Nie żyje Piotr Majchrzak, były Przewodniczący Rady Politycznej Liberalno – Demokratycznej Partii Niepodległość

Redaktor Obywatelski1
zniczW wieku 60 lat zmarł Piotr Majchrzak, były Przewodniczący Rady Politycznej Liberalno – Demokratycznej Partii Niepodległość, działającej w podziemiu w latach 80. Już na początku stanu wojennego środowisko to zaczęło wydawać pismo NIEPODLEGŁOŚĆ.
W późniejszych latach doszły między innymi „Orientacja na prawo”,  „Kontra” i biuletyny regionalne. Środowisko to było uważane za jedno z najciekawszych politycznych ugrupowań antykomunistycznych w Polsce w okresie schyłku PRL. LDP-N blisko współpracowała z „Solidarnością Walczącą”, PPN i innymi grupami, stawiającymi na pierwszym planie niepodległość Polski. LDP-N pod przewodnictwem Piotra Majchrzaka była przeciwna porozumieniu „okrągłego stołu”, przekonując, że bieg wypadków międzynarodowych prowadzi nieuchronnie do rozpadu Związku Sowieckiego, więc pozycja komunistów w Polsce będzie coraz słabsza. W działalności podziemnej Piotr Majchrzak używał pseudonimu Robert Pawłowski.
Pogrzeb Piotra Majchrzaka odbędzie się we wtorek 1 października 2013r. O  godz. 11 odprawiona zostanie msza pogrzebowa w Kościele Niepokalanego Poczęcia NMP (tzw pokamedulski w Łasku Bielańskim) w Warszawie, przy ul. Dewajtis 3 Potem nastąpi złożenie do grobu rodzinnego na cmentarzu Wawrzyszewskim.  
JCH, gop
  1. Irena
    | ID: b6986b69 | #1

    Żył tylko 60 lat… Za wczesnie odszedłeś..Cześć Jego Pamięci. !!

Komentarze są zamknięte