Powrót fightera?

Redaktor4

Ostatnie wybory do Parlamentu Europejskiego pokazały, że wyborcy w wieku 18-35 lat w zdecydowany sposób odrzucili poglądy promowane przez Twój Ruch Palikota i wsparli Kongres Nowej Prawicy Janusza Korwin – Mikkego. W wyraźny sposób spora część Polaków poszukuje alternatywy dla głównych partii parlamentarnych.

Korwin – Mikke w ostatnim czasie wielokrotnie wypowiadał się przychylnie w stosunku do Rosji i jej prezydenta Władimira Putina – co per saldo może zaszkodzić Kongresowi. Sama niewątpliwa charyzma lidera może nie wystarczyć aby przykryć porażające wrażenie pozostawione w świadomości polskich wyborców najwyraźniej zszokowanych zestrzeleniem przez Rosjan malezyjskiego samolotu pasażerskiego na Ukrainie. Wprowadzone przez Rosję sankcje na polskie warzywa oraz owoce tylko prowadzą do wzrostu antyrosyjskich nastrojów. Taka sytuacja nie sprzyja też wzrostowi poparcia dla Ruchu Narodowego, który wyraźnie „puszcza oko” do narodowców z Federacji Rosyjskiej.

Po „drugiej stronie barykady”, tj. drugiej lidze politycznej, coraz wyraźniej rysuje się trend wzmacniający Adama Słomkę i Konfederację Polski Niepodległej – NIEZŁOMNI. Doświadczony i dynamiczny polityk łączy wrażliwość społeczną i nawiązanie do tradycji Polskiej Partii Socjalistycznej z przełomu XIX/XX wieku z antykomunizmem oraz silną krytyką Rosji. Warto dodać, że w ostatnim czasie wygrał kilka spraw, które „kręciła” na niego rządząca „sitwa”. Więcej! To Słomka stał za akcją w czasie pochówku Jaruzelskiego, a ostatnio odegrał ważną rolę w organizowaniu wiecu poparcia dla uwięzionego we wrocławskim areszcie Grzegorza Brauna. Lider Konfederatów jest przy tym co robi wiarygodny albowiem w czasach PRL w totalitarnych kazamatach spędził blisko 2 lata, a do tego jego matkę zamordował wysoki funkcjonariusz SB!

W licznych wypowiedziach Słomka promuje przede wszystkim konieczność odebrania komunistom miana lewicy! Warto dodać, że w 1997 roku to ten polityk stał za powołaniem Krajowego Porozumienia Emerytów i Rencistów RP, które rozbiło poparcie dla komunistycznej partii emeryckiej i dało rządy AWS. Wówczas było bowiem realnym, że wybory 21 września 1997 roku wygra Akcja, a rządy utrzyma Sojusz w koalicji z PSL i wykreowaną partią emerytów. Warto dodać, że podobny plan na trwanie przy władzy kiełkuje od dawna w Platformie Obywatelskiej, która może w koalicji z partią Leszka Millera utrzymać władzę po wyborach w 2015 r.

11 lipca lider Konfederatów wystąpił z listem otwartym do Jarosława Kaczyńskiego w sprawie ewentualnej współpracy programowej. Gdy Solidarna Polska i Razem Polsce targowały się w sprawie „miejsc biorących na listach” … Konfederaci zaproponowali mocno lewicowe postulaty programowe – tyle, że ostro antykomunistyczne. Odpowiedzi nie było, a brak PiS-u na wiecu poparcia dla Brauna tylko wskazuje, że poza „układem PiS” inne środowiska są celem „przemilczenia”.

W tej sytuacji, jeśli rządząca „sitwa” nie będzie „kręciła” kolejnych bzdurnych – ale „medialnych” – spraw liderowi Konfederatów to w wyborach 2015 roku „słomkowcy” mogą wejść do parlamentu. Do tego czasu Korwin – Mikke całkowicie zużyje swój potencjał prorosyjskimi wypowiedziami, a Putin zapewni swoimi imperialnymi działaniami mocny mandat dla Adama Słomki i jego środowiska.

Tylko czy wówczas w Prawie i Sprawiedliwości ktoś dojrzeje do pomysłu na koalicję mogącą zmienić Konstytucję RP i ustawowo ograniczyć „boskość” wymiaru sprawiedliwości? Zobaczymy!

Jan Akowski, Niezależna Gazeta Obywatelska w Bielsku – Białej

ngo-BB-270x123

 1. Eleonora
  | ID: 44b03b3f | #1

  Na łonie natury przeczytałam to na głos i…..

  http://1.bp.blogspot.com/-aj_J8rqd0Jw/U2pJNbpS8qI/AAAAAAAA940/r8CqEDsK6aM/s1600/41.jpg

  Zróbcie coś, pomóżcie istocie

 2. z Niemodlina
  | ID: 9775ba37 | #2

  Chyba se jaja robią, zwłaszcza co do Słomki

 3. | ID: 4b866285 | #3

  Partycypacja w zmianie systemowej z cieniem agentów w tle nie jest możliwa.

 4. Irena
  | ID: 721719e0 | #4

  @NGO. Szanowni Redaktorzy.O co chodzi w tym prezentowaniu po raz n-ty Kwestionariusza pana Sakiewicza?? Znamy te dane.Przepraszam, ale mnie to zastanawia. dobrego dnia zycze

Komentarze są zamknięte