Modlitwa o pokój dla Syrii

Redaktor Obywatelski1

modlitwa_o_pokoj_dla_syriiWszyscy jesteśmy świadkami tragedii wojny, jaka rozgrywa się w Syrii. Najbardziej cierpią niewinni w tym dzieci. Ten konflikt bardzo mocno dotyka również syryjskich chrześcijan, wielu z nich za przynależność do Chrystusa straciło życie, setki tysiące, aby je ratować uciekło z kraju. Ofiarę z życia ponoszą również osoby duchowne, w tym katoliccy księża.

Odpowiadając na apel papieża Franciszka o pokój w Syrii, w rejonie Bliskiego Wschodu i na całym świecie, w porozumieniu z Ks. Abp Wiktorem Skworcem delegatem KEP ds. działalności w Polsce Pomoc Kościołowi w Potrzebie, zwracamy się z gorącą i pilną prośbą o podjęcie Modlitwy o Pokój w Syrii (poniżej w załączniku przekazujemy pełen tekst siedmiodniowej modlitwy). Modlitwę tę przygotowało papieskie stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie i jest ona prowadzona niemal na całym świecie.

W 2013 roku Pomoc Kościołowi w Potrzebie przekazało już 971 tyś. Euro na pomoc uchodźcom z Syrii. Potrzebujących jest nadal wielu i niestety z każdym dniem ich przybywa. Według najnowszych informacji, każdego dnia granicę Syrii przekracza ok 5 tyś osób, szukając schronienia w Turcji, Libanie, Iraku czy Jordanii. Swoją ojczyznę opuściło już ponad 2 mln Syryjczyków, blisko połowa z nich to dzieci. Sekcja Polska Pomoc Kościołowi w Potrzebie również angażuje się w pomoc w Syrii.

Polecamy rozmowę Łukasza Żygadło  z ks. dr Waldemarem Cisło – dyrektorem Pomocy Kościołowi w Potrzebie dotyczącej sytuacji w Egipcie

lz

  1. Irena
    | ID: 100af07e | #1

    Nie tylko mówmy, nie tylko piszmy ale faktycznie módlmy się wspólnie.Modlitwa jest bardziej skuteczna i wysłuchana.Zacznijmy już dzisiaj.

Komentarze są zamknięte