Nasz news: Znamy zwycięzcę przetargu na OSTO przed otwarciem kopert

Niezależna Gazeta Obywatelska4

logo_Stop_KorupcjiZ tą wiedzą chcemy poczekać do 10.30, gdyż we wtorek 6 maja jest zaplanowane otwarcie ofert na „Budowę Optycznej Sieci Teleinformatycznej Opola (OSTO) – etap II”. Przetarg wart jest ponad 7 mln zł netto i przymierzało się do niego kilka firm z branży informatyczynej. Jedna firma według naszej wiedzy złożyły ofertę wiedząc, że nie spełnia unikalnych wymagań stawianych przez Ratusz. Według jednego z informatorów problemem jest m.in w posiadaniu przez oferenta:
– ISO 9001,
– ISO 27001,
– dysponowanie dwoma referencjami  tj. „dwie realizacje polegające na dostawie lub dostawie i wdrożeniu urządzeń dla sieci typu MAN o wartości brutto minimum 3 000 000,00 zł każda dostawa, w tym co najmniej jedną realizację polegającą na dostawie, instalacji i konfiguracji urządzeń sieciowych”

– trzech inżynierów z najwyższymi certyfikatami dokładny zapis w specyfikacji brzmi: „co najmniej 2. osobami posiadającymi najwyższy poziom inżynierski wydany przez producenta oferowanego sprzętu w zakresie implementacji rozwiązań routingu i switchingu, co najmniej 1. osobą posiadającą certyfikaty wydane przez producenta oferowanego sprzętu w zakresie bezpieczeństwa sieci na najwyższym z dostępnych poziomów”.

– Te zapisy ograniczają  konkurencję dla firm wykonawczych – twierdzi informator.

Zamierzamy jako Stop Korupcji zainterweniować w odpowiedni sposób, gdyby nasze informacje się potwierdziły a wygrana firmie w przetargu była znana wcześniej Stop Korupcji. Oczywiście damy szansę na wytłumaczenie się z całej sytuacji ratuszowi, gdyż ta wiedza jest nam znana od poniedziałku (5.05).

Samo postępowanie wzbudzało wiele zapytań. Na stronach BIP przy ogłoszeniu znajdujemy ponad 50 pytań ze strony zainteresowanych firm przetargiem. Odpowiedzi raczej w istotnych kwestia kończą się „zamawiający podtrzymuje zapisy zawarte w SIWZ”. Ratusz wprowadza jedną modyfikację, która nie zmienia istotnie wymagań otwierających dostęp do szerszej oferty firm. Do sprawy jeszcze wrócimy!

Tomasz Kwiatek

 1. Irena
  | ID: 38f8bff6 | #1

  Nie ufac Ratuszowi.Tam nie mieszka Prawda.Z tego krótkiego artykułu wyłania sie matactwo.

 2. maek12p
  | ID: 260e5319 | #2

  Nie rozumiem. Są inne certyfikaty wydawane przez producentów sprzętu sieciowego jak np mikrotik cisco i są dostępne w Polsce kursy, szkolenia.

 3. Irena
  | ID: c126b804 | #3

  Dzieki za videa.szczegolnie za B.Owoc @NGO.

 4. Irena
  | ID: c126b804 | #4

  Masz dreszcze? obejrzyj video.Dzieki szanowni redaktorzy z @NGO.Przypominac nalezy…

Komentarze są zamknięte