Doskonale pamiętam, że system OFE został wprowadzony w Sejmie RP II kadencji, który udzielał wsparcia w przeważającej części dla postkomunistów. Już w tym czasie Konfederacja odnosiła się sceptycznie do projektu, który nie gwarantował, że zgromadzony kapitał zostanie udostępniony i pomnożony z zyskiem dla Polaków. Czytaj więcej…
20 autokarów z Opolszczyzny wyruszy na Warszawę 14 września. Możesz jechać i Ty!
13„To będzie jedna z największych manifestacji ostatnich lat” – Grzegorz Adamczyk, zastępca przewodniczącego NSZZ Solidarność Regionu Opolskiego o ogólnopolskich protestach związków zawodowych w Warszawie Czytaj więcej…
Notujemy: Prof. Rybiński o OFE: I tak zostaną zlikwidowane
1Te zmiany oznaczają, że w perspektywie kilku lat OFE i tak zostaną zlikwidowane, więc decyzja czy pozostać w OFE czy nie zależy od oceny, czy stopa zwrotu na giełdzie i z obligacji korporacyjnych /samorządowych /infrastrukturalnych będzie przez te kilka lat większa niż rewaloryzacja w ZUS – pisze prof. Rybiński. Czytaj więcej…
Koniec marzeń. Nie będzie karty miejskiej w Opolu
3Miasto nie ma pieniędzy na elektroniczną kartę miejska, która ułatwiłaby życie wielu Opolan. Miasto nie otrzymało wsparcia w postaci unijnych pieniędzy. Czytaj więcej…
Tusk to magik. Mówię wam – magik!
1Koniec kryzysu! Kochani po raz kolejny w ostatnim czasie premier Donald Tusk zapowiedział, że kryzys w Polsce się kończy. To na prawdę dobra wiadomość. Nareszcie inwestorzy zaczną obracać swoimi pieniędzmi, a bezrobocie spadnie do 8 proc. Cieszmy się, podskakujmy i wiwatujmy. Jest z czego. Czytaj więcej…
Za kilka lat w Polsce działać będzie co najwyżej 10 dużych banków
1Na polskim rynku nie ma miejsca dla 30 banków. – W perspektywie kilku lat będzie maksymalnie do 10 dużych instytucji finansowych – prognozuje Jarosław Dąbrowski, ekspert rynku bankowego. Ostatnie zmiany właścicielskie w sektorze potwierdzają, że na rynku pozostaną duzi gracze, dla których Polska jest strategicznie ważna. Czytaj więcej…
Relatywizm a sprawa prawdy obiektywnej
Roman Dmowski w 1927 r. pisał: „Byłem zawsze zdania, że to termin [nacjonalizm] nieszczęśliwy (…)Wszelki „izm” mieści w sobie pojęcie doktryny, kierunku myśli, obok którego jest miejsce na inne, równorzędne z nim kierunki.“ Dlaczego relatywizm i pluralizm ideowy osłabiają naród?
Czytaj więcej…
Solidarna Polska składa pozew przeciwko wydawcy Gazety Polskiej Codziennie. „Nie możemy w to uwierzyć”
5„Gazeta Polska Codziennie” od dziś emituje w podkarpackich stacjach radiowych w dużym nakładzie spot reklamujący piątkowe wydanie swojej gazety. Politycy Solidarnej Polski są zszokowani działaniami gazety, w której władzach są czołowi politycy PiS. Czytaj więcej…
Zapraszamy na wystawę o działalności opozycyjnej w Namysłowie
W sobotę 7. września br. o godzinie 17.00 w Izbie Regionalnej w Namysłowie ul. Szkolna 2 zostanie – wernisażem – otwarta wystawa: Nie od razu wolną Polskę zbudowano: działalność opozycyjna w Namysłowie w latach 1981 – 1989. Czytaj więcej…
Hipokryzja przedstawicieli rządzącej Platformy sięga zenitu
51. W ostatni poniedziałek prezydent Bronisław Komorowski w obecności szefa MON Tomasza Siemoniaka i ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego, otworzył 21. Salon Przemysłu Obronnego (MSPO)w Kielcach. Czytaj więcej…
Zróbcie AWS 2!
Wezwanie „wszystkie ręce na pokład” jest w efektach szkodliwe. Strategia obrana przez prezesa Jarosława Kaczyńskiego na krzewienie tezy, że każdy kto jest poza Prawem i Sprawiedliwością szkodzi prawicy oddala niestety perspektywę rządów tych, dla których istniejąca nieformalna koalicja PO-SLD konserwuje „postkomunistyczny układ”.
Kartka z kalendarza: dziś mija 74. rocznica „krwawego poniedziałku” w Częstochowie
W poniedziałek 4 września 1939 r. w Częstochowie Niemcy, dzień po wkroczeniu do miasta, zamordowali ok. 500 osób. Był to tzw. „krwawy poniedziałek”. Czytaj więcej…