Opole dostanie refundację 1,3 mln zł za przebudowę wiaduktu wzdłuż Ozimskiej

Niezależna Gazeta Obywatelska1

Arkadiusz Wiśniewski fot. UMOpoleW trakcie dzisiejszej (23.04) konferencji prasowej Prezydenta Miasta Arkadiusz Wiśniewski przekazał informację, że Miasto Opole uzyska z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2007 -2013 częściową refundację wydatków poniesionych na przebudowę wiaduktu przy ul. Ozimskiej, Rejtana i Kolejowej.

 

Miasto ubiegało się o finansowanie tego projektu w 2012 r., jednak wówczas z uwagi na niewystarczające środki, projekt trafił na listę rezerwową. Biorąc pod uwagę znaczenie inwestycji dla Miasta Opola projekt został zrealizowany ze środków własnych. Wartość inwestycji to ponad 24 mln zł. Zgodnie z decyzją Zarządu Województwa teraz jest szansa na refundację ze środków unijnych części poniesionych wydatków. Obecnie kwota dofinansowania to 1,3 mln zł. Jednak niewykluczone, że w przypadku pojawienia się kolejnych oszczędności kwota ta ulegnie zwiększeniu. „To dobra informacja dla budżetu  miasta w perspektywie dużych inwestycji, do których się przygotowujemy. Dziękujemy Zarządowi Województwa za taką decyzję” – podsumował Arkadiusz Wiśniewski, Prezydent Miasta.

um opol, tk

  1. Irena
    | ID: ba45c405 | #1

    Niewielka to kwota,ale dobre i to. Władza stara się pozyskać pieniądze, bo potrzeby są wielkie w pięknym Opolu.Zarząd Województwa pozytywnie myśli. powodzenia panu Wiśniewskiemu i jeszcze więcej szczęścia w uzupełnianiu miejskiej sakiewki.

Komentarze są zamknięte