Znamy laureatów I Opolskiego Testu Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych

Autor Obywatelski2

P1160818Dziś  w Sali im. Karola Musioła w opolskim Ratuszu odbył się pierwszy w historii naszego miasta Test Wiedzy o Żołnierzach Wyklęty. Test przeprowadzany był w trzech kategoriach: młodzież szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i pozostali uczestnicy. W teście uczestniczyły 24 osoby. Nie obyło się bez emocji. W dwóch kategoriach, aby wyłonić laureatów konieczne było przeprowadzenie dogrywki.

Wśród uczniów szkół gimnazjalnych zwyciężył Wojciech Siłka, drugie miejsce zajęła Karolina Tulik, a trzecią nagrodę zdobył Paweł Bul. Co ciekawe zdobywcy pierwszego i trzeciego miejsca to uczniowie tego samego gimnazjum – Publicznego Gimnazjum nr 8 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Opolu. Nauczycielka chłopców kibicowała im podczas trwania testu.

W kategorii uczniów szkół ponadgimnazjalnych zwycięzca – Krzysztof Donczew wyłoniony został dopiero w dogrywce wcześniej wraz z Patrykiem Kolt, który ostatecznie zajął drugie miejsce uzyskali równą liczbę punktów, trzecie  miejsce zajął Sławomir Kadłuczka.

W kategorii open (pozostali uczestnicy) zwyciężyła Wioleta Żukowska, losy drugiego i trzeciego miejsca rozstrzygnęły się dopiero w dogrywce. Ostatecznie drugie miejsce zajął Marcin Żukowski, a trzecie Patryk Frydel.

Test odbywał się pod honorowym patronatem prezydenta Miasta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego i Przewodniczącego Rady Miasta Opola Marcina Ociepy. Pytania testowe, według uczestników bardzo trudne, przygotował Arkadiusz Karbowiak, który był również przewodniczącym kapituły konkursowej. Test odbył się z inicjatywy Fundacji „Dla Dziedzictwa”.

Wszystkim uczestnikom I Opolskiego Testu Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych gratulujemy znajomości tematyki związanej z antykomunistycznym podziemiem działającym Polsce po II Wojnie Światowej.

Autor: Karina Piechota

  1. | ID: 555f6ee9 | #1

    Gratulujemy!

    Wydawnictwo
    Janiny Sporyszkiewicz MAMYtALENT.com

  2. | ID: 555f6ee9 | #2

    GRATULUJEMY!

Komentarze są zamknięte