Wiceminister sportu w Okrąglaku [fotorelacja]

Niezależna Gazeta Obywatelska2

IMG_7668Bogusław Ulijasz, podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyk odwiedził opolski Okrąglak. W trakcie wizyty ocenił stan prac związanych z przebudową obiektu, która rozpoczęła się jesienią ubiegłego roku.

„Wizyta wiceministra jest odpowiedzią na nasz wniosek o dofinansowanie tej inwestycji. Remont Okrąglaka jest sporym obciążeniem dla budżetu miasta” – wyjaśnił Prezydent Arkadiusz Wiśniewski.

Wiceminister analizował również bazę sportową miasta oraz ilość drużyn pierwszoligowych, drugoligowych i klas sportowych, które mogłyby korzystać z obiektu. „Warunkiem otrzymania dofinansowania jest to, by był to obiekt ważny dla polskiego sportu – mówił wiceminister Bogusław Ulijasz. – A z tego, co się zorientowałem, Opole nie ma innego tak dużego obiektu na rozgrywki sportowe”. Decyzję o dofinansowaniu poznamy do końca maja br.

Remont hali widowiskowo-sportowej Okrąglak powinien zakończyć się we wrześniu przyszłego roku i będzie kosztować około 30 mln złotych. Obiektu oglądał również poseł i szef opolskiej PO Leszek Korzeniowski.

opole.pl, tk

  1. ely
  2. Irena
    | ID: 4ea5f99e | #2

    A moze chca sprywatyzować Okrąglak???Czuwajcie, nie dajcie.

Komentarze są zamknięte