List otwarty koordynatora Brygady Opolskiej ONR

Autor Obywatelski2

Uczestnicy Marszu ONR (4) [fot. G.Bieniarz]Patrioci z województwa opolskiego,

dwa lata temu, kiedy reaktywowaliśmy Brygadę Opolską Obozu Narodowo-Radykalnego, mało kto spodziewał się aż tak pozytywnych skutków, jakie może przynieść ta decyzja dla środowiska prawicowego nie tylko w Opolu, ale i całym województwie.

Zaczęliśmy głośno – olbrzymią reklamę organizowanemu przez nas spotkaniu z Pawłem Kukizem przyniosły teksty pewnej nienawidzącej nas gazety. Pokazaliśmy wtedy, że można ! Pomimo nacisku lewicowych mediów spotkanie odbyło się.

Był to pierwszy raz od lat, kiedy środowiska prawicowe w naszym mieście były tak mocno skonsolidowane. Stało się to już pewnego rodzaju tradycją – dość przypomnieć dwa opolskie marsze niepodległości, marsz pamięci Żołnierzy Wyklętych, dwukrotny wspólny wyjazd na Marsz Niepodległości do Warszawy. Za każdym razem, kiedy zbliżała się ważna dla Polaków rocznica, można było być pewnym, że spora grupa Opolan zbierze się, by wspólnie odśpiewać Mazurka Dąbrowskiego i zapalić znicze poległym – podobny obraz stał się nieodłącznym elementem naszego lokalnego podwórka.

Dzisiaj nadchodzi historyczny dzień. Ze stanowiska kierownika Brygady ustępuje kol. Tomasz Greniuch. Nie tracimy jednak tego ważnego dla opolskiego patriotyzmu człowieka. Stanie on bowiem przed szansą zbudowania na naszych terenach lokalnych struktur Ruchu Narodowego. Jest to moment historyczny, opolskie środowiska prawicowe, ściśle przecież ze sobą współpracujące, będą miały szansę na jeszcze bliższe działania.

Zmiany we władzach Brygady Opolskiej nie są skutkiem recesji patriotyzmu – wręcz przeciwnie ! O czym może świadczyć powołanie Ruchu Narodowego, jeśli nie o naszej niezwyklej sile ? Województwo opolskie pokazało, że dorosło do świadomego patriotyzmu. Pokazaliśmy to wiele razy w przeciągu ostatnich dwóch lat i pokażemy jeszcze silniej w niedalekiej przyszłości.

Współpraca i jedność są naszą siłą ! Honor i prawda napędem do działania !

Czołem Wielkiej Polsce !

Michał Sosna

Kierownik Brygady Opolskiej

Obozu Narodowo-Radykalnego

  1. kominiarz
    | ID: 8067d407 | #1

    i tak trzymać! Teraz już nikt nie zatrzyma tego Marszu.

  2. | ID: 8cc5900f | #2

    Brawo.

Komentarze są zamknięte