Wspominali Stan Wojenny w Opolu

Autor Obywatelski1

DSC_0029W 33 rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego, tradycyjnie już po raz 16 rok z rzędu Młodzi Konserwatyści wraz z Posłem Patrykiem Jakim o godzinie 13:00 spotkali się z Opolanami przy Katedrze w Opolu aby oddać hołd ofiarom stanu wojennego i wyrazić swój sprzeciw wobec nierozliczeni tej zbrodni mimo upływu 33 lat.

Uczestnicy spotkania zapalili znicze pod pomnikiem bł. ks. Jerzego Popiełuszki i uczcili ofiary minutą ciszy. Na koniec przypomniano jak 11 dni po wprowadzeniu w Polsce stanu wojennego w Wigilię Bożego Narodzenia w 1981 roku w oknie Pałacu Apostolskiego w Watykanie zapłonęła świeca. Na znak jedności z rodakami w Ojczyźnie zapalił ją papież Jan Paweł II. Do postawienia w oknach świec wezwał także prezydent USA Ronald Reagan, który w Bożonarodzeniowym orędziu do narodu powiedział:

„Polacy zostali zdradzeni przez własny rząd. Ci, którzy nimi rządzą, oraz ich totalitarni sojusznicy obawiają się wolności, którą Polacy tak bardzo umiłowali. (…) Niech płomień milionów świec w amerykańskich domach będzie świadectwem, że światła wolności nie uda się zgasić.”

Z takim apelem zwrócił się również do nas prezes IPN oraz organizatorzy spotkania.

autor i fot.: Grzegorz Krukowski

 

  1. Irena
    | ID: ebbafdfa | #1

    Tak trzeba.Pamiętajmy.

Komentarze są zamknięte