Solidarna Polska składa pozew przeciwko wydawcy Gazety Polskiej Codziennie. „Nie możemy w to uwierzyć”

Redaktor Obywatelski5

Ziobro, Kurski po komitecie PiS [za film z wp.pl]„Gazeta Polska Codziennie” od dziś emituje w podkarpackich stacjach radiowych w dużym nakładzie spot reklamujący piątkowe wydanie swojej gazety. Politycy Solidarnej Polski są zszokowani działaniami gazety, w której władzach są czołowi politycy PiS.

Treść spotu:

„Ziobrowy zawrót głowy. Kandydat na prawicowego senatora Kazimierz Ziobro był członkiem komunistycznej Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Czytaj w piątkowej Gazecie Polskiej Codziennie”.

Oświadczamy, że Kazimierz Ziobro nigdy nie był członkiem komunistycznej Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Kazimierz Ziobro jest jednym z twórców podkarpackiej Solidarności. W stanie wojennym kierował strajkiem w Hucie „Jarosłosła”. Potem zorganizował grupę konspiracyjną spośród działaczy „S”, która zajmowała się drukowaniem i kolportażem ulotek w Jarosławiu, ponadto próbował nadawać audycje radiowe. Jego grupa organizowała uroczystości patriotyczne w kościołach oraz podjęła próbę wydawania własnego podziemnego pisma „Azyl”, której był redaktorem. W X 1982 dyscyplinarnie zwolniony z pracy. Wielokrotnie zatrzymywany i przesłuchiwany1 (więcej informacji o jego działalności w encyklopedii Solidarności).

Za działalność z podziemiu antykomunistycznym został odznaczony przez Prezydenta Lecha Kaczyńskiego Złotym Krzyżem Zasługi. Ponadto ma status pokrzywdzonego wydany przez IPN , a materiałach UB jest opisany jako „wróg systemu”.

Kontrolowana przez ważnych polityków PiS „Gazeta Polska Codziennie” dopuszcza się podłego i haniebnego ataku. W związku z powyższym składamy składa dziś 2 pozwy:

1) w trybie wyborczym, o zaprzestanie rozpowszechniania kłamstw;

2) o ochronę dóbr osobistych i odszkodowanie.

Warto podkreślić, że to nie pierwszy naganny moralnie atak PiS na K.Ziobro. Kilka dni temu PiS wydrukowało dziesiątki tysięcy ulotek, na których pomiędzy K.Ziobro – legendą podkarpackiej opozycji a M.Karapaytą – „sexmarszałkiem” z 6 zarzutami prokuratorskimi – stawia się znak równości. W dodatku z podpisem, że … „korupcja może wrócić”. Ulotki te rozdawali parlamentarzyści PiS pod kościołami.

Widać, że PiS -owi puszczają nerwy i ze strachu przed prawdopodobnym świetnym wynikiem K.Ziobry w wyborach uzupełniających na Podkarpaciu i utratą monopolu na prawicy – są w stanie się posunąć do każdej podłej metody w tym oszczerczej kampanii opartej na kłamstwach. Uderzają w najmocniejszą stronę kandydata Solidarnej Polski – Kazimierza Ziobry tj. w jego życiorys, którego każdy mógłby mu pozazdrościć, szczególnie kandydat PiS.

Nie możemy uwierzyć, że partia, która cięgle odwołuje się do wartości może posunąć się do tak podłych metod. Po raz kolejny apelujemy do PiS-u o wycofanie się z haniebnych metod i uczciwą konkurencję.

Patryk Jaki

Rzecznik Prasowy Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry

 1. Irena
  | ID: eab68117 | #1

  Kto ma racje??? Czyżby PiS kłamał?? Kto wie,proszę napiszcie,bo to sytuacja podbramkowa.

 2. Wojciech Kowalski PiS Krapkowice
  | ID: 0ed3af19 | #2

  Szanowny Panie Pośle.
  A nas Pan onegdaj nie wykukał ???
  Gdzie Pana realizacja obietnic ze Zdzieszowic ?

 3. Maciej K.
  | ID: 5347a3f7 | #3

  Ja mam takie zdanie:
  Gazeta Polska znowu kłamie – znowu nazywa kogoś „komunistycznym działaczem”. Do Ziobry nie pałam sympatią, ale on nie pracował nigdy w PZPR – i to jest akurat fakt. Najpierw GP dopuszcza się najazdów na narodowców (mówiąc, iż pewien komuch były był naszym gościem honorowym – co było nieprawdą), a teraz GP nazywa Ziobrę komuchem. Ciekawe! Czy PiSowska Trybuna Ludu robi takie same „błędy” przy kandydatach PiSu? Oj, a nagrabiło się PiSowi, nagrabiło… No, ale serio – przecież każdy wie, że GP obstaje przy PiSie i jest nie mniej, nie bardziej stronnicza, od „Polityki”, czy „GW”. Dziwne, że takie 'wpadki’ robi GP tylko przy ludziach, którzy są prawicą, a stanowią zagrożenie dla ich zmonopolizowanej „jedynie słusznej prawicy, bo jak nie my to Tusek!” To już nawet przestaje być śmieszne, a zaczyna być żałosne :/

 4. Eleonora
  | ID: bfed85ff | #4

  GP uchodzi za ” prawą” stronę GW
  W sumie- niewiele sie różnią….

  PISowscy aparatczycy będący wcześniej w PZPR:
  ( Karski, Jasiński i wielu innych. Czy mianowany na premiera Gliński, członek UW…)

  http://jedyniesluszne.blox.pl/2007/09/Czlonkowie-PZPR-w-szeregach-PiS.html

  Kto będzie głosował na PIS?.
  błe……odrażający partyjniacy…..

 5. Irena
  | ID: f63d915a | #5

  @ Pani Eleonora. Ciekawy link.

Komentarze są zamknięte