Warszawa dla Rodziny: Mariusz Dzierżawski kandydatem na prezydenta stolicy

Niezależna Gazeta Obywatelska2

WdR z Mariuszem DzierżawskimProces tworzenia niezbędnych dla przetrwania i rozwoju Polski partii prawicowych nabiera tempa. Adresowana do zlaicyzowanych środowisk, libertariańska duchem, Nowa Prawica Janusza Korwina Mikke po sukcesie w eurowyborach stała się stałym elementem polskiej sceny politycznej. Równocześnie istnieje naturalna potrzeba powstania prawicy katolickiej, wywodzącej swój antysocjalizm z społecznego nauczania kościoła katolickiego, i opartej na bioetyce katolickiej. Prawicy katolickiej na którą chcieli by oddać swój głos wyborcy nie odnajdujący się w narracji Janusza Korwin Mikke.

Wyrazem potrzeby powstania prawicy katolickiej może być dla wielu wyborców start w wyborach Mariusza Dzierżawskiego. Mariusz Dzierżawski zasłynął organizacją wielu akcji antyaborcyjnych i pro rodzinnych. Z jego inicjatywy powstał projekt ustawy zakazującej aborcje który poparło 600.000 osób. Kolejny projekt ustawy zakazującej aborcji eugenicznych poparło 450.000 osób. Ostatnio z inicjatywy Mariusza Dzierżawskiego do sejmu trafił projekt ustawy anty pedofilskiej zakazującej propagowania seksu wśród dzieci.

WdRBaczni obserwatorzy polityki mogą też liczyć na to, że Mariusz Dzierżawski ma poglądy wolnorynkowe. Lider komitetu „Warszawa dla Rodziny” był bowiem działaczem Unii Polityki Realnej od 1991 do 1995 (w tym i wiceprezesem UPR).

W środę 24 września przed warszawskim szpitalem na Madalińskiego kandydujący na prezydenta stolicy Mariusz Dzierżawski i komitetu „Warszawa dla Rodziny” rozpoczął kampanie wyborczą. Miejsce konferencji prasowej nie było przypadkowe. Dyrektorem szpitala na Madalińskiego był profesor Chazan, wybitny lekarz, który został wyrzucony z pracy bo chciał leczyć chorych a nie zabijać dzieci.

Lider komitetu „Warszawa dla rodziny” stwierdził, że komitet łączy osoby zaangażowane w obronę nienarodzonych dzieci i rodziny. Z list komitetu wystartują obecni na konferencji: wiceprezes Unii Polityki Realnej Tomasz Pióro, jeden z liderów Ruchu Narodowego Krzysztof Bosak (dał się poznać z pracy dla wolnorynkowych fundacji Republikańskiej i Pafere), i Anna Wasiukiewicz publicystka tygodnika „Polska Niepodległa” (żona znanego przed laty z łam „Najwyższego Czasu” autora rysunków satyrycznych Jerzego Wasiukiewicza).

Celem Mariusza Dzierżawskiego i WdR jest odsuniecie od władzy ekipy HGW PO która zdaniem obrońców rodziny prowadzi w stolicy gender politykę. WdR adresuje swoją ofertę do tych wyborców, którzy są przeciwni patologii gender, chcą chronić rodziny, i znając działalność innych partii nie mają na kogo głosować.

Podczas konferencji kandydaturę Mariusza Dzierżawskiego poparł profesor Bogdan Chazan. Profesor zrobił to by odsunąć od władzy ekipę HGW PO odpowiedzialną za wprowadzenie aborcji w szpitalu, który do tej pory zgodnie z swoją misją zajmował się leczeniem dzieci a nie ich zabijaniem. Zdaniem profesora Chazana Mariusz Dzierżawski to dobry i uczciwy człowiek, doświadczony przedsiębiorca, samorządowiec, działacz społeczny zaangażowany w obronę życia i rodziny.

Jan Bodakowski

 1. Irena
  | ID: 7c2b2cae | #1

  Zyciorys pozytywny.Dobry i uczciwy ,doświadczony,samorządowiec,społecznik.Cechy,ktorym powinien odpowiadac każdy,ktory ubiega sie o jakikolwiek urząd w państwie, Ma szanse na wygrane wybory,czego zycze.

 2. Eleonora
  | ID: 3cc92a28 | #2

  PIS owscy działacze już wrzeszczą że to jest ” rozbijanie prawicy”
  Jakby oni byli prawicą:)))
  Wystawili pana Sasina, którego jedynym osiągnięciem było to, że ” pracował w kancelarii poległego prezydenta”
  …. luuudzie…..

Komentarze są zamknięte