kłamią w sposób oczywisty i nikt im tego nie ma za złe, a jeśli nawet ma, to jego prywatna sprawa.

A zatem przykładanie norm moralnych, czy chociażby zwykłej logiki, niezbędnej w powieści kryminalnej, jest chybione. Każda partia, nie koniecznie skrajnie lewacka, może wystawiać do parlamentu np. przedstawicielkę najstarszego zawodu świata mając nadzieję, że najpopularniejsze słowo na jedenastą literę alfabetu ciałem się stanie i wejdzie do Sejmu, albo Parlamentu Europejskiego godnie reprezentując tych, którzy je wybrali.

Ubolewać tylko można nad naiwnością niekiedy całkiem mądrych ludzi, którym się zdaje, że Rosjanie to Słowianie, a więc ktoś do nas podobny.

Usłyszałam kiedyś taki argument, że Putin nie odważyłby się wysadzić w powietrze samolotu z polskim prezydentem w obawie, że ktoś to sfotografuje. Gdyby nawet znalazł się ktoś taki, to po przyznaniu się do tego niegodnego czynu, musiałby popełnić samobójstwo i to najprawdopodobniej z całą rodziną.

Dlatego do pisania kryminałów wrócę, gdy Polska stanie się krajem normalnym. Marzy mi się, że już w październiku wkroczymy na drogę normalności.

Pozdrawiam i do następnej soboty

Małgorzata Todd

 

 1. Irena
  | ID: e71649c2 | #1

  Społeczeństwo m u s i się zmobilizować, aby w pażdzierniku A.D. 2015… Polska wkroczyła…. NA DROGE NORMALNOŚCI. Całe rodziny winny się skupić na mówieniu o jednomandatowych okręgach wyborczych,. co się za tym kryje, czyli masz bezpośredni wybór posla, a nie tego,który wyznaczy szef partii jak p. Kaczyński. p Kopacz. p.Piechociński, p.Miller i inni z drobiazgowych partii…. Dlatego jest teraz tak żle, bo nie naród wybiera posłów,którzy obecnie glupio rządzą
  .My t y l k o idziemy głosować ..na j u ż wybranych przez wodza np.p.Kaczyńskiego.A przeciez to ON podjąl najgłupszą decyzje o
  r o z w i ą z a n i u Sejmu w 2007r i nowych wyborach.To ON odpowiada za obecny stan naszego państwa.To ON nas zdradził To ON z bratem podjeli decyzje,zeby wsadzić w jeden samolot elite polskiej władzy,czego przepisy zabraniały.
  z a b r a n i a ł y. Otwórzcie oczy r o d a c y . W gronie PiSu są żli,przewrotni ludzie. Chcialam zadać pytanie panu Kaczynskiemu,gdy wizytował teren.,Nawet nie zostałam wpuszczona do środka lokalu gdzie gościł,chociaż było miejsce,Z resztą, nie tylko ja.lekcewazono nas a dzisiaj chca rządzić.Rząd pana Dudy nie przetrWA długo,chociaż wykazał w kampanii prezydenckiej niesamowitą moc,profesjonalizm, prawdziwy katolicyzm.Nie powinien sie otaczac starymi posłami PSL i innych….Wszystkich von, bo juz widać jak nieudolnie pracuje biuro prawne,to bezpłatne. Prosze wybaczyć ,analizuje prace posłów, a jej ocena jest jw. Więc JOW-y to dla nas zbawienie. Zrozumcie Rodacy. Dobrego DniA Rodakom życze.

 2. Anonim
  | ID: ee0a3644 | #2

  Prawie jakbym slyszal Niesiolowskiego (Irena Niesiolowska?) – wszystkiemu winien jest Kaczynski. Najlepiej by obywatele zaglosowali na Kukiza, gdzie juz przcieraja nogami w kolejce do wladzy rozmaici pieczeniarze w rodzju Sanockiego, ktorzy probowali juz wszystkiego, by te wladze dostac – w przypadku tego ostatniego PZPR? okragly stol, po nim burmistrzowanie, wszystkie mozliwe partie i partyjki po drodze, teraz JOW-y i Kukiz otoczony aktywna agentura w spadku po Petelickim.

 3. Irena
  | ID: 1c0adfc6 | #3

  @Anonim, witaj ale Ty jesteś ograniczony.To co napisałam jest do sprawdzenia, to sa fakty.A ze Kaczyński nie lubi prawdy to ja wiem od wielu lat. Tak, my, prawde mówiacy Polacy – chcemy rządzić mądrze i sprawiedliwie.Z korzyścią dla Wszystkich Polaków, nie tylko dla dobra wodza partii. Pokaż co potrafisz, gdzie działasz,co zrobiłeś dobrego w półwiekowym życiu.Trzy lata wstecz zachęcałam Cie do startowania na radnego,posla.Nic ,nic ci nie wyszło.Nie krytykuj,, tylko oczekuj.. na co ? na kogo? A pan Kukiz da nam żyć.wierze mocno,że zanim doczekam śmierci, przezyje podniosłe chwile w mojej Wolnej Ojczyżnie., serdecznie pozdrawiam

 4. Anonim
  | ID: ee0a3644 | #4

  Przypominam, ze pon Kukiz juz wspieral w swojej karierze Platforme Obywatelska. Jesli obecnie otacza sie zwolennikami Lukaszenki i Putina, nie wrozy to nic dobrego ani dla wolnosci, ani dla dobra naszej Ojczyzny. Widze, ze to Ty bardziej niz oskarzany przez Ciebie o tego rodzaju podlosci (Ireno Niesiolowska) Kaczynski nie lubisz porawdy, np. o uwielbianym przez Ciebie J.Sanockim.

 5. ely
  | ID: 4d937458 | #5

  Optymalnym systemem wyborczym jest system mieszany.Skąd pewność,że wybrani w JOW-ach będą realizowali interes Polaków a nie oligarhów, którzy dysponując ogromnymi funduszami będą mogli finansować kampanie wyborcze okreslonym przez siebie osobom, by wprowadzić do Sejmu jak najwięcej swoich ludzi. Dopiero będzie kwitła prywata !!!!!!!!!!!!!!!!!

 6. Irena
  | ID: e6f3d24b | #6

  @ely.witaj ale juz gorzej, niż jest — nie będzie. Zmienią sie ludzie, posłowie bedą młodsi, korzystać będą z rozumu. pan Kukiz wziął na siebie odpowiedzialność za osoby na listach wyborczych.Więc Jego bedziemy pytali kto to za czlowiek,co dotychczas robił, jaką ma opinie. Ale istnieje obawa swoistej klijentelii.

  @Anonim.witaj no to wprowadz system mieszany. Nic nie stoi na przeszkodzie. Ale musisz sie ruszać, pokazać i wypromować swoje propozycje,co juz kilka lat temu Tutaj pisałam. szef pisowski robil to co robił,co napisałam,bo to prawda.,ktorej i Ty nie lubisz.Co do pana Sanockiego to potwierdzam,ze lubie Jego artykuły,sa mądre,przemyślane I udokumentowane.A Ty lubisz wulgaryzmy,plotki,oszczerstwa.Dobrze byłoby,abyś uruchomił zwoje mózgowe.serdecznie pozdrawiam

 7. Anonim
  | ID: ee0a3644 | #7

  Oszczerstwa i i obelzywa arogancja pod adresem Kaczynskiego to Twoja specjalnosc Ireno Niesiolowska, a prawda o Sanockim – zwolenniku rezimu Lukaszenki I polityki Putina to nie oszczerstwa, wiec twoje zwoje sa spaprane Ireno Niesiolowska.

 8. Irena
  | ID: 070ee870 | #8

  @Anonim. nie chce nazwiska,które kojarzy sie z mirabelkami i szczawiem, i twarzą tura. Zyje uczciwie, nikogo nie obrażam cenie geniusza Janusza,bowiem jest wzorem dla rodaków.A że zwiedza świat, to za swoje pieniądze i dla swoich potrzeb.Łukaszenko ma gospodarke na poziomie, ma dobre drogi a my przy Kaczyńskim,z powodu jego błedów,staliśmy sie masą upadłościową. Nie obrażaj się Anonim, tylko weż się w garść, boś fajny mężczyzna,tylko troche nie wyspany.Dobrego Dnia.

 9. Anonim
  | ID: ee0a3644 | #9

  Juz ci sie Ireno Niesiolowska calkiem zwoje wyprostowaly – Kaczynski w ciagu dwoch lat rzadow drogi popsul i zniszczyl gospodarke, a Sanocki geniusz? bo popiera agresje Rosji na Krym i rezim Lukaszenki. Co ty pijesz Niesiolowska?

 10. Irena
  | ID: 070ee870 | #10

  Z e g n a j Anonimie. Pije herbate z cytryną. To lubie. A Ty , co jadasz,ze tak głupio gadasz?

 11. Anonim
  | ID: ee0a3644 | #11

  Chyba ci cos cutryna szkodzi, albo to wykrety. Pewnie samogon suszona ryba zagryzasz.

Komentarze są zamknięte