Obrońcy Życia przegrali w Sejmie! Odrzucono obywatelski projekt ustawy

Niezależna Gazeta Obywatelska30

SejmPolscy posłowie, w dużej mierze katolicy, odrzucili w Sejmie obywatelski projekt nowelizacji ustawy o planowaniu rodziny, który m.in. wprowadza zakaz aborcji ze względu na wady genetyczne płodu. 434 posłów było na sali. Za odrzuceniem w pierwszym czytaniu projektu złożonego przez Komitet „Stop Aborcji” zagłosowało: 233. Przeciw odrzuceniu  – 182. Wstrzymało się – 6.

Obywatelski projekt odrzucono w pierwszym czytaniu – sprawa rozstrzygnęła się głównie o głosy partii mającej w nazwie Obywatelskość.

Atmosfera w Sejmie była  gorąca. W imieniu wnioskodawców na pytania  posłów odpowiadała Kaja Urszula Godek, przedstawicielka inicjatywy Obywatelskiego projektu Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Stop aborcji”, prywatnie matka niepełnosprawnego Wojtka z Zespołem Downa. Przywołała ona sondaż CBOS, z którego wynika, że 75 proc. Polaków występuje przeciwko zabijaniu dzieci nienarodzonych. Godek przekonywała, że projektowi przyświeca idea ochrony życia wszystkich dzieci i sprzeciw wobec zabijania niepełnosprawnych. Swoją wypowiedzią dzielna matka poruszyła przedstawicieli Ruchu Palikota, którzy obruszyli się sformułowaniem „zabijanie dzieci”. Padało wiele niedorzecznych i sprzecznych z nauką sformułowań, aż w końcu Marszałek Ewa Kopacz zakazała używać sformułowania „zabijanie dzieci”. Prawda zabolała lewicowych polityków. Obrońcy życia przemawiając z mównicy sejmowej otrzymali gromkie brawa, a lewicowi politycy zażyczyli sobie przerwy, aby „ochłonąć”. Lewicowi posłowie posądzili również społecznych obrońców życia, że wyłudzili od Polaków 400 tys. podpisów pod obywatelskim projektem ustawy! Aborcjonistom puszczały nerwy – wychodzili z sali sejmowej, krzyczeli, mówili głupoty i odwoływali się nawet do … słów Ojca Świętego Franciszka! Poseł PiS Jan Dziedziczak z kolei mówił oczywistości, że dzieci niepełnosprawne mają prawo życia od momentu poczęcia. Przypomniał ponure statystyki, że co roku zabijanych jest w Polsce około 600 nienarodzonych dzieci, z czego ponad połowa cierpi na zespoły Downa i Turnera.

Przypomnijmy, obowiązująca od 1993 r. ustawa dopuszcza aborcję w trzech przypadkach: gdy lekarz uzna, że ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia matki, gdy badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby oraz gdy ciąża jest wynikiem gwałtu.

Oprac. TK

 1. L
  | ID: 8ebbaf2d | #1

  Ja też nie chcę mieć Downa – młodzi ludzie nie chcą mieć katorgi – powodów jest wiele :

  – Jedno z małżonków już nie może pracować – dzieci z zespołami wymagają całodobowej opieki.

  – drugie z małżonków będą nawet kierownikiem nie jest w stanie tyle zarobić aby uleczyć i utrzymać rodzinę !

  – państwo nie płaci na chore dzieci

  – życie zmienia się w koszmar -zero planów, ciągłe nerwy etc …

 2. L
  | ID: 8ebbaf2d | #2

  Jestem przeciwko aborcji ,ale chorego to nikt nie chce -TAKA JEST NIESTETY ,ALE BRUTALNA PRAWDA ŻYCIOWA.

 3. L
  | ID: 8ebbaf2d | #3

  Przypomnijmy, obowiązująca od 1993 r. ustawa dopuszcza aborcję w trzech przypadkach: gdy lekarz uzna, że ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia matki, gdy badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby oraz gdy ciąża jest wynikiem gwałtu.

  Ta ustawa powinna być nie zmieniona – nie można rodzić dziecka gwałciciele !. Nie można rodzić gdy zagraża to bezpośrednio matce i/lub dziecku.

  Ciekawy jestem jaką decyzję większość posłów po Prawej podjęłaby gdyby w gabinecie ginekologa usłyszeliby że ich nienarodzone dziecko będzie DOWNEM ?

  Mądrze gadać o rzeczach nieznanych ale jakby przyszło co do czego…

  Na świecie już się słyszało o politykach z prawej którzy stanęli przed wyborem , a lokalnie w Polsce też już jeden w Szczecinie był !

 4. L
  | ID: 8ebbaf2d | #4

  Coś mi się wydaje że Polki będą do Niemickich, Czeskich … ginekologów zachodzić.

  Małżeństwa chcą żyć , a nie się męczyć ! ! !

 5. Irena
  | ID: 20ae8add | #5

  @ P.L. A czy lekarz jest wszechwiedzący? Czy naprawde powie prawde o dziecku?Nie mam ani krzty zaufania do nich.Nikt nam na tym swiecie nie obiecywał lekkiego życia.Musimy sobie zdać sprawe.To państwo jest zobowiazane do pomocy. A nie, rozfurtać nasze podatki na głupoty.zamiast człowieka chronić.
  Lobby lekarskie to panowie zycia i śmierci.Czy mozna szczepic malutkie dzieci zatruta szczepionką ,po której nasze dzieci i to zdrowe dzieci umierają?? Pieniądz rządzi i decyduje,czy mały Polak ma cieszyć sie zyciem, czy tez jako galareta w misce po aborcyjnej czekać na śmierć. Skoro leniwi politycy rządzą naszym państwem, to nikt z nas nie wie, czy idac do szpitala sie leczyć … „przypadkowo” nie wróci w trumnie. Dlatego jest za urodzeniem dzieci,za życiem ale na macierzyństwo trzeba się przygotować.zarówno fizycznie jak i psychicznie.Wielka jest rola lekarzy aby doradzić,zbadać i poprowadzić przyszłą matkę.Im ktoś zapłacił za to.do czego dązą,czyli do unicestwienia Narodu.

 6. L
  | ID: 8ebbaf2d | #6

  @Irena

  LEKARZ TO NIE ALFA I OMEGA , ALE !!! – W CZWARTM MIESIĄCU, W DRUGIM TRYMESTRZE MOŻNA JUŻ STWIERDZIĆ LUB WYKLUCZYĆ CZY DZIECKO BĘDZIE MIAŁO JAKIŚ ZESPÓŁ

  LEKARZ JEST DO TEGO KSZTAŁCONY – ZNA MATERIĘ. LEKARZ TO NIE JAKIŚ SZAMAN !

  POLACY MAJĄ BYĆ ZDROWI – BO NA TO ZASŁUGUJĄ !

  TAK JAK PISŁAEM POLKI BEDĄ UCIEKAĆ DO GINEKOLOGÓW POŁUDNIOWYCH I ZACHODNICH I TAM RODZIĆ !

  JESTEM PRZECIWKO ABORCJI ,ALE USTAWE Z 1993 TRZEBA ZOSTAWIĆ.

  JAK PANI JEST TAKA MĄDRA TO NIECH PANI WYJDZIE NA ULICĘ I ZAPYTA SIĘ MŁODYCH CZY CHCĄ DOWNA, CO ZROBIĄ W PRZYPADKU WYBORU?

  JUŻ ODPOWIADAM – PONAD 80% POWIE ŻE NIE CHCE MIEĆ DZIECKA „Z ZESPOŁEM”.

  80% – CZYLI NAWET ELEKTORAT PRAWY

 7. Irena
  | ID: 20ae8add | #7

  @ P.L. Słusznie myślisz.Lekarz to nie alfa i omega .I dlatego nie można mu ufać.Poczęcie dziecka to sprawa bardzo intymna.
  I powierzyć życie lekarzowi, który nie lubi życia, to przecież już samo w sobie zabójstwo.
  Co do młodych ludzi.Zapytać mozna ,ale czy to ochroni życie?? Tutaj trzeba być odpowiedzialnym człowiekiem.To Bóg daje życie .Trzeba się modlic o zdrowe potomstwo.
  A ile jest w Polsce tak chorych dzieci?? Tylko państwo, sąsiedzi, i otoczenie powinne byc na tyle prospołeczne aby poradzić sobie z takimi uciążliwościami. To jest do zrobienia.Wszyscy musimy chcieć,a nie oglądać się na leniwych i niestety głupio myślących polityków. Trzeba korzystać z rozumu. Zastanów się,czy nie mam racji. Pozdrawiam.

 8. z Niemodlina
  | ID: 8efa5fac | #8

  Czyli „tolerancyjni” z PO, palikociarni i SLD znowu razem! :) Czy oświeceni, nowocześni tolerancyjni Europejczycy :) wiedzą,że popierają metody stosowane w nazistowskich Niemczech ??

 9. Irena
  | ID: 20ae8add | #9

  @ z Niemodlina. Witaj. Niestety.posłowie nie dorośli do stanowienia prawa zgodnego z nauką kościoła. To lenie i tchórze.Boją się Życia. Że też ich nikt nie wyskrobał?? Ale ich wnuki nie przyjdą na świat,bo dziadek zadecydował za nich..Pozdrawiam

 10. kominiarz
  | ID: e01fec11 | #10

  Hitler też nie chciał mieć w Rzeszy „Downa”. Nie chciał mieć Żydów, Polaków też jakoś niebardzo… Więc tłukł wszystkich ile się dało i tworzył ku temu celowi swoje ustawy i stanowił swoje prawo, czy się to komuś podobało czy nie.
  Wychowywałem 20 lat córkę chorą na autyzm i zanim się urodziła nie zastanawiałem się jakie dziecko się urodzi. Czy bedzie zdrowe czy chore, bo to moje dziecko. Tak ,że @L nie jęcz i nie biadol o „Downach” i męce rodziców, bo pewnie nawet nie wiesz co to jest. Moja znajoma lekarka ma syna chorego na zespół Downa i on przynajmniej się do niej przytulał i z nią porozumiewał – moja córka nawet słowa nie wypowiedziała i dotknąć się nie pozwalała przez kilkanaście lat, ale nie wyobrażam sobie żeby jej nie było. No ale tak to jest – jęczą najbardziej ci, których to nie dotyczy.

 11. L
  | ID: 8ebbaf2d | #11

  @Irena

  Ludzie się modlą dopiero wtedy jak już chore się urodzi !

  Modlić się trzeba , ale chromosomy i tak się ułożą jak chcą.

  WIELE ZESPOŁÓW I CHORÓB MOŻNA JUŻ STWIERDZIĆ LUB WYKLUCZYĆ NA PODSTAWIE BADAŃ KRWI DZIEWCZYNY I CHŁOPAKA – GRUPA KRWI, ETC…

  Mądrzy ludzie badają się zanim kobieta zajdzie w ciąże – durni ludzie tego nie robią – potem jest jak jest !

  „Władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu”

  Ludzie-NARÓD powinni decydować czego chcą -a nie banda 400 która wie lepiej czego chce 38 000 000 !!!

  Nie jestem Nostradamusem , ALE ! tak jak napisałem wyżej każdy chce mieć zdrowe , ludzie mówią „nie ważna płeć, ważne że zdrowe”.

  Lekarz w 4 miesiącu jest w stanie stwierdzić lub wykluczyć zespół, chorobę etc.

  Kobiety zgwałcone także nie mogą rodzić dziecka – i również gdy zagraża to życiu -przypominają mi się teraz FILMY O ŚREDNIOWIECZU w których kobiecie kazano wybierać kto przeżyje.

  Przykre jest stwierdzić, ale młodym ludziom w Polsce nie Spodopba się to że ktoś będzie kazał im rodzić DOWNY, co zatem idzie NIESTETY PiSowi spadną słupki – Zaremba i Karnowsy dobrze pisali „W Sieci” trzeba uważać na błędy !

 12. L
  | ID: 8ebbaf2d | #12

  @kominiarz

  @z Niemodlina

  @Irena

  CZY WY UMIECIE CZYTAĆ ZE ZROZUMINIEM – JESTEM PRZECIWKO ABORCJI ! ! !

  KOMINIARZ skąd ty wiesz co mnie nie dotyczy, a co dotyczy ? Znam ludzi w bliskim mi otoczeniu którzy się męczą. Ty może się nie męczysz, ale inni nie chcą się męczyć, ZNOSIĆ KATORGI ŻYCIOWEJ !

  CO DO GWAŁCICIELI I ZAGROŻENIA ŻYCIA – USTAWA NIE POWINNA SIĘ ZMIENIĆ – TO CHYBA MOI PRZEDMÓWCY WIEDZĄ I ROZUMIEJĄ ? ? ? ! ! !

  CO DO CHORYCH – MOŻECIE MIEĆ SWOJE ZDANIE !

  DLA MNIE USTAWA Z 1993 JEST DOBRA !

 13. kominiarz
  | ID: e01fec11 | #13

  @L
  Skoro się nie chcą męczyć, to niech się wykastrują. Podobny zabieg, tylko jaja się wycina, a nie dziecko -:)
  No a tak poważnie, to wiem że jest to trudny temat i zadna dyskusja tego nie rozwiąże. Prawo też nie. Ja np też nie wiem ,czy jako ojciec chciałbym wychowywać dziecko z gwałtu. Podobno wszystkie dzieci są nasze, tylko czy na pewno….? Jednak decyzja o aborcji (morderstwie) ? Urodzenie i oddanie do adopcji też nie jest łatwe.. Nie jestem za aborcją i nie zrobiłbym tego, ale czy dawać innym do tego prawo? Nie wiem.. To jest za trudne. To jest problem, którego posłowie nie rozwiążą. Tego się nie da prawem rozwiązać. Prawo można tylko ustanowić.

 14. Irena
  | ID: 20ae8add | #14

  @kominiarz. Ale konkretny. W powaznej sprawie i tez uśmiechnąć się można.A ile to różnych praw mamy ustanowione??? Ale to, o czym mówimy ,dotyczy Życia,które daje ,lub nie daje -tylko Bóg. Tak rozumie i zdania nie zmienie. A ile to chorób ,po drodze zyciowej spotykamy.Rak,rak,rak, tez mozna zachorować i być ciężarem rodziny.Albo wylew, albo popularny zawał. Tez ciężar dla bliskich. Mimo wszystko trzeba całościowo spojrzeć na życie.Ja tez miałam wujka ,który nie chodził, ale za to wiedziałam co Wolna Europa gada. Jak rzekłeś -Tego się nie da prawem rozwiązać. Dobrego dnia.

 15. L
  | ID: 8ebbaf2d | #15

  @kominiarz

  Kominarzyku (WIDAĆ ŻE KOBIETA KTÓRA NIE MA DZIECKA) -TERAZ SŁUCHAJ – BO NIE MAM SIĘ ZAMIARU PONOWNIE POWTARZAĆ

  KAŻDY POLAK ZROBI WSZYTKO ABY JEGO POTOMSTWO BY ŁO ZDROWE – „NIE WAŻNA PŁEĆ, WAŻNE ŻE ZDROWE” TO SŁYSZYMY NA ULICY, W RODZINIE, W MIEJSKIM AUTOBUSIE ETC.

  DZIECKO POCHODZĄCE Z GWAŁTU ZAWSZE BĘDZIE PRZYPOMINAĆ KOBIECIE NAJBARDZIEJ PRZYKRE ZE ZDARZEŃ W JEJ ŻYCIU.

  KOBIETA MA WYJŚĆ Z PORODÓWKI ŻYWA I ZDROWA – NIE MARTWA ! ! !

  „75 proc. Polaków występuje przeciwko zabijaniu dzieci nienarodzonych” PEWNIE ŻE TAK ZGADZAM SIĘ Z TYUM SONDAŻEM ,ALE !!! …

  … DLACZEGO NIKT SIĘ NIE PYTA „CO BYŚCIE ZROBILI GDYBYŚCIE WIEDZIELI ŻE WASZE PRZYSZŁE DZIECKO BĘDZIE UPOŚLEDZONE”

  LUDZIE ZŁOCI – WIĘKSZOŚCI PRZYKROŚCI MOŻNA ZAPOBIEC- PROFILAKTYKA !!!!!!! ,NIE LECZENIE !!!!!!! NA PODSTAWIE BADAŃ KRWI JUŻ MOŻNA BARDZO WIELE WYWNIOSKOWAĆ-

  -CHOROBOM MOŻNA ZAPOBIEGAĆ ! A NIE PŁAKAĆ NAD ROZLANYM MLEKIEM

  CO DO HITLERA- TO BYŁ ŚWIR -ON ZAMIERZAŁ STWORZYĆ NADCZŁOWIECZEŃSTWO, RASA ARYJSKA – JEGO ULUBIONA

 16. L
  | ID: 8ebbaf2d | #16

  @Irena

  A ile to chorób ,po drodze zyciowej spotykamy.Rak,rak,rak, tez mozna zachorować i być ciężarem rodziny.Albo wylew, albo popularny zawał. Tez ciężar dla bliskich.

  Cięzar to upośledzenie !

  „Ja tez miałam wujka ,który nie chodził, ale za to wiedziałam co Wolna Europa gada.”

  Z kalectwem da radę swobodnie żyć – świadomość jest najważniejsza !

  W SEJMIE 400 ZROBI JAK ZECHCE ZA 38 000 000. ALE…

  … ZA PARĘ LAT ZBIERZE SIĘ ( HIPOTETYCZNIE) GRUPA LUDZI KTÓRYM USTAWA NIE BĘDZIE PASOWAŁA I ZBIERZE 1 000 000 PODPISÓW I Z POWROTEM USTAWA WRÓCI.

  ŻYJCIE W ZDROWIU POLACY – I WASZE POTOMSTWO RÓWNIEŻ

 17. Irena
  | ID: 20ae8add | #17

  @ P.L. Zdrowia życzę Tobie, Twojej Rodzinie i Rodakom. Modlij się o zdrowie,to skutkuje.pozytywnie. W zdrowym ciele, zdrowy duch
  O gwałtach nie myśle.Niestety zdarzają się.Ale tu służby policyjne muszą być widoczne w terenie.A ja to juz cały miesiąc nie spotkałam patrolu. Myślę, dlaczego sie schowali??
  Taka ich uroda.Dziękuję za polemikę. Pozdrawiam

 18. L
  | ID: 8ebbaf2d | #18

  @Irena

  Gwałciciel jest jak kłusownik – prędzej upatruje ofiarę – Policja – śmiechu warte. Mamona najważniejsza +13 + dodatek mundurowy.

  Co tydzień na zasranych wiejskich dyskotekach dochodzi do przykrych incydentów.

  Gwałty są coraz częstsze (kobiety coraz ładniejsze). Czubom zazwyczaj wydaje się że wszystko im się należy- Czub swoje odsiedzi ,a biedna kobieta TRAUME MA DO KOŃCA ŻYCIA.

  NAJGORSZY GWAŁT TO TEN NA DZIEWICY- MÓWI SIĘ ŻE PIERWSZY RAZ JEST TEN JEDYNY – TAKA KOBIETA (ZGWAŁCONA DZIEWICA) JEST JUŻ SPALONA -ZAMKNIĘTA W SOBIE, ASPOŁECZNA, JEJ AMBICJE ZWIĄZANE Z WYKSZTAŁCENIEM, ROZWIJANIEM SIĘ SPADAJĄ !, najmniejszym słowem można ją zranić (słowa bolą)

  Prawo względem gwałcicieli należy tak zaostrzyć (USA się kłania) aby gwałciciel wiedział że gdy dopadnie go ojciec, brat, chłopak ,mąz ofiary to będzie mógł się zemścić !

  W Ameryce gdy złodziej wejdzie ci do domu i zostanie zabity, właściciel domu nie będzie miał przykrości. W Polsce gdy złodziej wejdzie do domu, aty go złatwisz to dostaniesz wyrok.

  DLATEGO w Polsce też tak należy zrobić – jest to zarazem forma PROFILAKTYKI. Bandzior wiedząc że OJCIEC, MĄŻ może się zemścić bez konsekwencji prawnych, będzie miał pewne opory przed popełnieniem czynu – raz że PRAWO go skaże , a dwa czeka go ZEMSTA.

 19. L
  | ID: 8ebbaf2d | #19

  @L

  Policja – Leszek M. się kłania – sławny komendant.

  Marka Kondrata to ja nie lubię ale film PRAWO OJCA polecam.

  Gwałcicielom to fujarki powinni odcinać albo na bezludną wyspę wysyłać !!!

  Prawo Ojca, Drogówka, Układ Zamknięty to filmy które ukazują patologie III RP , jednocześnie wskazując co należy w Polsce zrobić ! ! !

  http://www.cda.pl/video/525655f/-Prawo-Ojca-_Caly-Film_-

 20. L
  | ID: 8ebbaf2d | #20
 21. z Niemodlina
  | ID: 8efa5fac | #21

  @L

  Daj już spokój, demagogie uprawiasz, co by było gdyby, rozumując po Twojemu to dziecko rodzi się zdrowe, normalnie okaz zdrowia,jednak po roku lub dwóch zapada na ciężką nieuleczalną chorobę i co wtedy ??? usunąć ?? bo będzie przeszkadzać rodzicom i „nowoczesnemu” społeczeństwu ?? Nie można oszukiwać natury, tak samo jak nie można przewidzieć losu. Dziecko nienarodzone powinno mieć więcej praw niż feministki i inne lewackie wynalazki.

 22. L
  | ID: 8ebbaf2d | #22

  @z Niemodlina

  No właśnie kto uprawia demagogię – nawet nie umiesz czytać ze zrozumieniem (klapki na oczach)

  Losu nie da się przewidzieć – ale Ginekolog wie co mówi w 4 i 5 miesiącu ciąży.

  Nie sprowadzaj dwóch różnych spraw do jednego wora ! To że ktoś może zachorować w trakcie życia – tego się nie da przewidzieć i z tym trzeba żyć !

  Rozumiejąc po twojemu – to mam chodzić do znachora lub szamana gdy jestem chory ? ? ?

  Rozumiejąc po twojemu to kobieta ma urodzić dziecko , które „pochodzi” z gwałtu ? ? ?

  Co byś zrobił w sytuacji gdyby ginekolog powiedział twojej córce w 3 miesiącu ciązy że urodzi się sparaliżowane ,bo jakiś tam gen chromosom przy pierwszym dziecku jest „psotny, a twoja córka nie chciałby mieć dziecka rośliny ?

  Ostatni raz powtarzam szanownemu „z klapkami na oczach” jestem przeciwko aborcji, ale ustawa z 1993 roku nie jest zła. Taka ustawa jest na całym świecie – zarówno w krajach bardzo religijnych jak i tych świeckich.

  >>>To by było chore państwo gdyby kobiety musiały rodzić dzieci poczęte z GWAŁTU.<<<

  "Dziecko nienarodzone powinno mieć więcej praw niż feministki i inne lewackie wynalazki." – 100 % racji . pozdrawiam miłego dnia życzę

  Nauka ma pomagać człowiekowi.

 23. Irena
  | ID: 20ae8add | #23

  Tak,rodzimy sie z przeznaczeniem.Kombinacje ,jakiekolwiek by były z naszej strony, losu nie zmienia.Nic nie poradzimy.Musimy sie z tym pogodzić. Zgadzam się @z Niemodlina.

 24. L
  | ID: 8ebbaf2d | #24

  @Irena

  ALe terminu Profilaktyka to pani dalej nie rozmie – klapki na oczach – NO cóz -taki wiek -wie swoje i tyle, klapki robią swoje !

  Co jesteśmy w stanie przewidzieć , przeciwdziałać to jesteśmy -Nauka pomaga.

  Pewnych rzeczy które nadchodzą w trakcie życia niestety nie jesteśmy w stanie przewidzieć i musimy brać je na barki.

 25. Irena
  | ID: 20ae8add | #25

  @L. Widzisz róznice miedzy moja wypowiedzia a Twoją?
  Ja nie obrazam Ciebie,nie sugeruję,że masz klapki na oczach ,a stwierdzam, ze masz!?
  .Nauce mozna wierzyć,jak masz do czynienia z uczciwymi lekarzami.Teraz, niestety nie ma takich bezinteresownych, bo naszymi składkami maja zapewnione etaty i na pacjencie im nie zalezy..A szczegółnie na bezbronnej istocie.

 26. L
  | ID: 8ebbaf2d | #26

  @Irena

  Różni są ludzie i różni są lekarze. Są tacy że z „S” wychodzą na ulice bo mają dosyć bajzlu w służbie zdrowia , braku refundacji leków i Arłukowicza.

 27. Maciej K.
  | ID: fa7ff0a4 | #27

  :/ L nie możesz być przeciwko aborcji, jeśli popierasz aborcję z powodu choroby. Przypominam, że tak samo ludzi usuwał Adolf Hitler. Bo mieli defekty. Mało tego – pisząc te słowa pokazujesz, jak gardzisz ludźmi, którzy już się urodzili z tymi chorobami. Jakbyś im w twarz powiedział: „nie chce, by ktoś inny cierpiał jak wasi rodzice”. Taka jest rzeczywistość, jaką opisujesz. Opierasz się na tym, na czym większość lewactwa – tupanie nóżkami, emocjonalne argumenty, rzekome wychodzenie do ludzkich odczuć. To nieprawda, że wychodzisz. Mam ci przypomnieć, po co mamy chorych wśród nas? Mam ci przypomnieć Nauki Kościoła? Mam ci może wytłumaczyć z zasady etyki, dlaczego nie powinno się dokonywać segregacji na „dzieci dobre do życia” i te „które będą problemem więc koniec z nimi”? Nikt nie dał ani tobie prawa, ani lekarzowi, ani nawet – do jasnej ciasnej – matce do decydowania o tym, czy dziecko ma się narodzić. To jest obowiązek jej, a nie ewentualne prawo. Jeśli już zaszła w ciążę, to na bank świadoma być musiała, że jest możliwość, iż dziecko będzie chore. Mało tego – nawet, jak nie wiedziała, bo była zgwałcona, to i tak dziecko jest niewinne. Winny jest wtedy napastnik. Ba! Matka nawet jest wtedy bardziej winna, niż niewinne totalnie dziecko w jej łonie. To nie znaczy, iż ona jest winna gwałtowi, lecz nakreślam jak bardzo dziecko jest niewinne.

  Jedyna możliwość na aborcję to zagrożenie życia matki, właśnie dlatego, że nie mamy prawa decydować o tym, czy zabić matkę czy dziecko.

 28. L
  | ID: e5467da9 | #28

  @Maciej K.

  Przyznam ci racje, ale jedyna moliwosc to zagrozenie zycia i gwalt

 29. L
  | ID: e5467da9 | #29

  Kobiety zgwalcone zazwyczaj przyjmuja srodki wczesnoporonne

 30. Mariusz z Lewina
  | ID: 4acd4d51 | #30

  L :
  Jestem przeciwko aborcji ,ale chorego to nikt nie chce -TAKA JEST NIESTETY ,ALE BRUTALNA PRAWDA ŻYCIOWA.

  Zdrowym dziećmi też się nie przejmują, brak żłobków i przedszkoli, samotne matki mają największe przywileje natomiast rodzina tato+mama które jedno pracuje a drugie nie niema szans na przedszkole, przedszkola są czynne do 16 a pracuje się różnie coraz dłużej itp. tymi nie się zajmą włodarze, a wybór niech pozostawią kobietą i ich rodziną.

Komentarze są zamknięte