Grupa rekonstrukcyjna przyjechała do Opola. Jutro pierwsza profesjonalna rekonstrukcja akcji Żołnierzy Wyklętych

Niezależna Gazeta Obywatelska1

Grupa RekonstrukcyjnaJuż jutro o 15.30 przy Młodzieżowym Domu Kultury w Opolu (ul. Strzelców Bytomskich 1) rozpocznie się inscenizacja historyczna poświęcona Żołnierzom Wyklętym.

– Planujemy ambitny scenariusz, będą sceny pobicia i  trochę krwi – opowiada Jan Nałecz, który już z dwudziestosobową ekipą już przyjechał do Opola, aby przygotować się do rekonstrukcji. Udając się na kolację udało nam się zrobić fotkę przed ZSM.

Całe wydarzenie we współpracy z UM w Opolu przygotowuje grupa rekonstrukcyjna „Reko.waw”, która tematyką „Żołnierzy Wyklętych” i walki zbrojnej z reżimem komunistycznym w latach 1945-56 zajmuje się od ponad 6 lat. Na swoim koncie ma inscenizacje w Łowiczu i Ostrołęce, brała też udział w kręceniu filmu pt. „Historia Roja” a także w produkcji teledysku „Inka” promującego płytę „Panny Wyklęte”.

– Planujemy ambitny scenariusz, będzie też sceny pobicia, trochę krwi – opowiada Jan Nałecz, który już z dwudziestoma osobami przyjechał do Opola, aby przygotować się do rekonstrukcji.

Grupa posiada mundury zarówno partyzanckie, jak i komunistycznych formacji bezpieczeństwa w tym MO, KBW, oraz LWP, armii czerwonej i NKWD a w inscenizacjach i filmach wciela się w role obu walczących stron.

Tk, Facebook  miastoOpole

Komentarze są zamknięte