Tylko dla dorosłych: Ociera się genitaliami o Jezusa!

Niezależna Gazeta Obywatelska6

kontrowersyjna-wystawa-w-cswW Centrum Sztuki Współczesnej pokazano szokujący film, autorstwa Jacka Markiewicza. Sam „artysta” (cudzysłów zamierzony) powiada, że do stworzenia obrazu zmotywowała go…. modlitwa wiernych, którzy „modlą się do wyrzeźbionego niby- boga”! Do pracy, w której pieszczę Chrystusa motywowała mnie chęć obrazy tego, co nie jest Bogiem” – mówi „artysta”.

To nie jest już tylko obraza naszych uczuć religijnych. To jest uderzenie w najgłębszą istotę naszego człowieczeństwa… Nie wiem jak na tę hucpę o niewyobrażalnych pokładach podłości zareaguje Minister Kultury Bogdan Zdrojewski.

Pan minister Zdrojewski nagrodzony został przez Błogosławionego Jana Pawła II – Orderem Rycerskim Świętego Sylwestra, przyznawanego osobom za wybitne osiągnięcia w dziedzinach nauki i sztuki.

Należy podkreślić, że przyznanie odznaki orderowej jest równoznaczne z przystąpieniem do Zakonu Św. Sylwestra, a członkostwo w Zakonie Rycerzy św. Sylwestra łączy się z automatycznym przyznaniem osobistego szlachectwa i tytułu rycerza.

Jak mawiali starożytni Honos habet onus. Co tłumaczymy: Zaszczyt pociąga za sobą obowiązki.

Obowiązkiem Ministra Kultury wobec poniewieranego czterdziestomilionowego narodu jest zaprzestanie podobnych prowokacji i ukaranie winnych! Na razie czekamy na skuteczne działanie ministra.

Pozwy przeciwko Markiewiczowi i Ministerstwu Kultury zapowiedział poseł PiS Andrzej Jaworski, szef parlamentarnego zespołu ds. przeciwdziałania ateizacji Polski. Jak na razie słyszymy tylko zapowiedzi….

Zdumiewające, że PiS jako partia opozycyjna nie działa na rzecz obrony wartości chrześcijańskich, na które ciągle się powołuje? W Sejmie zawiązał się Parlamentarny Zespół ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski , na czele którego stanęli posłowie Andrzej Jaworski, Kownacki Bartosz, Małgorzata Sadurska.

Dzisiaj pani poseł Sadurska w audycji Radia Maryja oznajmiła, że przygotowywany jest marsz i tzw. miesięcznica, podczas której ona jako poseł wyrazi swój głęboki sprzeciw….

Czy to na posła, posiadającego wszelakie prerogatywy związane z zajmowaną funkcją, to nie jest zbyt mało? Czy partii opozycyjnej nie stać na wynajęcie prawnika, który by przed Sądem położył kres podobnym prowokacjom?

A Naród czeka….

W tej kwestii wypowiedział się już były wiceminister edukacji narodowej Mirosław Orzechowski, były poseł LPR , który złożył do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. W tym samym czasie były europoseł LPR Witold Tomczak ciągany jest  po sądach za to, że usunął w galerii Zachęta trzynaście lat temu z instalacji „La Nona Ora” („Dziewiąta godzina”) fragment symbolizujący meteoryt przygniatający postać papieża.

Panie Orzechowski, w przeciągu kilku tygodni, odważnie stanął Pan na czele poniewieranego Kościoła w Polsce, Jego Kapłanów i zwykłych Polaków.

Kolejny raz, dziękujemy!

Autor: Marianna Kowalska

 1. Irena
  | ID: ebd7f6c3 | #1

  Cóz zrobić,skoro nasi mezczyzni nie radzą sobie z przyrodzeniem. ???? To objaw straszliwej słabosci, choroby,wyuzdania,głupoty…czego jeszcze.?

 2. nowy
  | ID: 37ffc92f | #2

  Kim jest ten JP II, jak śmiał odznaczyć POwca? Ja bym go usunął z bazyliki św. Piotra i wyznaczył komisje pod przewodnictwem Macierewicza, aby zbadał, czy w rodzinie nie miał komunistów i żydów, skoro śmiał rozmawiać z POwcem.

  Dla niemotów: to był sarkazm.

 3. | ID: 32713db9 | #3

  W najbliższą środę 6 listopada odbędzie się manifestacja przeciwko bluźnierczej ekspozycji warszawskiego Centrum Sztuki Współczesnej, przy ul Jazdów 2. Protest rozpocznie się o godz. 16.30 przed budynkiem Centrum. Protest ma związek z jednym z eksponatów, jakie można oglądać w muzeum. Film ukazuje nagiego mężczyznę ocierającego się o średniowieczny krucyfiks. Na manifestację zaprasza poseł Andrzej Jaworski. Transmisję z wydarzenia przeprowadzi TV Trwam. Relacja rozpocznie się o godz. 17.00.

  Przypominamy, że o skandalicznej wystawie jako pierwszy poinformował portal Prawy.pl, w tekście autorstwa Jana Bodakowskiego: „Goły facet z genitaliami ociera się o figurę Jezusa, czyli Centrum Sztuki Współczesnej”

 4. Irena
  | ID: ebd7f6c3 | #4

  Kto ten pseudo film opłacał?Zapewne my, z naszych ciężko zapracowanych pieniędzy i odprowadzonych podatków .A ministrowie PO -Partii Miłości , lekką ręką,zza biurka przeznaczają je, na popieranie niszczenia katolicyzmu w rozmaity sposób. A kto udostępnił ten Krzyż?? Diabeł grasuje po Polsce. Jestem przerażona taką „sztuką”

 5. grzech
  | ID: ef2d8132 | #5

  to jest bardzo proste – bo PiS to też okrągły stół i układ.

 6. 13 listopada 2013, 01:00 | #1
Komentarze są zamknięte