Ciekawy konkurs z Torunia z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

Niezależna Gazeta Obywatelska2

2012-11-11_flaga_marsz niepodległości_Warszawa1 marca obchodzimy w Polsce Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Zachęcając wszystkich do wywieszenia z tej okazji flagi BIAŁO-CZERWONEJ Towarzystwo Torunium im. Antoniego Bolta ogłasza konkurs.

Wystarczy:
– wywiesić flagę w barwach narodowych
– zrobić jej zdjęcie
– przesłać je z imieniem i nazwiskiem, oraz informacją z jakiego miasta pochodzi zdjęcie – do 3 marca br. na adres [email protected], w tytule maila wpisując: „Flaga dla Żołnierzy Wyklętych”.

Zdjęcia, za zgodą Autorów, opublikujemy na stronie internetowej Towarzystwa. Dla Autorów trzech najładniejszych fotek przewidziano nagrody książkowe. Honorowy patronat nad konkursem objął Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, a patronat medialny – Portal Kujawski.

Niech wywieszenie flagi będzie wspólnym złożeniem hołdu tym, dla których miłość do Ojczyzny nie była tylko wytartym frazesem, a dążenie do wolnej i niepodległej Polski oznaczało bezkompromisową walkę z wszystkimi Jej wrogami. Podziękujmy w ten sposób Bohaterom, którzy swoją krwią dali świadectwo Wolnej Polski.

Cześć i Chwała Bohaterom!

LINK do wydarzenia na facebook’u: http://www.facebook.com/events/451210641616726/

Oprac. TK

 1. kominiarz
  | ID: b6242378 | #1

  Super! Wspaniały pomysł. Może to zachęci do wywieszania flag narodowych w tym dniu – u mnie zawsze jest wywieszona, a w domu mam swój kącik poświęcony Żołnierzom Wyklętym. Przyznam (z przykrością) ,że mój Orzeł na biało-czerwonej jako unikat powiewa na osiedlu. Nie każdy wie ,że jest takie święto ,nie każdy wie kim są Wyklęci. A co jeszcze bardziej przykre – nadal po tylu latach istnieją tacy którzy pozbawiają ich należnej im czci.

  Cześć i Chwała Bohaterom!

 2. Irena
  | ID: 50059462 | #2

  Super ! Wspaniały pomysł Moze ta inicjatywa zachęci do wywieszania flag narodowych w tym dniu. Nie każdy wie,że jest Takie Swięto,nie każdy wie,kim są Wyklęci @kominiarz,masz rację.
  Cześć i Chwała Bohaterom!

Komentarze są zamknięte