Maraton na tatami Warsaw Judo Open

Redaktor Obywatelski

foto - judo 2Na dziewięciu matach judo w hali Centralnego Ośrodka Sportu Torwar w Warszawie został rozegrany europejski turniej Warsaw Judo Open w kategoriach młodzieżowych dziewcząt i chłopców ; młodzików do lat 14, juniorów do lat 17 i juniorów do lat 20.

Turniej na warszawskim Torwarze można śmiało określić jako maraton walk, gdyż rzadko się zdarza aby w zawodach judo udział wzięło 1100 uczestników, przez co organizatorzy musieli rozłożyć aż dziewięć kompletów tatami czyli mat do judo. Walki toczyły się przez dwa dni, sobotę i niedzielę od wczesnych godzin porannych do późnych godzin wieczornych.

Zawody miały imponującą oprawę i w pełni zasłużyły na miano europejskich. Wzięło w nich udział wiele ekip zagranicznych i klubów krajowych. W wydaniu krajowym miały one rangę Pucharu Polski.

judo niedźwiedźW tym doborowym towarzystwie swoją obecność zaznaczyli także reprezentanci Opola zdobywając dwa piąte i jedno siódme miejsce, co nie można uznać za wynik rewelacyjny ale godny uwagi.

Na piątych miejscach uplasowali się Jakub Pankowski w kategorii wagowej do 42 kg. i Dominik Jaworski w kat. wag. powyżej 73 kg. młodzików do lat 14, siódme miejsce zajął Jan Stolarek w kat. wag. 60 kg. juniorów do lat 17.

Nasi juniorzy nie spisali się na miarę oczekiwań i pokładanych w nich nadziei ale już niedługo bo w dniach 4, 5, 6 października będziemy mieli okazję do poprawienia nastrojów, ponieważ w Gdańsku odbędą się Mistrzostwa Polski seniorek i seniorów w judo.

Jest szansa na kilka medali zarówno w kategorii kobiet jak i mężczyzn. O przebiegu rywalizacji będziemy informować na bieżąco. Zawodniczkom i zawodnikom reprezentującym Opolszczyznę życzymy wielu sukcesów !

Autor: Bartłomiej Cybruch http://trener1.blog.pl

Komentarze są zamknięte