Przedszkole na Uniwersytecie?

Redaktor Obywatelski3

Miejsce akcji gmach UO na ul. Oleskiej fot. Watch DOGUniwersytet Opolski wraz z miastem Opole chcą stworzyć przedszkole dla 80 dzieci studentów i pracowników uczelni. Opiekunami w placówce byliby absolwenci kierunków pedagogicznych, dzieci miałyby być kształcone z poszanowaniem indywidualnego stopnia rozwoju.

Zastępca dyrektora ds. dydaktyki Instytutu Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu Opolskiego dr Stanisława Włoch powiedziała na spotkaniu z mediami we wtorek, że liczba miejsc w placówce uzależniona będzie głównie od powierzchni lokalu, który uniwersytetowi na przedszkole ma przekazać miasto. Wyjaśniła, że do placówki mają być przyjmowane dzieci od 2. roku życia. Podopieczni mieliby być łączeni w grupy maksymalnie 20-osobowe.

Zależy nam bowiem na tym, by dzięki zindywidualizowanemu podejściu odkrywać zdolności i poziom rozwoju dzieci, a następnie odpowiednio je stymulować

– wyjaśniła dr Włoch.

 

eska, pap, gp

 1. Irena
  | ID: 1b0eec89 | #1

  Każda inicjatywa jest dobra.Inicjatywa mająca na celu zorganizowania przedszkola dla dzieci studentów i pracowników UO również. Ale czy nie nie to próba podziału dzieci na lepszych i mądrzejszych?

 2. Irena
  | ID: 1b0eec89 | #2

  przepraszam @1 drugie zdanie ma brzmieć: Ale czy nie jest to próba podziału dzieci na lepszych i mądrzejszych?

 3. Irena
  | ID: 1b0eec89 | #3

  @ NGO. Dzieki za filmy. Polecam film pt.Skandal z cenzurą w tle władcy marionetek dot. usuniecia osób z ulotkami poza teren Targów Ksiazki.
  Również drugi film – Inscenizacja Atak na Odwach -150 Rocznica Powstania Styczniowego -PLOCK 19.1.2013r.Zauwazyłam wielkie zainteresowani dzieci z dorosłymi,fotografów na czele z Urzedem Miejski.Dzięki organizatorom.

Komentarze są zamknięte