Słomka: Na złodzieju czapka gore

Redaktor23

SłomkaFederacja Rosyjska usiłuje zrzucić na Polskę i Bułgarię odpowiedzialność za brak nadzoru nad miejscami, w których składowała i składuje broń.

Szef Administracji (Kancelarii) Prezydenta Federacji Rosyjskiej Siergiej Iwanow wyjaśniał – w rozmowie z rosyjską telewizją państwową Rossija – pochodzenie napisu cyrylicą na znalezionym przez ekspertów ONZ na miejscu ataku chemicznego pod Damaszkiem fragmencie pocisku rakietowego, wykorzystanego do przeniesienia głowicy z sarinem.

Broń z rosyjskich magazynów jest obecna wszędzie tam,  gdzie są „miejsca zapalne”. Dosyć dobrze pokazuje to nawet lewicujący Hollywood w filmie „Pan życia i śmierci” z Nicolasem Cage w roli głównej, gdzie znany aktor odtwarza postać międzynarodowego handlarza bronią Wiktora Anatoliewicza Buta. Można mieć pewność, że przebywający w amerykańskim więzieniu But dawno przekazał USA informacje dotyczące tego komu i co sprzedał. Jak twierdzi sam handlarz bronią, dostarczał on broń do wszystkich armii świata z wyjątkiem Armii Zbawienia.

Można się domyśleć, że w tamtych czasach – a także później – radziecką broń dostarczano do wielu państw. Pragnę zauważyć, że nielicencyjną radziecką broń dostarczali nasi dawni partnerzy i przyjaciele z rozsądku z państw Europy Wschodniej – Polski i Bułgarii. W formie nielicencyjnej. Dlatego nawet nie wiemy, co tam dostarczano. Jednak broń dostarczano (…). Wszelako jeden fakt jest powszechnie znany – ZSRR nigdy nie dostarczał Syrii i jakimkolwiek innym państwom głowic z sarinem

– oznajmił Siergiej Iwanow.

Po pierwsze. Wątpię, aby na wytwarzanej w PRL-u broni specjalnie nanoszono jakiekolwiek napisy cyrylicą. Do tego Armia Czerwona wycofując się w latach 90-tych XX wieku z okupowanych krajów Bloku Wschodniego swoje nadwyżki broni sprzedawała za pośrednictwem własnych wojskowych czy właśnie osób pokroju Wiktora Anatoliewicza Buta. Trzeba dodać, że Rosjanie opuszczając bazy w Polsce ze ścian wyrywali nawet pisuary – trudno więc uznać, że cokolwiek mającego jakąkolwiek wartość pozostawiono. Bezwartościowych monumentów sławiących ZSRR nie zabrano. Pozostawiono też agentów i zbrodniarzy komunistycznych w postaci Jaruzelskiego czy Kiszczaka.

Po drugie. W 2013 roku w Polsce i Bułgarii środowiska patriotyczne domagają się głośno oczyszczenia własnych państw z komunistycznych monumentów. Niedawno w Sofii Bułgarzy na pomniku „wdzięczności” przez artystyczny performance przepraszali za inwazję na Czechosłowację w 1968 roku. Widać, że Putin postanowił udzielić specyficznego napomnienia zapominając, że Polacy cyrylicy używali „z prikazu”, np. w czasie zaborów w XIX wieku. Jednak w Syrii tak starej broni nie odnaleziono.

Widać, że pozytywne oceny ministra Sikorskiego wygłaszane niedawno na temat rosyjskiej propozycji rozwiązania problemu syryjskiej broni chemicznej dały Putinowi sygnał polskiej słabości i powód do bezczelnej próby przerzucenia na Polskę choćby części odpowiedzialności za śmierć dzieci w niedawnym ataku chemicznym.

Domagam się w tej sytuacji natychmiastowej reakcji polskiego MSZ na rosyjską prowokację.

Adam Słomka

Przewodniczący KPN-Obóz Patriotyczny,

poseł na Sejm RP (1991-2001).

 1. Irena
  | ID: 3b74cba6 | #1

  Panie Słomka.Pisz Pan pisz.Lubie czytać pańskie tresci. Prawda jest ciekawa.Czasem nie mogę w nią uwierzyć Dzieki

 2. Eleonora
  | ID: 267d6cdc | #2

  Żałuję, że pana Słomki nie zatrudniono w Iraku Husejna.
  Z pewnościa byłby lepszy od pana Wildsteina seniora, który uświadomił nas, że
  „broń masowego rażenia została ukryta w miejscach niemożliwych do wykrycia”
  Może gdyby zatrudniono pana Adama- broń byłaby się znalazła?!

  Nie mogę zrozumiec pańskiej obsesji oskarżania Rosji o wszelkie zło na świecie?
  W naszej cywilizacji obowiązuje prawo domniemania niewinnosci.
  Dopóki nie odnajdziemy żelaznych dowodów na atak ze strony Rosji, dopóty nie jątrzmy…
  Takie ogólnoświatowe wrzaski i oskarżanie są właściwością jednego z narodów ale nie Polaków:)
  Ciekawie przedstawia się sprawa udziału w wojnie w Syrii

  „Sondaże w USA, Wielkiej Brytanii i Francji pokazują, że opinia publiczna w tych krajach jest przeciwna ich zaangażowaniu w interwencję wojskową w Syrii.
  W Izraelu aż 66,6 proc. badanych popiera interwencję skierowaną w rząd syryjskiego przywódcy Baszara al-Assada.
  Przeciwnych pomysłom interweniowania w Syrii jest tylko 17 proc. respondentów.

  Izraelici nie chcą jednak, by ich kraj brał udział w operacji, gdyby nie chciały jej Stany Zjednoczone. Taki pomysł nie spodobałby się 66,8 proc. respondentów, pozytywnej odpowiedzi udzieliło z kolei 11 proc., a zdania w tej sprawie nie ma 12 proc. badanych.

  Wychodzi na to, że jedno z państw Bliskiego Wschodu chce wywołać rozróbę ale cudzymi rękoma…

  Poza tym, to ciągłe powoływanie się na hollywoodzkie filmy?!
  Pan wróci do rzeczywistości…
  Hollywood to fikcja….
  Błyskotliwy Chesterton napisał takie słowa

  „Kobieta reprezentuje ideę zdrowego rozsądku, gdzie umysł musi wrócić z każdej wycieczki w ekstrawagancję.
  Człowiek, którego umysł zna drogę do sfery szaleństwa, jest poetą.
  Człowiek, którego umysł umysł stamtąd nie umie odnależć drogi powrotnej, jest wariatem.”

  Grodzką zdaje się, że pan nie jest?!
  Pan skończy z ekstrawagancjami i wróci na ziemię…

 3. kominiarz
  | ID: 8673e6a5 | #3

  @Eleonora
  Zastanawiam się jaką dietę Szanowna Pani stosowała, że nabawiła się alergii na Słomkę -:)

 4. Eleonora
  | ID: 267d6cdc | #4

  @kominiarz

  Szanowny panie wymowny!

  Dieta kojarzy się ze wstrzemięźliwością.
  A wam kochani patryjoci tejże bardzo brakuje :(

  Buntujecie się kiedy jakiś ” ruski” odpowiada waszym językiem…
  Bo od początku syryjskiego konfliktu stajecie po jednej ze stron.
  Czy trzeba czy nie, ciągle gadacie o ” ataku na dzieci”

  Atak na dzieci ma miejsce w polskim parlamencie, w którym pan Adam tyle lat przesiedział…
  I co?
  Poprawił los polskich dzieci?!
  …ale to już inna inszość….

 5. Irena
  | ID: 3b74cba6 | #5

  . Wychowaliśmy pięcioro dzieci.Nigdy przez głowę nie przeszła myśl, mnie i mojemu mężowi aby dziecko zabić.Państwo dawało zasiłki na dzieci,które ja pobierałam
  .Ale, to samo państwo przy awansach obnizało mi wysokość pensji, bo…bo… pobieram zasiłek na 5 dzieci. Kwoty były znaczne. I tutaj spotkałam na brak zrozumienia potrzeb dzieci.Dyrekcja miała po jednym dziecku. Wiec obecnie moje dziecko pracuje na emeryture współmałzonka dyrekcji.który bez stresu zył i nadal świetnie się mu powodzi. Tak było w komunie.A teraz??Wystarczy przeczytać artykuł pana Sanockiego na tut,stronie lub w Nowinach Nyskich nr 39, który dobitnie wyliczył ile podatku VAT doliczono na ubranka i akcesoria dla dzieci. Nie mówiąc już o opodatkowaniu żywności.A rola naszego, niby naszego prezydenta jest kuriozalna.Tez 5 dzieci chował,a jego zona tylko dziecmi i rodziną się zajmowała.Ona tez nie potrafi zrozumieć polskich młodych mężatek, Miała pieniędzy pod dostatkiem. Większość posłów, to starzy wyjadacze chleba i oni nie dązą do powiększania dzietnośći Polaków.Obsiedli województwa, urzędy marszałkowskie i Sejm z Senatem i trzeba wszystko zrobić aby nigdy już takich ciepłych posadek,bez wykonywania jakiejkolwiek roboty nie otrzymali.Los polskich dzieci poprawi się gdy zmądrzejemy. Unia Europejska… nas uczy rozumu. Głodne dzieci juz mamy, bezrobocie tez, brak floty,brak dostepu do morza itp..Ale udało się jej też – Skłocenie Polaków, czego długo nie rozumieliśmy.

 6. kominiarz
  | ID: 8673e6a5 | #6

  @Eleonora
  Mi z kolei dieta kojarzy się ze sposobem odżywiania. No ale ja głupi facet jestem…. na strawie się nie znam. Pani wie lepiej :P
  PS.
  Nie dociekam, czy zwrot „patryjoci” w Pani wydaniu, to sposób na zademonstrowanie swojego lekceważenie, pogardy, czy jedynie błąd wymowy. No a może tym staromodnym wyrazem chce Pani przekazac, że patriotyzm jest też staromodny? Sądzę, że każdy kto za patriotę się uważa sam sobie odpowie czytając Pani wpisy. Tylko niech się Pani Szanowna nie dąsa. Tak, ja wiem, że my wszyscy jesteśmy patriotami. Komunistyczni oprawcy też się za nich uważali.
  Zatem patryjotko nasza kochana z uczuleniem na Słomkę prowadź nas dalej w swoich wywodach -:)

 7. Irena
  | ID: 3b74cba6 | #7

  Co jadasz,ze tak, a nie inaczej gadasz? Wiesz @kominiarz, słyszałam dawno, a to nadal aktualne. Zauwazyłam uczulenie na pana Słomke. A to dobry patriota i ” praktyk”, a nie teoretyk.Odsiedział swoje we więzieniach. Więc mam dla Niego szacunek.Pozdrawiam.

 8. Eleonora
  | ID: 267d6cdc | #8

  @kominiarz

  Obiecałam sobie, że z panem nie będę wchodziła w dyskusję.
  Bo oprócz inwektyw- niewiele pan ma do zaproponowania.
  Zero pogladów, spojrzenia na świat ( chocby odmiennego ode mnie)
  Poza ” niemieckim ryjem, czy obiciem mordy”- nic!
  Tak więc, proszę uszanować moją wolę i nie produkowac się zbyt wiele :)))

 9. anonim
  | ID: d6de9a9e | #9

  Tak na marginesie radzę Pani z tym typkiem nie zadzierać, łacina szczeniakowi nie obca.

 10. kominiarz
  | ID: 8673e6a5 | #10

  @Irena
  Alergia na Słomkę niewątpliwie jest i niejeden z tych, co te uczulenia mają chcieliby Słomkę złamać. Wyjąć jak słomkę z drinka i złamać na pół. Tylko nie wiedzą co potem z drinkiem zrobić i dlatego najpierw plują przez słomkę do drinka, żeby smak zmienił. Kto jak kto, ale my Polacy powinniśmy już wiedzieć, że całej tej agenturalnej chołocie (którym służą tacy ja Eleonor czy też /a niezależnie od puci) nie chodzi tak w gruncie rzeczy o tego w kogo bezpośrednio uderzają pięścią tylko o znacznie coś więcej. Tak, ze nie o Słomkę tutaj chodzi. Nie chodzi nawet o szklankę, w której ta słomka jest zanurzona ani o drinka w tej szklance. Tutaj chodzi o tego, który przez tą słomkę sączy drinka i o to jest cała batalia i wytoczone armaty w słomkę. Barany myslą, że jak słomki nie bedzie, to pić nie będziemy -:) Nie będzie słomki, nie będzie szklanki, nie będzie drinka, to bimber zrobimy i z kanki się napijemy. Polaka nikt nie złamie.

  @Eleonora
  Biciem Pani nie zmuszałem do odpowiadania na mój post :)
  Wiem, że gryzie to co piszę prosto w twarz, ale niekoniecznie trzeba odpowiadać – można milczeć. No a w dyskusje z kimś takim nie wchodzę, bo to bezcelowe i szkodliwe. Z pewnymi osobami nie dyskutuje się, bo jest to dawanie mu broni do reki. Najlepszym sposobem jest pominiecie to co nam rzuca na uszy i jesli nie ma komu tłuc głupot do głowy, to sam ginie -:)

 11. kominiarz
  | ID: 8673e6a5 | #11

  @anonim
  Bardzo się cieszę że takie kanalie unikają mnie i jeszcze innych przede mną przestrzegają -:) Nie znaczy jednak, że ja będę takich szumowin unikał. Będę takich gonił i tępił jak szczury, które rozpleniają zarazę. Mój twardy język nie jest po to, zeby się takim typom podobał. Jest po to by czuli na sobie napiętnowanie. Nie na salonach gnój jest nam potrzebny i nie salonowym jezykiem mówić z takimi będziemy.

 12. Irena
  | ID: 3b74cba6 | #12

  Zasługujemy tylko na pogarde ze strony Rosji. !? Dzieki za video @ panowie NGO.Profesor pan Andrzej Nowak z UJ w rozmowie z panem Antoni Trzmiela.Polecam.

 13. Eleonora
  | ID: 267d6cdc | #13

  @anonim

  Biblia mówi

  „Jeśli zmądrzałeś, to zmądrzałeś dla własnego dobra (…)”
  Prz. 9:11

  Ale pan kominiarz nie chce własnego dobra, w tym cały jest ambaras :))

  Kanalie, szambo, zaraza…
  To jedyne na co bidusia stać.

  Panie Kominiarz- milczę….
  Jedynie błagam o przestrzeganie ortografii
  Jesli juz jestem ” agenturalną chołotą”
  To uprzejmie proszę- agenturalną hołotą :)))

 14. kominiarz
  | ID: 8673e6a5 | #14

  @Eleonora
  Biblia również zna takie słowa jak szarańcza, zaraza. O szambie się tam nie doczytałem, ale wtedy pewnie jeszcze nie było… -:)
  Biblia jest bardzo barwnie i tajemniczo napisana. Do tego stopnia, że każdy może ją przetłumaczyć tak jak jest mu to wygodne. Mistrzami w tym są Świadkowie Jechowy i bardzo chętnie w swoich sekciarskich wywodach posługują się katolicką Biblią. Po co tworzyć własne księgi, skoro można wykorzystać cudze? Łatwiej wtedy o zakotłowanie komuś w głowie i zmanipulowanie. Nie trafiają zatem do mnie słowa tej Świętej Księgi wypowiedziane z ust heretyka czy sekciarza -:)
  Do tego jak miód działa na moje uszy, kiedy ktoś mówi do mnie w taki sposób jak chociażby powyżej. Nie to, że jestem masochistą -:) Uznaję zasadę, że im bardziej ktoś na mnie nalatuje i krytykuje, to bardziej mnie to umacnia, bo znaczy to że zalazłem mu za skórę i mam rację. Zatem dziękuję i proszę o jeszcze :))

 15. Irena
  | ID: 3b74cba6 | #15

  @kominiarz. Witaj.Fajnie mi wyłożyłeś kawe na ławe.Tego potrzebuje. Dzięki.Pozdrawiam

 16. anonim
  | ID: d6de9a9e | #16

  Oj kominiarczyk, kogo ty chcesz tępić i z czym do ludu?
  Kim ty jesteś szczeniaku?
  Przyznać muszę że dziwię się że twoje wulgarne tekściki nie są przez moderatora systematyczne kasowane.
  Można się nie zgadzać w temacie, dyskutować ale twoja barowa łacina, a tak na marginesie pijesz?

 17. Anonim
  | ID: a0718aaa | #17

  Cała ta „dyskusja ” nie ma sensu choćby ze względu na jeden jej aspekt. Eleonora jest reprezentantem interesów „wojskówki” z czasów PRL ubranej w piórka katolicyzmu i patriotyzmu „nowego typu”, czyli takiego, który, negując prozachodnią orientację Polski w polityce zagranicznej, nawrócił się na pobratanie z Rosją, jako rzekomym naszym naturalnym sojusznikiem, nie tylko z uwagi na bliskość geograficzną, ale rzekomą wspólnotę kulturową i duchowa, a nawet, jak często w wypowiedziach Eleonory jest to widoczne, religijną. Adam Słomka, który reprezentuje, w sensie geopolitycznym, orientację antyrosyjską, uznając Rosję za najniebezpieczniejszego wroga polskiej niepodległości, jest przez Eleonorę programowo zwalczany, ponieważ reprezentuje ona interesy środowiska prosowieckiej agentury wojskowej w Polsce. Tylko tyle! Trzeba sobie wreszcie uświadomić, że na forach internetowych toczy się wcale niebezinteresowna walka o rząd dusz i biorą w niej udział ludzie zainteresowani jak najmniej kosztownym militarnie i politycznie rozwiązaniem „kwestii polskiej”.

 18. kominiarz
  | ID: 8673e6a5 | #18

  @anonim
  Nie zamierzam spowiadać się byle łachmycie. Nie widzę też potrzeby przedstawiać swojej biografii. Zapewniam cię jednak, że gdybyś wiedział czym się zajmuję i kim jestem, to ze zdziwienia kopara tak by ci opadła, że zawiasy ledwo by szczękę utrzymały -:) Nie oceniaj nikogo pochopnie. Gdybyś słuchał jedynie samych słów naszego wielkiego naczelnika i marszałka kierowanych do takich typów jak ty i nie wiedząc kto te słowa wypowiada, to ciekawe do kogo wziąłbyś tak znamienitą osobę. Za szczeniaka posługującego się barową łaciną? Na tym właśnie polega urok tego twardego i zacnego wodza – tak samo jak do wywożenia ze stajni gnoju nie można założyć lakierek, tak samo dla szubrawców nie można być złotoustym.
  No i jeszcze jedna uwaga, skoro kogoś krytykujesz. Czy oprócz twoich elokwentnych i twórczych wpisów ,które poniżej przytaczam napisałeś na tym forum coś konkretnego? Bo mam wrażenie, że potrafisz nawet poprawnie przepisać czyjegoś loginu. Kominiarz się kłania. Kominiarczyk był w bajce.

  anonim :
  Tak na marginesie radzę Pani z tym typkiem nie zadzierać, łacina szczeniakowi nie obca.

  anonim :
  Oj kominiarczyk, kogo ty chcesz tępić i z czym do ludu?
  Kim ty jesteś szczeniaku?
  Przyznać muszę że dziwię się że twoje wulgarne tekściki nie są przez moderatora systematyczne kasowane.
  Można się nie zgadzać w temacie, dyskutować ale twoja barowa łacina, a tak na marginesie pijesz?

  To jedyne co napisałeś pod art. Adama Słomki. Nieprawdaż, że to bardzo rozwinięta dyskusja? No a zdania jakie rozwinięte -:) To jak chamowi można innym językiem odpowiedzieć?
  No a tak „na marginesie” – nie piję (ani bimbru, ani przez słomkę drinka) -:) Po trzeźwemu taką „łacinę” używam i ze świadomym umysłem zgodnie z dewizą: do chama chamstwem.

 19. kominiarz
  | ID: 8673e6a5 | #19

  @Anonim
  Wg. mnie bardzo trafne spostrzeżenie. zwłaszcza w zdaniu:

  Anonim :
  Trzeba sobie wreszcie uświadomić, że na forach internetowych toczy się wcale niebezinteresowna walka o rząd dusz i biorą w niej udział ludzie zainteresowani jak najmniej kosztownym militarnie i politycznie rozwiązaniem „kwestii polskiej”.

  Zgadzam się z tym stwierdzeniem całkowicie.

 20. Eleonora
  | ID: 267d6cdc | #20

  @Anonim

  hahhahahhh!
  nawet nie mam sił żeby konstruktywnie odpowiedziec na ten stek bredni:)))
  Moze jutro panu odpowiem.
  dzisiaj napiszę tylko, że jest różnica pomiędzy ” prozachodnia orientacją” a orientacją proizraelską.
  czy pan jest w stanie to pojąć?!

  Obawiam się, że wątpię:))

  o

 21. anonim
  | ID: 124edf28 | #21

  Chociaż w tym kraju wszystko możliwe nie sądzę żeby chłopak posługujący się barowym językiem mógł się czymś porządnym zajmować.Co do twoich tekścików to je nie przepisuje ale kopiuje, w jakich czasach ty żyjesz?
  Co do rozpisywania się to po co, a przede wszystkim z kim?
  Chama krótko i zwięzle kultury uczyć!

 22. kominiarz
  | ID: 8673e6a5 | #22

  @anonim
  Chory psychicznie człowieku…. mam gdzieś czy do mnie coś piszesz, czy nie. Ty nawet sensownego nic nie napisałeś na temat art. pod którym swoje głupkowate posty umieszczasz. Jeśli chcesz mieć swoje 5 minut, to lepiej udaj się do programu Mam talent i zagraj wariata-:)
  Nazywasz kogoś szczeniakiem i grasz kulturalnego, ale wydaje mi się, że umysłowo to ty masz tutaj szczeniacki stan umysłu i do tego mało rozwinięty, co widać „bogatej” dyskusji. Za „chłopaka” dziękuję. Sądzę, że wiekowo dzieli nas pokolenie i miło po minionym roku emerytury nadal być chłopakiem :)
  PS.
  Napraw sobie w takim razie „kopiarkę” bo źle ci kopiuje i zamiast kominiarz wkleja ci się kominiarczyk. No albo naucz się sprawniej obsługiwać myszką. (nie taką, która ucieka i piszczy, tylko urządzeniem wskazującym używanym podczas pracy na komputerze).

 23. Anonim
  | ID: a0718aaa | #23

  @anonim
  Pisze się i mówi: „mógł zajmować się czymś porządnym”, nie zaś: „mógł się czymś porządnym zajmować” (błąd gramatyczny, stylistyczny i językowy).
  Pisze się i mówi: Co do twoich tekścików, to ich nie przepisuję, ale kopiuję (tu kropka lub średnik)”, nie zaś:… nie chce mi się nawet przytaczać tej niegramoty. Błędy interpunkcyjne, gramatyczne, stylistyczne i ogólny brak umiejętności wypowiadania się we własnym języku świadczą o niskim poziomie wyedukowania i inteligencji, która powinna wykazywać się pokorą wobec cudzych argumentów, unikając błędów własnych. W przeciwnym wypadku (w twoim) wypowiedź staje się nachalnym, aroganckim przejawem bezrefleksyjnej głupoty.

  @kominiarz

Komentarze są zamknięte