Krótko i na temat: Nie będzie zapowiadanych wystaw w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu

Niezależna Gazeta Obywatelska4

Jak się dowiedzieliśmy w 2013 r. nie będzie wystawy jubileuszowej z okazji 50- lecia Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Jak napisał nam w piśmie Wiceprezydent Krzysztof Kawałko, „Muzeum prowadzić będzie działania promocyjne i marketingowe oraz happeningowe związane z przypadającym jubileuszem”. Wystawy nie będzie, chociaż w budżecie miasta na działalność Muzeum zaplanowano aż 6 mln zł. Nie będzie też zapowiadanej wystawy stałej, co wynika z harmonogramu prac z zakresu kultury na 2013 r. Czy nie za to właśnie została zwolniona dyrektor Małgorzata Klasicka?

W listopadzie 2012 r. minęła piąta rocznica powołania Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Po pięciu latach a nie mamy wystawy stałej, wystawy jubileuszowej z okazji 50. rocznicy zorganizowania Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Więcej na ten temat pisaliśmy w listopadzie ubiegłego roku.

Autor: Tomasz Kwiatek

 1. MIZ
  | ID: 02eb6c57 | #1

  CHE CHE – NCPP NARODOWE CENTRUM PRZEKRĘTÓW PŁACOWYCH

  MUZEUM BEZ EKSPOZYCJI …… no cóż grunt że koledzy ryśka biorą sowite pensje

  BY ŻYŁO SIĘ LEPIEJ

  cykl art. jak to się kanty robi w Opolu

  https://miziaforum.wordpress.com/2011/06/16/opole-afera-festiwal-opolskie-ncpp-czyli-opolskie-narodowe-centrum-przekretow-placowych/

 2. | ID: 4f631ca9 | #2

  Popełniono by wielki błąd nie organizując wystawy Jubileuszowej,z okacji 50-lecia Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Skoro sa zaplanowane srodki w budzecie miasta to nalezy przekonac vice-prezydenta i w Muzeum, które przecież istnieje, i temu słuzy wystawe wykonac .Czyż by lenistwo zwyciezyło.?????? Czuje wielki sentyment do Festiwalu,kilka razy byłam widzem i wielkie wrazenie , za kazdym razem na mnie zrobił. !.

 3. Anonim
 4. 3 lutego 2013, 15:05 | #1
Komentarze są zamknięte