Uczniowie z dwóch opolskich szkół wyróżnieni w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej

Autor Obywatelski1

2015_04_17_Laureaci_i_finalisci_VIIOOL (2)Uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomicznych i z Zespołu Szkół w Opolu wyróżnieni  wśród niemal 7,5 tys. uczestników siódmej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. O swoim osiągnięciu dowiedzieli się 17 kwietnia podczas uroczystej gali wręczenia nagród w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu.

Denis Leja (m.10), Justyna Helfrycz (m.41), Paulina Pawelczyk (m.55), Adrian Kania (m.58) i Kamil Kardasz (m.61) z Zespołu Szkół Ekonomicznych oraz Marcin Kandziora (m.19) z Zespołu Szkół w Opolu zawojowali finał ogólnopolskiego konkursu, organizowanego przez Wyższą Szkołę Logistyki. Uczniowie długo się przygotowywali, aby z sukcesem przejść niełatwe eliminacje – etap okręgowy i szkolny, do którego przystąpiło niemal 7,5 tys. uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju, pasjonujących się logistyką.

Zdobyte przez uczniów punkty zadecydowały także o tym, że zaszczytny tytuł i wyróżnienie dla Najlepszej Szkoły VII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej trafił do Zespołu Szkół Ekonomicznych w Opolu. Nagrodę specjalną odebrała Anna Rogowska – nauczyciel przedmiotów zawodowych, przygotowujący uczniów do startu w olimpiadzie.

Zwycięzca olimpiady – Paweł Krawczyk, najlepszy młody logistyk w Polsce to uczeń czwartej klasy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Oławie. Za swoje nieprzeciętne umiejętności został nagrodzony indeksem na studia I i II stopnia w WSL, zaproszeniem na płatne praktyki do firmy Kuehne + Nagel oraz wieloma atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi. Obok Pawła na podium znaleźli się – Paweł Węgrzyniak z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Międzyrzecu Podlaskim, który już po raz drugi z rzędu zajął drugie miejsce podium oraz Jacek Kapral, maturzysta z Zespołu Szkół w Częstochowie – miejsce trzecie.

Podczas uroczystej gali ogłoszenia wyników w Wyższej Szkole Logistyki obecni byli nauczyciele, rodzice i przyjaciele olimpijczyków, a także szerokie grono przedstawicieli pracodawców, którzy często wśród finalistów olimpiady znajdują idealnych kandydatów do pracy w logistyce. Dla wielu młodych ludzi, sukces w olimpiadzie to największe życiowe osiągnięcie i otwarcie drogi do wymarzonego zawodu. Większość finalistów, jak i sam zwycięzca, planuje w przyszłości podjąć studia logistyczne, dalej się rozwijać i zdobyć ciekawą pracę w branży TSL.

Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna jest organizowana przez Wyższą Szkołę Logistyki od 2008 roku. Jest jedynym w Polsce turniejem tematycznym z dziedziny logistyki, którego laureaci i finaliści są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu zawodowego. Honorowym Patronem olimpiady jest Minister Edukacji Narodowej. Patronem Merytorycznym jest Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne.

Inf.pras

  1. Irena
    | ID: 41220dd7 | #1

    Gratuluje mlodziezy i pedagogom. Zdolni i pracowici opolscy przedstawiciele. Należy ich nagradzać,czym zachęcimy do dalszej pracy i aktywności . W przyszłości pociągną za sobą tych niezdecydowanych , nie wierzących w siebie, że coś się może udać.

Komentarze są zamknięte