Wyjątkowe spotkanie na UO. Profesorowie Szwagrzyk i Kawalec o poszukiwaniach Żołnierzy Niezłomnych

Niezależna Gazeta Obywatelska1

Plakat - prof. Szwagrzyk - 04-02-2015Klub Gazety Polskiej, OSPN i „Wszechnica Solidarności” zapraszają na spotkanie w środę (4.02) o godz. 18.00 w Auli Starej UO z prof. Krzysztofem Szwagrzykiem, historykiem, pełnomocnikiem Prezesa IPN-u ds. poszukiwań miejsc pochówku Ofiar terroru komunistycznego, który od lipca 2012 roku kieruje pracami ekshumacyjnymi m.in. w Kwaterze na Łączce na warszawskich Powązkach i z prof. Krzysztofem Kawalcem

, historykiem, profesorem i nauczycielem akademickim Uniwersytetu Wrocławskiego, pracownikiem Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu IPN, naczelnikiem Delegatury IPN w Opolu. Tematem spotkania będą „Poszukiwania Żołnierzy Niezłomnych w Polsce”.

T

 1. Eleonora
  | ID: c4123a89 | #1

  Odnośnie kondycji GP

  „W Polsce trwa „polowanie na czarownice”. Czarownicami są osoby w jakikolwiek sposób związane z Rosją. Polowanie przeszło już z fazy tropienia Rosjan do fazy tropienia samych Polaków. Jeden z popularnych polskich portali politycznych udostępnia komentarze wzywające do zamordowania Polskiego Dziennikarza tylko za to, że studiował na MGU.

  „Cień Putina”, „Tuba Kremla”, „Rosyjski agent” – to zarzuty z jakimi spotkał się znany polski dziennikarz i publicysta – Jan Dariusz Cychol, zatrudniony obecnie w polskiej państwowej telewizji TVP.

  Wpływowy polski tygodnik „Gazeta Polska” zarzuca Cycholowi, że pracując w państwowej telewizji faktycznie reprezentuje „interesy Kremla”. Do wniosku tego dziennikarze doszli na podstawie dwóch przesłanek: Cychol studiował w Moskwie i publikował w portalu internetowym „Głos Rosji”

  Polecam
  ( komentarze również)

  https://marucha.wordpress.com/2015/02/02/warszawa-zabic-dziennikarza/

Komentarze są zamknięte