Ryszard Zembaczyński po raz kolejny patronem Marszu dla Życia i Rodziny

Niezależna Gazeta Obywatelska2

Marsz dla Ĺzycia i rodziny w Opolu 2013Ryszard Zembaczyński, Prezydent Miasta Opole zapowiedział, że obejmie swoim patronatem planowany na 26 maja II Marsz dla życia i rodziny w Opolu. Zeszłoroczny marsz również odbywał się pod patronatem Prezydenta Opola. Właśnie trwają prace nad scenariuszem tegorocznego Marszu, za który personalnie odpowiada Jerzy Mika, ojciec pięciorga dzieci i wykładowca Akademii Rodziny w Winowie.

Przypomnijmy, w tym roku w Diecezji Opolskiej planowane są w podobnym czasie marsze, aż w pięciu miastach. Oprócz Opola przeciwnicy aborcji przejdą ulicami: Kluczborka, Raciborza, Nysy i Kędzierzyna-Koźla. Marsz dla Życia odbędzie się również w Brzegu, który administracyjnie podlega Diecezji Wrocławskiej.

Wolontariusze, którzy chcą się włączyć w prace organizacyjne marszu proszeni są o kontakt z Diecezjalną Fundacją Ochrony Życia lub z redakcją NGO, która podobnie jak rok temu jest inicjatorem i patronem medialnym Marszu.

Przypomnijmy, że zeszłoroczny Marsz dla Życia i Rodziny w Opolu zebrał prawie dwa tysiące osób. Było to jedno z największych wydarzeń w naszym mieście. Hasłem ubiegłorocznego Marszu było „Rodzina receptą na kryzys”. Tegorocznego hasło to „Kierunek rodzina”.

Wydarzenie na fb: https://www.facebook.com/events/135405983301764/

Autor: Tomasz Kwiatek

  1. IRENA
    | ID: 7a203447 | #1

    Marsz dla Życia i Rodziny ma wielki sens.Nalezy go kontynuować, brac czynny udział no i prosić @NGO o fotorelacje,za którą z góry dziękuje.

  2. z Niemodlina
    | ID: fa59b3a3 | #2

    Mimo szczerych chęci, nie wezmę udziału w tym marszu, PO prostu patronat mi nie odPOwiada.

Komentarze są zamknięte