Ojciec Święty dołączył do Szlachetnej Paczki

Niezależna Gazeta Obywatelska

Franciszek ze Szlachetną PaczkąPapież Franciszek dołączył do Drużyny SZLACHETNEJ PACZKI. Przygotował pomoc dla małżeństwa wychowującego ośmioro dzieci. Napisał również do rodziny osobisty list, który w imieniu Papieża przekazał nuncjusz apostolski – Celestino Migliore.

– Bóg zapłać – powiedział do wolontariuszy zgromadzonych w magazynie SZLACHETNEJ PACZKI – to niesamowite, co robicie! Nuncjusz przekazał w imieniu Papieża Franciszka paczki z pomocą oraz wyjątkowy list dla potrzebującej rodziny z województwa mazowieckiego.

– Tworząc Paczkę dążymy do zmiany sposobu myślenia. Cieszę się, że media poświęcają jej tyle uwagi. Myślę, że SZLACHETNA PACZKA to ludzkie oblicze polskiego społeczeństwa – podkreślił nuncjusz.

Tutaj możesz pobrać zdjęcia

Celestino Migliore w Drużynie Paczki

Wolontariusze – Beata i Rafał przywitali wysłannika apostolskiego w Drużynie SZLACHETNEJ PACZKI i wręczyli certyfikat oraz czekoladę, które nuncjusz przekaże Papieżowi w Rzymie. Teraz pomoc jest zawożona do potrzebujących: – Rodzina o tym, kim jest darczyńca dowiedziała się kilka dni temu. Od tego momentu nie mogą spać. Są ogromnie wzruszeni – podkreśla Beata, wolontariuszka SZLACHETNEJ PACZKI.

Papież wybrał rodzinę pani Krystyny i pana Pawła. To szczęśliwe małżeństwo. Zapytani o marzenia podkreślają, że zależy im tylko na szczęściu dzieci. Najstarszy syn cierpi na porażenie mózgowe, opiekuje się nim mama, która z tego powodu nie może podjąć stałej pracy. Pan Paweł ciężko pracuje, żeby utrzymać 10-osobową rodzinę. Wśród najważniejszych potrzeb znalazła się żywność, środki czystości oraz kurtki i zimowe buty. Wyjątkowym prezentem jest list, który papież napisał do członków rodziny oraz szczególne upominki dla każdego z nich.

Papież ubogich

O SZLACHETNEJ PACZCE Papież Franciszek dowiedział się od jałmużnika papieskiego bp. Konrada Krajewskiego, który słynie ze szczególnego zainteresowania sprawami ubogich. Paczkę w imieniu Papieża przekazał nuncjusz apostolski – Celestino Migliore.

– Pragnę Kościoła ubogiego i dla ubogich – powiedział papież podczas pierwszego spotkania z dziennikarzami. A podczas mszy inaugurującej pontyfikat oświadczył, że jako papież pragnie: „przyjąć z miłością i czułością całą ludzkość, zwłaszcza najuboższych, najsłabszych, najmniejszych, tych, których św. Mateusz opisuje w sądzie ostatecznym z miłości: głodnych, spragnionych, przybyszów, nagich, chorych, w więzieniu”.

Wolontariusze SZLACHETNEJ PACZKI docierali do ludzi, którzy przez miesiąc utrzymują rodzinę za mniej niż 450 zł za osobę. Każdą z rodzin zapytali o przyczyny trudnej sytuacji i potrzeby. W paczkach, które przygotowali darczyńcy znalazła się mądra pomoc, czyli to, co sprawi, że będą mogli poradzić sobie w życiu.

——-

Dobiega końca XIV edycja projektu SZLACHETNA PACZKA, wolontariusze w ten weekend dostarczają paczki do domów rodzin w potrzebie. Mądrą i inspirującą do zmiany pomoc otrzymało 19 579 rodzin w potrzebie. 12 000 wolontariuszy Paczki, czyli SuperW działało w 570 lokalizacjach w całej Polsce. Trwa liczenie łącznej liczby osób, które przygotowały Paczki i wartości pomocy dla potrzebujących – oficjalne wyniki zostaną podane w poniedziałek.

Ludzie zaangażowani w projekt kierują się zasadą „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”. Wierzą, że postępując zgodnie z nią, sprawiają, że świat zmienia się na lepsze. W tym roku do projektu włączyli się m. in. Papież Franciszek, Prezydent Bronisław Komorowski z żoną Anną, Kamil Stoch z zespołem polskich skoczków narciarskich, siostry Agnieszka i Ula Radwańskie, piłkarze Robert Lewandowski z żoną Anną, Kuba Błaszczykowski i Łukasz Piszczek, aktorka Anna Mucha i wielu innych.

W SZLACHETNEJ PACZCE wciąż możesz zrobić coś dobrego na święta – masz wiele możliwości, żeby mądrze pomóc:

• Wpłać na Paczkę i spraw, że dotrzemy do kolejnych rodzin w potrzebie – www.szlachetnapaczka.pl
• Dołącz do Klubu WIOSNA i Przyjaciele i bądź z Paczką przez cały rok – www.szlachetnapaczka.pl/wip
• Wybierz dziecko, które dziś ma porażki szkolne i bądź z nim w najważniejszych chwilach życia – www.akademiaprzyszlosci.org.pl
• Zostań liderem SZLACHETNEJ PACZKI i spraw, że projekt będzie działał w twoim mieście – www.superw.pl
• Pamiętaj o nas przekazując 1% podatku – 1% na Paczkę ma moc zmieniania świata na lepsze – KRS 00 00 05 09 05
• Wyślij SMS o treści Paczka na 75465 (koszt 6,15 zł w tym Vat)

Śledź finał SZLACHETNEJ PACZKI na żywo na Facebooku i na specjalnej stronie z wynikami Paczki – www.szlachetnapaczka.pl/wyniki

 

Komentarze są zamknięte