Pietrzak: „Tusk to wczesny Mussolini”

Redaktor Obywatelski4

Jan PietrzakTo jest wczesny Mussolini. Oni się uczą faszyzmu – mówi w rozmowie z Łukaszem Żygadło twórca legendarnego „Kabaretu pod Egidą”, aktor, publicysta i przede wszystkim wielki patriota Jan Pietrzak.

Sytuacja w Polsce zmierza w kierunku jakiejś formy faszyzmu. To jest faszyzm, który władza zarzuca opozycji, jednak sama lubi go stosować. Obecna władza kocha przemoc. Dlatego właśnie powstały ustawy przeciwko zgromadzeniom, i ustawy ograniczające wolność słowa i pomagające inwigilować obywateli.

– mówi w rozmowie z Łukaszem Żygadło legenda polskiego kabaretu – Jan Pietrzak.

I dodaje:

To jest wczesny Mussolini. Oni się dopiero uczą faszyzmu – te ich pogróżki, obrażanie ludzi, obrażanie kibiców, którzy nagle stają się wielką bandą, zostają pozbawieni praw obywatelskich, a przecież wszyscy są polskimi obywatelami. To jest przedsmak tego co czeka nas w roku przedwyborczym, ponieważ władza boi się przegranej.

Całą rozmowę można przeczytać w najnowszym numerze tygodnika Warszawska Gazeta

W tygodniku ponadto – Wezwani do Tablicy – Rober Winnicki(RN), Jadwiga Wiśniewska(PiS), Patryk Jaki(SP), Prof. Andrzej Zybertowicz oraz Ryszard Makowski odpowiadają Łukaszowi Żygadło na pytanie:

Czy Platforma Obywatelska jest nadal „obywatelska”? 

Polecamy – odpowiedzi są zaskakujące.

okladka

 1. Irena
  | ID: a1e8f28f | #2

  Pan Pietrzak to sympatyczny Gosc. Dobry patriota.Jego wypowiedz jest cenna.Warto zapamietac.

 2. nowy
  | ID: 5388f56e | #3

  Jako dobry patriota w latach 1948–1957 był kolejno słuchaczem Korpusu Kadetów im. gen. Karola Świerczewskiego oraz Oficerskiej Szkoły Radiotechnicznej w Jeleniej Górze. Po odejściu z wojska pracował w Warszawskich Zakładach Telewizyjnych przy produkcji telewizorów. Studiował również na kursie wieczorowo-zaocznym na Wydziale Socjologii Wyższej Szkoły Nauk Społecznych przy KC PZPR, którą ukończył w roku 1968. Był członkiem Związku Młodzieży Polskiej, a także Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej.

  Jakoś w jego patriotyzm nie wierzę.

 3. Irena
  | ID: a1e8f28f | #4

  @ P.nowy. Dziękuję za ciekawą porcje życiorysu.Przyda się.Pozdrawiam

Komentarze są zamknięte