Subiektywny przegląd tygodnia: kolejna wtopa NCPP oraz brak pieniądzy na drogi

Redaktor Obywatelski1

Dlaczego Narodowe Centrum Polskiej Piosenki w Opolu powstało i dlaczego nikt nie potrafi dopilnować aby działało dobrze? Komentarze polityków wobec decyzji KE są wspaniałe! Widać jak małą mają wiedzę w temacie spraw unijnych. Grodzka wicemarszałkiem?

Z Opola

Na stronach NGO mogliście państwo przeczytać o tym, że nie będzie wystawy stałej w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki w Opolu z okazji jubileuszowego festiwalu, który odbędzie się w czerwcu. Czyli najważniejszy cel, jakim była organizacja tej wystawy upadł. Kto zawinił?

Podobno już niebawem dojdzie do ukończenia Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w Opolu. Piszę podobno, bowiem, wszystko jeszcze jest możliwe.

Czy Marcin Ociepa zostanie ludowcem? Aż muszę zadzwonić do wiceprzewodniczącego Rady Miasta i zapytać jakie to uczucie być w partii,  współpracującej z PSL.

Nie, żebym miał coś do PSL, tylko nie widzę np Ociepy na plakacie z zielonym listkiem koniczynki…

W Opolu we wtorek dojdzie do demonstracji pod siedzibą posła PO Leszka Korzeniowskiego. Cel jest wspaniały, a nosi tytuł: oddajcie naszą kasę!

Z Kraju

To się dopiero porobiło z tymi pieniędzmi unijnymi na drogi. Komisja Europejska zablokowała ponad 4 mld. złotych na budowę polskich dróg, bo wykryto przekręty i to, przekręty dyrekcji GDDKiA…

Co na to min. Bieńkowska- ta sprawa musi się wyjaśnić jak najszybciej- powiedziała minister. My też tego chcemy i to bardzo, lecz znając PR politykę tego rządu, to nic się nie wyjaśni, a tylko większy bałagan będzie.

W sprawie zabrał też głos minister-model Sławomir Nowak. Otóż minister uważa, że KE nie miała prawa zablokować nam dostępu do tych pieniędzy i wszystko szybko musi się wyjaśnić. Dobrze więc, panie ministrze, wytłumaczę to na prostym przykładzie, gdyż widzę, że pan nie rozumie: jak rodzice zauważą, że ich dziecko pieniądze z kieszonkowego wydaje na papierosy, lub gorzej: na narkotyki, to co robią? Tną dopływ gotówki, czy machają, ręką, mówiąc: nie mamy prawa nic zrobić? Hę?

Krzysztof Wyszkowski raz na wozie! Sąd w Gdańsku dopuścił do udziału w procesie Wałęsa- Wyszkowski świadka, jakim jest gen. Ciastoń, który miał dawać Wałęsie pieniądze za kablowanie na kolegów. Brawo! Wyszkowski zaapelował do byłego prezydenta aby wziął przykład z Lance Amstronga i przyznał się.

Anna Grodzka może zostać wicemarszałkiem Sejmu? Miejmy nadzieję, że posłowie do tego nie dopuszczą…

Nie żebym miał do Grodzkiej, Grodzkiego jakieś uprzedzenia, ale podobnie jak Wanda Nowicka, nie ma doświadczenia w polityce. I nawet jej wielkie słowa, że od ponad roku jest posłem mnie nie przekonają. Czyli co, może po dwóch będzie premierem, albo ministrem? No z takim doświadczeniem.

autor: Łukasz Żygadło

  1. | ID: 709ef044 | #1

    Pani Bieńkowska może nam bajki opowiadać,że to sie wyjaśni,że środki na drogi nam Unia da, że cofnie Unia blokadę itp.bajery. Mnie to ciekawią dokumenty,które unia wymaga w momencie złozenia ich przez państwo,Onego czasu tj. w 2006 roku sie tymi wnioskami zainteresowałam i „odkryłam”,że w Polsce jest wymagana od potencjalnych beneficjentów rozszerzona dokumentacja czyli zamiast 25 stron to 48 stron.Dlaczego mamy utrudnione wnioski?Kto o „pojemności” Wniosków decyduje.Dlaczego nie stosuje sie kryteriów unijnych.Nie znalazłam odpowiedzi od prawie 8 lat. Stąd wykorzystanie środków unijnych jest skromne, bo koszty załaczników,opinii,itp.które trzeba zlecic niepotrzebnie ,po prostu rosną.

Komentarze są zamknięte