Zapraszamy na wystawę o działalności opozycyjnej w Namysłowie

Autor Obywatelski

skanuj0016_nW sobotę 7. września br. o godzinie 17.00 w Izbie Regionalnej w Namysłowie ul. Szkolna 2 zostanie – wernisażem – otwarta wystawa: Nie od razu wolną Polskę zbudowano: działalność opozycyjna w Namysłowie w latach 1981 – 1989.

W ramach wystawy zaprezentowane zostaną materiały dotyczące działalności opozycyjnej w Namysłowie w latach 1981-1989. Będą to materiały graficzne typu zdjęcia, bibuły solidarnościowe, dokumenty i inne materiały odsłaniające kulisy działalności opozycyjnej w mieście. Z ciekawszych eksponatów zaprezentowany zostanie srebrny medal podarowany przez opozycjonistów papieżowi Janowi Pawłowi II (srebro na medal zostało zebrane wśród mieszkańców Namysłowa). Dodatkowo obejrzeć będzie można dwie wystawy uzupełniające z IPN we Wrocławiu: „Twarze wrocławskiej bezpieki” oraz „Ludzie UB”.

Wystawa można będzie zwiedzać w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 2013 w dniach: 8. oraz 14. i 15. września 2013 r. w godz. 10-18. Organizatorzy: Izba Regionalna w Namysłowie, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej – Koło w Namysłowie

oprac. Redakcja

Komentarze są zamknięte