Jeszcze zostały dwa dni na finał Szlachetnej Paczki

Niezależna Gazeta Obywatelska1

Szlachetna PaczkaW całej Polsce ponad 500 rodzin ciągle czeka na darczyńców, którzy przygotują dla nich konkretną pomoc i dadzą impuls do poradzenia sobie w życiu. Czasu na zaangażowanie jest coraz mniej, bo Finał SZLACHETNEJ PACZKI już za dwa dni!

Rodziny szczególnie czekają na Darczyńców w województwie lubelskim, łódzkim, śląskim i warmińsko-mazurskim. Kraków, Warszawa, Poznań, Wrocław – te miasta pomagają teraz mniejszym miejscowościom, w których liczba rodzin czekających na pomoc jest największa!

– W zeszłym roku po apelach do mediów wszystkie rodziny znalazły tych, którzy chcieli im pomóc. Wielka jest rola Państwa mediów i liczę na to, że praca 10 000 wolontariuszy nie zmarnuje się i żadna rodzina nie zostanie zawiedziona – mówiła Anna Komorowska podczas kompletowania SZLACHETNEJ PACZKI w Pałacu Prezydenckim.

My też prosimy Państwa dzisiaj o pomoc i kolejne zaproszenie Polaków do dołączenia do Drużyny Paczki i przygotowania mądrej pomocy. Jutro zaprosimy Państwa na Finał Paczki i opowiemy o tym co wydarzy się w ciągu dwóch dni, na które czekamy. Wierzymy, że do piątku każda rodzina zostanie wybrana!

W województwie łódzkim na pomoc czeka m.in. Pani Jadwiga, która razem z mężem wychowuję dwoje dzieci w wieku szkolnym. Mama od 12 lat cierpi na chorobę Wilsona, depresję i niedowład prawej strony ciała, przez co nie może podjąć żadnej pracy. Pan Marek przez wypadek samochodowy nie słyszy i nie ma węchu, ale radzi sobie – pracuje jako ochroniarz. Z niewielkiej pensji utrzymuje się cała rodzina, a po odliczeniu opłat na lekarstwa i czynsz zostaje jej 418 zł.

Największym zmartwieniem rodziny jest opał na zimę. Pan Marek zbiera go z pobliskiego lasu, jego 17-letni syn pracuje w tym samym lesie, a zamiast wypłaty dostaje drewno na opał. Rodzinie niezbędna jest również ciepła odzież, bo mężczyznom coraz zimniej w lesie, a prawa ręka Pani Jadwigi nie funkcjonuje w niskich temperaturach. Pomimo trudnej sytuacji rodzina cieszy się, że zawsze może na siebie liczyć.

Wybierz rodzinę

SZLACHETNA PACZKA to projekt, który od 14 lat łączy biednych i bogatych. W tym roku mądrą pomocą obejmie ponad 19 000 rodzin w trudnej sytuacji materialnej. Wolontariusze spotkali się z rodzinami, diagnozowali ich sytuację, poznali potrzeby i podjęli decyzję o włączeniu ich do projektu. Na tej podstawie stworzyli opisy rodzin, które trafiły do internetowej bazy na stronie www.szlachetnapaczka.pl. Tam darczyńca może wybrać rodzinę, dla której przygotuje pomoc.

Tylko w 2013 roku SZLACHETNA PACZKA dotarła do 17 684 rodzin w potrzebie oraz zjednoczyła ponad 617 tysięcy Polaków w mądrej pomocy.

T

Komentarze są zamknięte