Dlaczego Tomasz Kostuś został zdegradowany?

Redaktor Obywatelski2

Tomasz KostusUdało się! Mniejszość Niemiecka wywalczyła sobie większy wpływ na Zarząd Województwa. Tomasz Kostuś przestanie być pierwszym wicemarszałkiem na rzecz Romana Kolka. 

Szkoda. Uważam, że dobrze wykonywał swoje zadania, dlatego osobiście obstawiałem go do roli nowego marszałka. Niestety, zostanie nim poseł Andrzej Buła. Sprawa jest prosta – Leszek Korzeniowski woli postawić na pionka, którym będzie sterował, zamiast na człowieka Tadeusza Jarmuziewicza, który przez rok może zjednać sobie poparcie wyborców i zamazać sprawę pamiętnego tekstu w NTO.

Korzeniowski tylko dlatego wzmocnił Mniejszość Niemiecką. Wiedział, że osłabnięcie Kostusia pomoże Andrzejowi Bule. Lider PO w regionie kolejny raz działa na szkodę swojego województwa, wybierając realizację planów politycznych. Przecież nikt przy zdrowych zmysłach, kogo znam i żadna z osób z którą rozmawiałem nie powiedziała lub nie powie, że Buła będzie lepszym marszałkiem od Kostusia. Obłęd!

Platforma pięknie przyszykowała sobie grunt pod przyszłą koalicję z MN, która bardzo umiejętnie rozegrała na swoją korzyść odejście Józefa Sebesty: „to pstryczek w nos, dowiadujemy się mediów – dajcie nam drugie miejsce w zarządzie”.

Błagam! Tak silny lider, którym bez wątpienia jest Korzeniowski ulega w tak banalnej rozgrywce? Nie – odwrotnie. Ten silny lider doskonale wie co robi. Teraz marginalizuje Kostusia, aby w przyszłej kadencji Sejmiku całkowicie go wyciąć. Co wówczas zrobił wicemarszałek?

Jeżeli powiedzie się prezydencki plan Tadeusza Jarmuziewicza, to pracę będzie miał zapewnioną, np. w roli wiceprezydenta Opola. Ale czy sprawdziłby się w tej roli, zważywszy na fakt, iż w nawet Opolu nie mieszka? Jeżeli dostanie działkę rozmów z inwestorami, to pewnie sobie poradzi, jednak dlaczego przesuwać dobrego gracza z Sejmiku, do Ratusza, gdzie wyraźnie będzie się męczył?

Łukasz Żygadło  

Tekst ukazał się na blogu OpolskaPolityka.pl 

 

  1. Irena
    | ID: d727ded0 | #1

    Nikt nie jest w stanie zrozumiec polityki.Tak sie będzie kotłowało przez cały Boży rok, Kto będzie najlepszym kandydatem na prezydenta Opola?? – trudno wyrokować.

  2. czytelnik
    | ID: 54192334 | #2

    Dawno takich glupot nie czytałem. Autor nie ma pojęcia o polityce i o tym co się dzieje w po. Do tego liczba błędów… po co gazeta robi przedru ki tych biedni?

Komentarze są zamknięte