Z OSTATNIEJ CHWILI: Szansa na zjednoczenie?

Redaktor10

asjkPropozycja Prawa i Sprawiedliwości dotycząca zjednoczenia różnych środowisk patriotycznych niespodziewanie napotkała na nieoczekiwaną reakcję w czasie, gdy Polska Razem Jarosława Gowina i Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro widocznie spowolniły rozmowy z Jarosławem Kaczyńskim.  Dziś z listem otwartym do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego wystąpił lider Konfederacji Polski Niepodległej – NIEZŁOMNI Adam Słomka. Polityk w rozmowie z NGO uznał, że trzeba rozmawiać pamiętając o powodach porażki Akcji Wyborczej Solidarność i programie. „Nie dla posad a dla zasad” – kwituje polityk KPN-NIEZŁOMNI.

Jutro dojdzie do kongresu prawicy organizowanego przez PiS.  W liście otwartym do prezesa PiS Słomka przedstawia propozycje programowe swojego środowiska. Konfederaci chcą przekonać partnerów do zmiany Konstytucji RP w tym do umocnienia roli ustrojowej Prezydenta RP i wprowadzenia tzw. „ław przysięgłych” w sprawach karnych.  Chcą też podniesienia płacy minimalnej do 1800 zł, zlikwidowania tzw. „umów śmieciowych” lub ich opodatkowania na indywidualne konta emerytalne oraz waloryzacji rent i emerytur na poziomie 5% rocznie. Według Konfederatów wszyscy Polacy powinni być objęci ubezpieczeniem zdrowotnym, a rolnicy otrzymywać od 2016 r. 100% dopłat oferowanych dziś przez UE rolnikom z tzw. „starej” Unii.

Adam Słomka chce przekonać PiS do zakazu eksmisji bezrobotnych i przywrócenia bezpłatnych studiów dziennych na państwowych uczelniach. Interesującym wydaje się postulat podniesienia tzw. „becikowego” do 20000 zł i podniesienie progów umożliwiających korzystanie z pomocy społecznej. Można było się spodziewać, że w propozycjach programowych przedstawionych przez KPN-NIEZŁOMNI znajdą się postulaty antykomunistyczne. Lider Konfederatów chce wyrzucenia z pracy funkcjonariuszy MSW PRL i komunistycznych sędziów oraz prokuratorów, którzy działali  przeciwko patriotom.

Warto zastanowić się czy Konfederaci z tradycyjnie silną pozycją na Śląsku (kandydat Konfederatów do Senatu RP w Katowicach w 2011 r. otrzymał 8,69% głosów), wzmocnieni ostatnim uniewinnieniem Słomki od zarzutów prokuratorskich i likwidacją pomnika Armii Czerwonej w Katowicach mogą dać koalicji potrzebne do zmiany rządów poparcie społeczne.

Jaka będzie odpowiedź Prawa i Sprawiedliwości? Konfederaci najwyraźniej chcą koalicji a nie wchłonięcia przez partię Jarosława Kaczyńskiego. Sam Słomka w 1996 r. stał wraz z b. wicepremierem Januszem Tomaszewskim i b. szefem Solidarności Marianem Krzaklewskim za powołaniem AWS. Został jednak usunięty z Akcji w 1998 r. za domaganie się realizacji prospołecznego programu po wygranych wyborach. W 2001 roku rządy Jerzego Buzka zakończyły się klęską wyborczą i powrotem do władzy postkomunistów.

(pac), Niezależna Gazeta Obywatelska w Bielsku – Białej

 1. Eleonora
  | ID: 8d21edd5 | #1

  „Nie dla posad a dla zasad” – kwituje polityk KPN-NIEZŁOMNI.

  … Tak, banderowski Majdan ich pogodził :)

  „Adam Słomka chce przekonać PiS do zakazu eksmisji bezrobotnych i przywrócenia bezpłatnych studiów dziennych na państwowych uczelniach. Interesującym wydaje się postulat podniesienia tzw. „becikowego” do 20000 zł i podniesienie progów umożliwiających korzystanie z pomocy społecznej”

  To pan Jakubas współwłaściciel Mennicy Polskiej, bohater rozmówki ministra Żula- Sienkiewicza, będzie zmuszony do zwiększenia produkcji. Będzie tłukł ponad miarę, po godzinach.
  Skoro pan Słomka- Niezłomny pragnie zostać ojcem narodu dawać… dawać i..

  Tylko panie Słomka, skąd brać skoro przemysł za waszą sprawą, posłowie niezłomni wziął się i zwinął?

 2. ely
  | ID: 44cb3d7d | #2

  PO i PSL to koalicja prywaty i wzajemnych na siebie haków. Demontaż państwa trwa, konta koalicjantów rosna tylko naród w swojej wiekszości coraz biedniejszy z brakiem perspektyw na przyszłość. Od 2007 r. koalicja PO i PSL poprzez finansowanie mediów typu TVN, POLSAT , GW oraz TVP zbudowało medialny przemysł propagandy i manipulacji, który przez 7 lat , nie mając żadnej konkurencji ( telewizja REPUBLIKA powstała w maju 2013 r.) prała każdego dnia mózgi milionów Polaków, akcentujących jakie to Polska ma szczzęscie ,że rzadzi PO . W ujawnionych taśmach, język i treść rozmów po tych 7 latach widać,że rządzi nami mafia, pozbawiona sumień i tych sumień medialnie pozbawili Polaków, gdzie króluje prywata. No cóż ,że bieda zatacza coraz większe kręgi , co tam Naród – rządzacy z PO i PSL bez sumień są zainteresowani tylko władza dla niej samej i kasą !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 3. | ID: 7cd232e9 | #3

  Tak, Eleonorko, wszedzie drukują pieniądze żeby dawać większe becikowe. W hilandii, rosji w niemczech. Wszędzie drukują pieniądze. A może po prostu nie wybierają mniejszego zła – liberalnych oszustów. Wystarczy przestać kraść i wziąć się za reformy państwa od 7 lat odkładane. Nie trzeba wprowadzać ultraliberalizmu i nie trzeba wprowadzać pracy przez 24/h za miskę ryżu. Wystarczy przestać kraść.

 4. Eleonora
  | ID: 8d21edd5 | #4

  @toshinor

  A jak już ” przestaną kraść” to co będą robić?
  Reformy państwa rozpoczęto 25 lat temu.
  oto co z tego wyszło:)

  http://www.gornyslask.net.pl/kaletanskie/mini_002.jpg

 5. | ID: 7cd232e9 | #5
 6. bruno
  | ID: 3a44557f | #6

  A kto tu w tym kraju nie kradł i nie kradnie?
  To nie tylko 7 ostatnich lat, a parę wieków, po prostu nowe pokolenie szlachty polskiej.

 7. kamil
  | ID: 487b28ac | #7

  uważam panie Adamie ze koalicja z PiS moze być tym czym np. frakcja Marka Jurka czy inne mniejsze frakcje, poprostu po pewnym czasie Kaczynski zrobi to samo z KPNem co Krzaklewski, jak bedzie sie KPN domagał swoich praw i realizacji przedwyborczych obietnic zostanie wyrzucone z koalicji ale wpierw większpsc ludzi zostatnie wchłoniętte i pożarte przez PiS jako przystawka.

 8. ely
  | ID: 44cb3d7d | #8

  Najlepiej niech mafia, która kradnie niech dalej rzadzi, bo po co coś zmieniać,dalej niech Polska i naród tapla się w szambie , niech wiekszość narodu dlaej będzie traktowana jak niewolnicy, niech zarabiaja tyle tylko by prztrwać do pierwszego , bez nadziei na lepszą przyszłość. Przyszłość zapewnia sobie tylko szemranymi interesami dzisiejsza koalicja PO-PSL, równocześnie doprawadzając państwo polskie do bankructwa .

 9. Eleonora
  | ID: b80b38c3 | #9

  @ely

  A jaki pomysł na Polskę ma ” opozycja”?
  prof Gliński z UW?
  Przeciez kierunek pozostanie ten sam….

 10. Irena
  | ID: 2ef936f6 | #10

  @pani Eleonora. Masz racje,Opozycja nie ma zadnych pomysłów na lepszą Polske.Niestety, taka jest smutna prawda .pozdrawiam

Komentarze są zamknięte