NGO UO: Karta starosty ma zmotywować do działania pro bono

Niezależna Gazeta Obywatelska

karta starosty1Karta Starosty to nowy studencki projekt, mający na celu zaktywizowanie przedstawicieli roku oraz zniwelowanie licznych problemów, z którymi dotychczas musieli się mierzyć.

Dokument, jakim jest karta starosty, będzie miał różne funkcje. Jej najważniejszą jest nadanie starostom upoważnienia, dzięki któremu nie będzie obowiązywała ich kolejka do dziekanatu i biura Działu Spraw Studenta. Pozwoli im to na szybsze i jednocześnie bardziej efektywne działanie. Pomysłodawcą tego projektu jest Anna Fus, członek Prezydium Wydziału Prawa i Administracji. Inicjatywa ta została poparta przez Parlament Studentów Uniwersytetu Opolskiego, podczas jego ostatniego posiedzenia.

„Liczymy, że pozwoli to bardziej zaangażować starostów poszczególnych lat w działalność społeczną na uczelni.” – mówi Rafał Wielki, Przewodniczący Rady Wydziału Prawa i Administracji. „Chcielibyśmy wynagrodzić i bardziej docenić ich dotychczasową ciężką pracę.”

Karta Starosty w planach będzie miała także funkcję mandatu podczas obrad Studenckich Rad Wydziałów. Przyznawana będzie starostom na czas nieokreślony, o ile ich tytuł nie zostanie cofnięty.

karta starosty2„Jest to bardzo dobry sposób, aby zachęcić i bardziej zaangażować wszystkich starostów. To także swoiste udokumentowanie naszej działalności na rzecz środowiska akademickiego” – mówi Justyna Łęcka, starosta II roku kierunku Język polski, specjalizacja nauczycielska z logopedią.

Wdrożony w życie projekt jednocześnie nagrodzi przedstawicieli studentów i będzie łączył się z różnymi zniżkami i bonusami. Wśród najaktywniejszych starostów będą losowane różne cenne nagrody.

BPSSUO

Komentarze są zamknięte