Czy NGO wejdzie na Ukrainę? Nasz dorobek to 2 mln odsłon oraz wydanych papierowo prawie 100 tys. egzemplarzy

Niezależna Gazeta Obywatelska6

policzki [rita program]W przyszłym tygodniu Polskę odwiedzą dziennikarki z Ukrainy, które będą z roboczą wizytą w Polsce z powodu udziału w projekcie prowadzonym przez SDP „Rola mediów w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego na Ukrainie – wizyta studyjna młodych dziennikarzy”. W ramach programu redaktor naczelny NGO Tomasz Kwiatek, naświetli sytuację gazet lokalnych, zwróci uwagę na ich dużą zależność od władz samorządowych oraz ich prawie 90% koncentracją wokół kapitału z Niemiec. Na Ukrainie stan mediów lokalnych jest jeszcze w gorszej sytuacji, gdyż są zakładane przez władze lokalne. Stąd sukces projektu NGO – oddolnego i niezależnego podmiotu prasowego, który w grudniu br. będzie obchodził 4 urodziny, ma być pozytywnym przykładem jak powtórzyć go na Ukrainie! Dwa miliony odsłon ngopole.pl oraz  prawie 100 tys. wydrukowanych wszystkich wydań papierowych NGO, które rozdaliśmy bezpłatnie naszych czytelnikom jest dorobkiem, którego nie można pominąć.

Przypomnijmy, że nasza redakcja jako pierwsza w regionie otrzymała w tym roku nagrodę główną Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, za tekst śledczy „Lewińska masakra piłą łańcuchową”. Nie ugięła się przed pozwem sądowych ze strony władz lokalnych oraz groźbami przedprocesowymi.

Projekt jest finansowany z programu RITA realizowany przez Polska-Amerykańską Fundację Wolności.

red

 1. Eleonora
  | ID: 35e9c2c2 | #1

  „Projekt jest finansowany z programu RITA realizowany przez Polska-Amerykańską Fundację Wolności.”

  A jużci amerykańska fundacja jest prawdziwym nosicielem wolności!
  Wolności jak się patrzy.
  Wystarczy poczytać w jakie dudy dmucha prezes szacownej Fundacji, pan Kożmiński:

  ” Koźmiński dodał, że było mu dane uczestniczyć w dwóch niezwykłych doświadczeniach pierwszej dekady wolnej Polski. – Wykuwaniu dla kraju trwałego bezpieczeństwa i wcześniej w przebudowie gospodarki państwa, to zaś nie byłoby możliwe, gdyby nie Leszek Balcerowicz, autor polskiej transformacji gospodarcze”

  Jerzy Koźmiński tuż po 1989 r. został dyrektorem generalnym i następnie sekretarzem stanu w Urzędzie Rady Ministrów. Współpracował z Leszkiem Balcerowiczem przy pracach nad pakietem reform gospodarczo-ustrojowych. W latach 1993-1994 był wiceministrem spraw zagranicznych. W 1994 r, został mianowany ambasadorem Polski w Stanach Zjednoczonych; urząd ten sprawował do 2000 r. Od 11 lat jest prezesem Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, której celem jest wspieranie budowy społeczeństwa obywatelskiego, upowszechniania demokracji i gospodarki rynkowej.

  .. no i jak pan redaktor Kwiatek będzie mógł z czystym sercem napisać
  – Precz z Balcerowiczem???

  Jak tu pana prezesa same demokraty chwalą:

  „- Jerzy Koźmiński jest jedną z tych osób, które sprawiły, że w najważniejszych kwestiach dotyczących przyszłości świata jesteśmy po właściwej stronie – powiedział podczas uroczystości prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz.”

  https://marucha.files.wordpress.com/2014/09/puk-puk-demokracja.jpg

 2. Eleonora
  | ID: 35e9c2c2 | #2

  Przy okazji warto przeczytać artykuł

  PRL a III RP w liczbach

  W Polsce pokutuje pewien mit, mit roku 1989, kiedy to odzyskaliśmy niepodległość. Według prawideł tego mitu wszystko, co działo się od II wojny światowej do roku 1989 jest be, w 1989 odzyskaliśmy wolność i jest wszystko dobrze, jak mówią jedni, lub w drugiej wersji miało być dobrze, ale postkomuna w ramach układu stworzyła PRL bis.

  http://marucha.wordpress.com/2014/10/01/prl-a-iiirp-w-liczbach/

 3. | ID: 54798263 | #3

  Ale okazja jest dobra do poznania dziennikarek z Ukrainy i zainspirowania do powołania gazet lokalnych. Skoro Niemcy mają 90 proc. prasy lokalnej w Polski. To jako sąsiedzi powinniśmy, zrobić choćby połowę w tym zakresie na Ukrainie! Nie było by problemów z banderowcami i ich pomnikami. Pozdrowienia TK

 4. Anonim
  | ID: 6f9eb918 | #4

  Dla Eleonory, agentki sowieckiej wojskówki, prawdziwym nosicielem wolności jest towarzysz Putin.

 5. Piotr
  | ID: b36d7528 | #5

  Ale nie będą mordować Polaków jak na Wolyniu ? Nie dziękuje takiej przyjaźni nie będę wspieral Żydowskiej rewolucji na Ukrainie

 6. Eleonora
  | ID: b18884f6 | #6

  Jasne panie Redaktorze, że wobec gloryfikacji morderców spod znaku UPA, okazja do wyłuszczenia naszego stanowiska jest wyśmienita!
  Zgadzam się.
  Tylko mam wątpliwości co do Fundacji, która te dziennikarki przysyła.
  Bo zdaje się, że podobne fundacje ( Sorosa, Open Ukraina czy ta tzw Wolności) w promocji majdanowego Prawego Sektora ( czyli w banderowszczyźnie) mają swój spory udział….

  http://www.pafw.pl/wydarzenia/wydarzenie/repository/grafika/ukraina_wydarzenia.jpg

  Specjalne środki finansowe na działania prodemokratyczne i oddolne procesy obywatelskie na Ukrainie mogą być również ad hoc uruchomiane bezpośrednio w dwóch wspomnianych programach Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności – „Przemiany w Regionie – RITA” oraz „Study Tours to Poland”

  Celem programów „RITA” i „STP” jest wsparcie dla demokratycznych i systemowych przemian w krajach Europy Wschodniej, Kaukazu i Azji Centralnej poprzez dzielenie się polskim doświadczeniem.

  Patrząc na mordy dokonywane przez nacjonalistów z Prawego Sektora (ot, choćby wypadki w Odessie)
  My takiego ” doświadczenia” nie mamy….
  Czym się dzielić?!?

  Stąd ten wpis:(

Komentarze są zamknięte